speelt tieneridool Alex Dimitriades ('Heartbreak High') de rebellerende Ari, die worstelt met zijn Griekse afkomst en homoseksualiteit. Hij stort zich vol overgave in het wilde nachtleven en probeert in een vierentwintig uur durende roes met zichzelf in het reine te komen. (Release: 20 april). De documentaire 'Beyond Reason' van Marijke Jongbloed is een roadmovie die zich afspeelt in de zuidelijke staten van Amerika. Twee bevlogen Nederlanders proberen antwoorden te vinden in een ongewoon landschap van betrokkenen bij een gru welijk misdrijf. (Release in april 2000) Wat komt er allemaal kijken bij het maken van een Keniase krant? 'The Daily Nation' van Hillie Molenaar probeert hierop een antwoord te geven. Naast het productie- en distributieproces wordt ook de sociale context bekeken. (Release:13 april). COLUMBIA TRISTAR Het is vandaag..het is vandaag. 'Stuart Little' is in bijna alle bioscopen te zien in zowel de Nederlandse als de Engelse versie. Wij zijn er zeker van dat deze kleine held ieders hart zal veroveren. Over twee weken (27 april) hebben wij een hele andere film, te weten 'Erin Brockovich'. Ze is sexy, brutaal en verleidelijken weet wat ze wil. Julia Roberts is Erin Brockovich. Deze nieuwe film is geweldig goed geopend in Amerika, de tweede beste Julia Roberts opening ooit. In dit waargebeurde verhaal speelt Julia een niet alle daagse jonge vrouw die een baantje vindt bij een klein advocatenkantoor. Daar ontdekt ze per toeval een groot milieuschandaal dat de gezondheid bedreigt van de bewoners van een klein dorpje. Door haar enorme wilskracht, humor en onbevangen verschijning weet ze de bewoners op haar hand te krijgen om samen de strijd aan te gaan. Zo heeft u Julia nog nooit gezien! Last but not least gaat 'The End of the Af f air' op 18 mei in première. Deze heerlijke film met Ralph Fiennes en Julianne Moore is zeker de moeite waard. Julianne Moore was ook zeer terecht genomineerd voor een Oscar voor haar hoofdrol in deze film. FILMMUSEUM Eén echte release slechts in deze periode: 'La Lettre' is Manoel de Oliveira's bewerking van de zeventiende- eeuwse liefdesroman 'La Princesse de Clèves' van Mme Lafayette en draait om het verstandshuwelijk van een jonge vrouw (Chiara Mastroianni) met een oudere respectabele man. Zij voelt geen liefde voor hem, maar blijft hem wel trouw, ook als ze hartstoch telijk verliefd wordt op de populaire zanger Pedro Abrunhosa (die in de film zichzelf speelt). Het gevolg is een verhaal vol onverwachte en dramatische wen dingen, precies zoals dat in ouderwetse liefdesromans gebruikelijk is. Regisseur Manoel De Oliveira (91) heeft er bewust voor gekozen om de normen en waarden van drie honderd jaar geleden bijna onveranderd naar de moderne tijd over te plaatsen. Hiermee weet hij het contrast met de hedendaagse maatschappij te bena drukken, zonder uit het oog te verliezen dat de tragiek van de liefde van alle tijden is. 'La Lettre' werd op het Filmfestival van Cannes bekroond met de juryprijs. De Nederlandse première is op 31 mei. 20TH CENTURY FOX De komende maanden zijn de volgende films in aan tocht: 'The Whole Nine Yards' (release: mei 2000) De buurmannen Matthew Perry, een brave tandarts, en Bruce Willis, een huurmoordenaar, hebben ondanks hun grote verschillen toch één ding gemeen: ze staan op de zwarte lijst van een mafia-familie. Ze zullen een team moeten vormen om aan hun achter volgers te ontkomen. Dit gaat gepaard met de nodige koelbloedigheid en tandtechnische instrumenten. 'Me, Myself Irene' (release: 20 juli 2000) In deze komedie van The Farrelly Brothers ('There's Something About Mary') heeft Jim Carrey, een gespleten persoonlijkheid (Hank en Charlie). Hank heeft een probleem, hij is een eersteklas womanizer. Eén ding staat hem in de weg: zijn alter ego Charlie. Charlie slikt medicijnen om de losgeslagen Hank te onderdrukken. Zal hij of Hank de mooie Irene kun nen redden van de slechterikken? Marguerite, Ingeborg, Frederique, Gabriella en Annemieke INDIES Pups Rats (release: 25 mei) In de zomer van 1998 werd de wereld opgeschrikt door een aantal schietpartijen op Amerikaanse scho len. De daders waren gemiddeld dertien jaar oud. Dit, helaas nog steeds actuele, fenomeen was de aanlei ding voor het scenario van 'Pups'. Een realistische en schokkende film over de dertienjarige Stevie die, beïn- 3 2

Holland Film Nieuws | 2000 | | pagina 29