ROLF KOOT R' 1 ■El Wie was dat aan de telefoon? Ze bellen uit City dat het geluid van de trailer te zacht is. De trailer is dus al klaar? En de film? Nog niet helemaal. Bijna. Hij is al vertoond -op video- aan de exploitan ten. En? Ja. Ze zijn wel enthou siast. Behoorlijk enthou siast. Dus je wilde vroeger buschauffeur worden? Nee. Zoveel dingen. Eigenlijk hetzelfde als mijn vader, denk ik wel. Of treinbestuurder op de TEE-express. Die bestaat nu niet meer. Een soort buschauffeur ook, ja. En toen rolde je de filmwereld in? Nou, ik wilde het heel graag, maar het was moeilijk een ingang te vinden. Via een vriendin kwam ik bij Rob Houwer als krullenjongen (eigenlijk ben ik dat nog steeds). Eerst vond ik Nederlandse films niks, maar toen ik 'De Lift' had gezien - en 'Schatjes' en 'Turks Fruit' voor de tweede keer - dacht ik ...als dat kan... Ga je naar de bioscoop? Tot mijn veertigste veel. Sinds ik vader ben niet meer. Ik heb er wel ontzettende zin in. Ik ben dol op de bioscoop. Een heerlijke plek om te zijn. Voorprogramma? Pauze? Trailers zijn leuk, commercials ook wel. Pauze is vervelend, maar kan best lekker zijn als het een lange film is. Zie je een film liever in een volle zaal of alleen? Je eigen film zien in een showroom. Dat is het allerleukst! Of met z'n tweeën 'Four Weddings' zien in The Movies. Dat was echt goddelijk. Heb je nooit last van krakende olf Koot, begin veertig, ruim vijftien jaar geleden van fotografie naar film overgestapt, produceerde samen met regis seur Jean van de Velde (hun nieuwe produc tiehuis heet All Yours Films) de onvervalste Nederlandse politie-undercover-thriller 'Lek', die 27 april in première zal gaan. ben ik donateur, lees ik ook. En de Volkskrant. Met welke buitenlandse acteur of actrice zou je wel eens een hapje wil len eten? Vroeger...Nastassja Kinski, maar die wordt al wat ouder. Nu met...Liv Tyler. Die is leuk. Niet zozeer als actrice, maar als mens. En welke acteur? Of zeg je: "laat maar zitten" Nee hoor, helemaal niet! Om mee te eten? DeNiro bijvoorbeeld? We hebben een keer geprobeerd om het restaurant van Robert DeNiro in New York te vinden. Toen werden we in een donkere steeg afge zet. Nooit gevonden. Hij schijnt ook niet zo'n leuke jongen te zijn. Ik zou geen 'nee' zeggen tegen DeNiro, maar ik ga toch liever met Liv Tyler eten. popcorn en zo? Nee. Wel van mobiele telefoons. Ik heb een keer keihard door de zaal naar een mevrouw geschreeuwd. Tot grote ergernis van mijn vrouw. Was het voor jullie moeilijk om 'Lek' gefinancierd te krijgen? Vooral ingewikkeld met de nieu we fiscale maatregelen, maar toen we dat eenmaal rond had den, was het geld binnen twee weken geregeld. Hebben jullie een website? Ja, sinds enige tijd is onze site actief: www.lek-film.nl met een speciale versie van de trailer, die je heel snel kunt downloaden. En allerlei informatie. Er staan ook andere dingen op zoals T-shirts en posters, die mensen kunnen gaan kopen of die je kunt weg geven. Wat vind je van Holland Film Nieuws? Ik lees het, hoor! En Screen International. Van de Filmkrant Heb je thuis filmpos ters hangen? Van andermans films? Jazeker. 'American Gigoio' heb ik al heel lang. Ik vond Richard Gere vroe ger een geweldig acteur. Nu niet meer zo. Je lijkt een beetje op hem! Ze hebben wel eens gezegd dat ik op James Woods lijk. Jij bent wel mooier.. Oh. Dank je. James Woods is trouwens heel klein (ook dat nog. red.). En Robert Redford ook. Een klein compact manne tje. Film is erg bedriegelijk, he. Wat vind je van de BelBios? Heb ik nog nooit van mijn leven gebruikt. We gaan wel de website van 'Lek' er aan linken. Moet film op scholen gedo ceerd worden? Ja natuurlijk. Er gaan meer men sen naar de bioscoop dan er boe ken gelezen worden. Ik heb het gevoel dat het nog niet echt geïn tegreerd is in het onderwijs. Als je mensen niet leert film te waarde ren, dan heb je geen publiek. 3 4

Holland Film Nieuws | 2000 | | pagina 31