m A-FILM DISTRIBUTION Ten tijde van de deadline van dit stukje is nog niet bekend wat iedereen inmiddels weet: de resultaten van de Oscar uitreiking. Zo vragen wij ons nu nog af of Tom Cruise een Oscar wint voor de beste man nelijke bijrol in 'Magnolia'. Krijgt Aimee Mann een Oscar voor het nummer "Save Me" ('Magnolia') en gaat P.T. Anderson ('Magnolia') er met de prijs van het beste script vandoor? Strijkt Almodóvar de eer op met Beste Buitenlandse Film ('All About My Mother') en lukt het Mike Leigh om één of meerde re Oscars binnen te halen voor 'Topsy-Turvy'? In het komische drama 'Topsy-Turvy' staan de ope retteschrijvers Gilbert Sullivan centraal. Gilbert laat zich inspireren door de Japanse cultuur om hun repertoire nieuw leven in te blazen. In mei zit er meer muziek in de maand. The Million Dollar Hotel band met Bono en Brian Eno zorgt voor de muzikale omlijsting van de film 'The Million Dollar Hotel' van Wim Wenders in samenwerking met Bono. Voor die tijd worden door A-Film onder andere 'Ghostdog' (Jim Jarmusch) en 'Les Diseurs de Verité' (Karim Traïdia) uitgebracht. [Voor de Oscar uitslag zie pagina 26 en 27; red.] BUENA VISTA INTERNATIONAL 'Bringing Out the Dead' - 4 mei Een aangrijpend psychologisch drama met Oscar winnaar Nicolas Cage als arts die in de hectische wereld van de Eerste Hulp steeds moet opboksen tegen de dood. Cage wordt achtervolgd door de patiënten die hij niet heeft kunnen redden. Dit indrukwekkende, bovennatuurlijke en romantische drama brengt regisseur Martin Scorcese en scenario schrijver Paul Schrader weer bij elkaar; samen heb ben zij in de jaren '70-'80 'Taxi Driver' en 'Raging Buil' gemaakt. Verder in de hoofdrollen: Patricia Arquette, John Goodman, Tom Sizemore, Ving Rhames en Mare Anthony. 'East is East' - 18 mei Noord Engeland 1971: George Khan is een trotse Pakistaan, eigenaar van een 'Fish Chips shop' en hoofd van een groot gezin dat hij met ijzeren hand regeert. Samen met zijn Engelse vrouw Ella, probeert hij zijn zeven kinderen op te voeden tot respectabele Pakistani. De kinderen willen echter met de moder ne maatschappij meedoen en voelen zich heen en weer geslingerd tussen bell bottoms en gearrangeerde huwelijken. Een gevoelige komedie over twee cultu ren die in één familie samenkomen. 'Deuce Bigalow, Male Gigoio' - 25 mei Heb jij er wel eens over nagedacht? Hoe zou het zijn om dagelijks vrouwen te verwennen en er nog een vergoeding voor krijgen ook? Maak dan kennis met Deuce! Deuce Bigalow (Rob Schneider) is een mis lukkeling die aquariums schoonmaakt om zijn geld te verdienen. Als hij op een dag op het huis en het zieke visje moet passen van een sexy mannelijke escort, neemt hij per ongeluk een "zakelijk" telefoon tje aan. Vanaf dat moment maakt Deuce een carrière move en wordt hij: Deuce Bigalow, Male Gigoio. His price is $10, but he's willing to negotiate! C-FILMS Aan het begin van deze maand is de nieuwe distribu teur C-Films van start gegaan. Er werd afgetrapt met 'Shower' van Zhang Yang. Deze Chinese film, over een vader en zijn twee zoons in een traditioneel bad huis, won op het laatste Filmfestival Rotterdam de Canal+ Publieksprijs. Volgende week gaat 'Somberman's Actie' van Casper Verbrugge draaien. De novelle van Remco Campert werd door Verbrugge op indrukwekkende wijze verfilmd en op het laatste Nederlands Film Festival in Utrecht uitstekend ont vangen (www.somberman.nl). De langverwachte nieuwe film van Jean van de Velde ('All Stars'): 'Lek' zal vanaf 27 april te zien zijn. Deze spannende Nederlandse politiefilm, losjes gebaseerd op de IRT affaire, laat ijzersterke rollen zien van Cas Jansen, Victor Löw en Thomas Acda (www.lek-film.nl). De laatste C-Films release van dit voorjaar is 'Rien a Faire' van Marion Vernoux. Een ingetogen portret van een onverwachte liefde tussen werkloze mensen die elkaar in de supermarkt ontmoeten. Deze film zal vanaf 18 mei te zien zijn. CINEMIEN In Benito Zambrano's veelvuldig gelauwerde 'Solas' komen verschillende generaties, door de confrontatie met elkaar, tot nieuwe stappen in hun leven. Ontroerend zonder sentimenteel te worden. 'Solas' won maar liefst vijf Goya Awards (Spaanse Oscars), de Gouden Iris voor Beste Europese Film en de Publieksprijs op het Filmfestival van Berlijn. (Release: 13 april). Head on. Full on. All Night. Come on. In 'Head On' 3 1 s i

Holland Film Nieuws | 2000 | | pagina 28