SE O Z LUKE PERRY VERLEGT CARRIÈRE IN SEXY THRILLER "FOGBOUND" II O OPNAMEN DERDE FILM MULHOLLAND PICTURES GESTART Begraafplaats Westerveld in Velsen ligt er sereen bij. Een laagje sneeuw op de graven en het roerloze vriesweer zorgen voor een verstilde atmosfeer. Een grote groep figuranten in stemmig zwart staat te rillen en te blauwbekken rond een open graf. Regisseur Ate de Jong, met bontmuts op, loopt heen en weer tussen zijn Nederlandse crew en zijn Engelstalige acteurs om zijn aanwijzingen te geven. Door Lucia Alleman Het is de eerste draaidag van "Fogbound". Op deze derde vrij dag in januari boft Ate de Jong met het weer. De winterse omstandigheden passen won derwel bij het verhaal van de film. Een echtpaar en hun vrij gezelle huisvriend maken met de auto een gezellig uitstapje in de bergen en komen terecht in een ondoordringbare mistbank. Doorrijden zou neerkomen op zelfmoord. Als het oponthoud lang gaat duren lopen de span ningen tussen het trio hoog op. De Jong heeft zelf het scenario van deze psychologische thriller geschreven. "Het is een Hitchcock voor een sophisticated audience. Maar het wordt ook een heel sexy film. De suspense wordt gecreëerd doordat de drie personages seksualiteit gebrui ken als machtsmiddel. De krap pe ruimte in de auto werkt op het drietal als een hoge-drukke- tel. De mist is een metafoor voor hun eigen troebele leven." "Fogbound" is na "Enigma" en "The Discovery of Heaven" de derde speelfilm van Mulholland Pictures, de produc tiemaatschappij van Jeroen Krabbé, Edwin de Vries en Ate de Jong. En net als bij deze eerdere producties bestaat de cast van "Fogbound" uit Engelstalige acteurs. Voor Ate de Jong is het bijna vanzelf sprekend de film als een inter nationale productie op te zetten: "Ik woon zelf al vijftien jaar niet meer in Nederland. Ongetwijfeld zijn er in Nederland ook goede acteurs. Ate de Jong: 'Fogbound' is een Hitchcock voor een sophisticated audience" Als ik een puur Nederlandse film zou maken, dan doet die het hier misschien een paar weken aardig, maar daarna is het afgelo pen. De toekomst van het filmmaken ligt absoluut op internatio naal gebied, ook omdat je voor kwaliteitsfilms een groot budget nodig hebt. Ik ben ambitieus genoeg om op dat niveau te willen wer ken." De hoofdrollen worden gespeeld door Ben Daniels, Orla Brady en Luke Perry. Perry, bij het de grote publiek bekend door zijn rol van Dylan McCay in de televisieserie "Beverly Hills 90210", speelt huisvriend Bob. Aanvankelijk had De Jong Matt Dillon in gedachte, maar die ging met een gevraagd honorari um van vijf miljoen gulden het budget ver te boven. De Jong: "Via een casting agency hoor den we dat Luke Perry in Londen in een toneelstuk stond. Wij kregen de indruk dat Perry zijn carrière een andere wending wilde geven. Dat klopte. De rol van Bob past daar goed in." Perry is vandaag niet beschik baar voor interviews. Geduldig ondergaat hij de vrieskou. Hij wacht kalm totdat Ate de Jong tevreden is over de camerabewe ging, die vanuit de hoogte neer daalt op de doodskist en dan opkijkt naar Perry, die op een afstandje het tafereel bekijkt. De rest van de draaiperiode zal comfortabeler voor Perry verlo pen. De autoscènes worden straks in de studio in Almere opgenomen, waar de ijzingwek kende mist kunstmatig wordt opgewekt. 1 8

Holland Film Nieuws | 2001 | | pagina 17