vloed door een overdaad geweld in de media, samen met zijn vriendinnetje op weg naar school besluit een bank te overvallen (www.pupsthemovie.com). Oké, oké, dit klinkt allemaal niet heel gezellig, maar daarvoor hebben wij de nieuwste verfilming van Jane Austen's 'Mansfield Park' vanaf 11 mei en'The - prachtige - Barber of Siberia' vanaf 18 mei in de bios draaien. Of Sean Penn en Samantha Morton nu hun Oscar hebben gekregen voor 'Sweet and Lowdown' of niet, het blijft een feit dat hun acteerprestaties in deze briljante film van Woody Allen geweldig zijn. Penn speelt een onverantwoordelijke, arrogante en eeuwig dronken jazzgitarist. Zijn grootste hobby is het schie ten van ratten en het afblaffen van zijn vriendin, de goeiige Morton. Dit klinkt ook weer allemaal niet zo gezellig, maar is dus wel heel grappig. 25 mei in de bioscoop. PARADISO ENTERTAINMENT NEDERLAND In april gaan twee van onze films in première, te beginnen met het semi-autobiografische 'Piranha Blues: Film 1'. In deze psychologische thriller volgen wij Willem Wallyn wiens vader Luc terecht staat wegens de Augusta-Dassault omkoopaffaire. Willem is advocaat en vervult namens de familie de rol van perswoordvoerder. Wanneer de sensatiebeluste televi siejournalist Johannes van Buren de familie Wallyn voor televisiekijkend Vlaanderen door het slijk haalt, slaan bij Willem de stoppen door. Hij besluit Van Buren te gijzelen en hem met gelijke munt terug te betalen. Hij start een intensief onderzoek naar Van Buren's privéleven. Op 27 april beleeft 'The Last Days' zijn première. Deze documentaire werd geproduceerd door Steven Spielberg en de door hem in 1994 opgerichte Shoah Foundation en portretteert vijf Hongaars-Joodse over levenden. Alle vijf vestigden zij zich na de oorlog in Amerika en in 'The Last Days' volgen wij hen tijdens de terugkeer naar hun geboorteland. In juni gaat tenslotte de zomerse komedie 'Pecker' in première. In deze nieuwe film van cultregisseur John Waters wordt een amateurfotograaf onverwachts ont dekt door een succesvolle galeriehoudster uit New York. De prijs van zijn roem is echter erg hoog: de door hem gefotografeerde familieleden en vrienden zijn publiek bezit geworden. De hoofdrollen worden vertolkt door Edward Furlong, Christina Ricci en Lili Taylor. RCV FILM DISTRIBUTION FADE IN Int. RCV Publiciteitskantoor Dag Elike, Gernanda, Marjolein, Monique en Ivo doen een wedstrijdje computer-herstarten. Courteney Cox ligt languit op de grond, verdiept in een kookboek. Neve Campbell staat een snor te tekenen op een 'The Hurricane'-poster. Neve: 'Echt, na de Oscars was het hele zaakje in no time laveloos. Toen Matt Damon huilend Steven Spielberg ten huwelijk vroeg...' De telefoon rinkelt. Elike: 'RCV met Elike.' Stem: 'Helloooo Sidney. Do you like scary movies?' Zuchtend legt ze de hoorn neer. Courteney Cox kijkt op uit '1001 Maaltijdtips Met Rijstwafels': 'Was hij het weer? Hij heeft het er wel heel moeilijk mee dat de Scream-trilogie af is zeg.' David Arquette loopt de kamer in. Ivo: 'Arquette, trek als de sodemieter die jurk van Harvey Keitel uit!' David: 'Wat een giller hè? Geruild voor Courteney's beautycase.' Courteney: 'Wat!' David: 'Hebben jullie trouwens iets te eten?' Gernanda: 'Hier, lik deze enveloppen maar dicht.' Elike: 'Waar is Kate Winslet eigenlijk heen gelopen met die fles champagne?' 'Die zit gierend van de pret op schoot bij Dirk...', Tobey Maguire komt het kantoor in, struikelt over Courteney en dondert met een klap tegen de grond. Courteney: 'Gut, ik weet dat mannen op me vallen, maar...' De telefoon rinkelt weer. Elike zet de speaker aan. Stem: 'Helloooo Sidney, do you like...' Iedereen: 'JAHAAAAÜÜ' FADE OUT WARNER BROS. Ben ik laatst op verjaardagsvisite, zit er iemand naast mij die hoort dat ik bij WB werk. "Goh, interessant ik ben laatst nog naar de film geweest, was iets met Bruce Willis", "Dat moet 'The Story of Us' geweest zijn", roep ik blijmoedig, "Met Michelle Pfeiffer", "Nee, nee" volgens mij niet, het was over een klein jongetje en iets met geesten", "Nooit van gehoord zeg ik". Het gesprek gaat verder, "Ik ben wel van plan om naar de nieuwe Al Pacino te gaan.", zegt ie. "ja", ant woord ik, "Cameron Diaz speelt er ook in, het is de nieuwste van Oliver Stone". "Mmm, het was toch een film over de tabaksindustrie?", vraagt hij, "Nooit van gehoord.", zeg ik. "Brengen jullie nog iets leuks uit?", vraagt hij. "Pokémon", zeg ik enthousiast, "met Pikachu, een geel konijn." "Goh", zegt hij "komt me niet bekend voor. Ik dacht dat er een muis met een slipover in speelde, Stewart of zo", "Nooit van gehoord", zeg ik. Het is nooit meer gezellig geworden, volgende keer maar gewoon naar de film of zo. 3 3

Holland Film Nieuws | 2000 | | pagina 30