O O EEN MAN MET EEN MISSIE Gary Sinise als astronaut op weg naar de Rode Planeet Mission to Mars, geregisseerd door Brian De Palma, heeft een beetje van 'Apollo 13' en een beetje van 'Armageddon'. Het ver haal gaat over de eerste bemande tocht naar Mars, die op een afschuwelijke manier mis lukt. De hele bemanning - op een na - komt om. Een tweede team onder leiding van Jim McConnell (Gary Sinise) wordt gestuurd om de enige overlevende te redden. Ivl door. A. Ellingson bewerking: A.M. van Vollenhoven Vanuit zijn kantoor in Los Angeles vertelt Gary Sinise: "Zo'n rol had ik nog nooit gehad. Wat Jim McConnell in de film doet is heel moedig. Er overkomt hem iets bijzonder positiefs in de film. Het leek mij een hoofdrol in een productie van een grote studio, die echt geweldig zou kunnen zijn". Als kind had hij nooit gedacht dat hij later zou gaan acteren, terwijl zijn vader nota bene filmeditor was. "Tot de middel bare school wilde ik popster of baseballer worden, maar toen ik op school aan een toneelstuk - 'The West Side Story' - mee deed, was ik meteen verkocht. De leraar, die ontzettend goed was, zei altijd dat je de zaken zelf in de hand moest houden, dat alles van jou afhing. Ik was van jongs af aan al zo. Ik begon mijn eigen baseball-team en mijn eigen 'band'. Na school begon ik met een paar andere kinderen een theater. Later richtten zij de 'Steppenwolf Theater Company' op waar acteurs als John Malkovich, Laurie Metcalf, Joan Allen en Glenne Headly hun carrière begonnen. Nog steeds zijn Sinise en zijn co-oprichters actief betrokken bij 'Steppenwolf. "Ik probeer elke drie jaar als acteur of als regis seur op het toneel te staan. Volgend voorjaar speel ik in 'One Flew over the Cuckoo's Nest'. Het is wel een beetje moeilijk te combineren met gezin en film, maar ik heb het toch altijd volgehouden. In 1987 besloot Sinise een gooi te doen naar Hollywood. Zijn eerste grote rol was in Keith Gordan's 'A Midnight Clear'. In 1992 regisseerde hij zichzelf en zijn mede-Steppenwolfer John Malkovich in 'Of Mice and Men'. Sindsdien heeft hij geen regie meer gedaan. "Ik heb klei ne kinderen en acteren is min der tijdrovend, alhoewel ik toch ook redelijk vaak van huis ben geweest", lacht hij. "Als je regis seert kan je aan niets anders denken, althans ik niet. Zoals het nu gaat ben ik heel tevre den". En terecht, want hij speel de in grote films als 'Forrest Gump', 'Apollo 13' en 'Ransom', plus in de televisie films 'Truman' en 'George Wallace', waar zijn stijl en stem voor zeer smakelijke rollen zorg den. De rol van McConnell in 'Mission to Mars' is tot nu toe lichamelijk zijn zwaarste en meest technische optreden. "Er moesten zoveel dingen georgani seerd worden voor een enkel shot. Bijvoorbeeld als je in het ruimtepak zat dan moesten licht en lucht in de helm precies goed zijn. We droegen door middel van een pomp en slang gekoelde pMNHf

Holland Film Nieuws | 2000 | | pagina 22