THE ACADEMY AWARDS; EEN EN AL BEAUTY'S HET 72e OSCAR GEGOOCHEL %J Met maar liefst vijf belangrijke Oscars is Sam Mendes' regiedebuut "American Beauty" 26 maart jongstleden de grote winnaar geworden van de 72e Oscaruitreiking. De uitreiking vond dit jaar plaats in het Triumph Exhibition Centre in Los Angeles. De grootste verrassing van de avond was de bekroning van Hilary Swank als Beste Actrice. Holland Film Nieuws zet de belangrijkste winnaars nog even op een rijtje. Beste Film The Ciderhouse Rules The Green Mile The Insider The Sixth Sense T American Beauty Beste Acteur Russell Crowe - The Insider Richard Farnsworth - Straight Story Sean Penn - Sweet and Lowdown Denzel Washington - The Hurricane Kevin Spacey - American Beauty Beste Actrice Annette Bening - American Beauty Janet McTeer - Tumbleweeds Julianne Moore - The Ideal Husband Meryl Streep - Music of the Heart Hilary Swank - Boys Don't Cry Beste Regisseur Lasse Hallström - The Cider House Rules De wegen van "De Academy" blijven ondoorgrondelijk. Het was natuurlifli voor niemand een verrassing dat 'American Beauty' met vijf van de zes belangrijkste Oscarbeeldjes aan de haal ging, maar Annette Bening geen en Kevin Spacey wel een Oscar Natuurlijk verdiende Spacey de Oscar maar ik, en met mij velen..., was ervan overtuigd dat Denzel Washington met de grote Spike Jonze - Being John Malkovich Michael Mann - The Insider Sam Mendes - American Beauty M. Night Shyamalan - The Sixth Sense prijs zou gaan strijken. Foutje bij de bookmakers. Dat Hilary Swank het dankwoord als beste actrice mocht uitspreken zegt genoeg. Al jaren wordt er geklaagd dat er geen goede vrou wenrollen in Hollywood zijn; dus kreeg Swank het felbegeerde gou den beeldje omdat ze in 'Boys Don't Cry' een man speelt....! Het was wel even schrikken voor me toen 'The Cider House Rules' in de prijzen viel. Ik had dood leuk aangekondigd dat ik een hele appelboomgaard leeg zou vreten als 'The Cider House Rules' de Oscar zou mogen ont vangen voor beste film. De anti- diarree pilletjes kunnen dus, gelukkig, in de keukenla blijven. Nog nooit eerder werd Buena Vista zo voor vol aangezien door de Academy of Motion Pictures and Sciences. Ondoorgrondelijk is het dan ook dat hetzelfde Buena Vista (zowel "The Insider' Beste Mannelijke Bijrol Michael Caine - The Cider A House Rules Tom Cruise - Magnolia Michael Clarke Duncan - The Green Mile Jude Law - The Talented Mr. Ripley Haley Joel Osment - The Sixth Sense 26

Holland Film Nieuws | 2000 | | pagina 24