WEL OF GEEN TBREIDING IN STEDENDRIfiOEK? O J ld J Q. O ONTWIKKELINGEN IN BIOSCOOPLAND De bioscoopmarkt in de regio Apeldoorn, Zutphen, Deventer, lokaal bekend al de stedendriehoek, is volop in beweging. Plannen over nieuwbouw, uitbreiding en renovatie halen regelmatig de regionale dagbladen, maar echte duidelijkheid wil er vooralsnog niet komen. Door Jeroen Huijsdens LUX VERWELKOMT 100.000e BEZOEKER O DELFT De Arcaplex Groep uit Spijkenisse en projectontwikke laar MAB hebben overeenstem ming bereikt over de bouw van een nieuwe bioscoop in Delft. Het pand dat zeven zalen met circa 1.300 stoelen moet gaan krijgen, gaat gebouwd worden in het nieuw te ontwikkelen Delftse Zuidpoortgebied. De plannen moeten nog door de gemeente worden goedgekeurd. HULST René van Steen, eigenaar van onder andere Delfia in Delft, heeft een bioscoop aan zijn bios cooponderneming toegevoegd. Op 16 maart van dit jaar werd hij eigenaar van bioscoop Koning van Engeland in Hulst. Van Steen bereikte na een periode van onderhandelingen overeen stemming met de vorige eige naar, de familie Cattoir. OLDENZAAL Vincent en Monique Reumer, exploitanten van de Luxor bios coop in Oldenzaal, hebben besloten 1 september aanstaande te stoppen met de bioscoopex ploitatie. Aan De Twenste Courant Tubantia liet Reumer onlangs weten te stoppen omdat hij het na 33 jaar tijd vond voor iets anders. Het pand waar de bios coop in is gevestigd is verkocht aan de firma Ottenhof die haar naast de bioscoop gelegen winkel wil uitbreiden. Het filmhuis uit Oldenzaal gaat als gevolg van de sluiting van Luxor de mogelijkheid onderzoe ken om een filmzaal te vestigen in het toekomstige stadstheater. Reumer liet weten in de toe komst op freelance basis voor collega exploitanten te zullen gaan werken. WAGENINGEN Wageningen dreigt haar welbe kende Molenstraattheater te ver liezen. Gerben Kuipers, exploi tant van de bioscoop in de stad, wil het theater verkopen omdat hij gezien de bezoekersaantallen weinig mogelijkheden ziet door te gaan met de exploitatie, zo Toen Holland Film Nieuws ver volgens meer informatie opvroeg over de bouw van het beoogde zes zalencomplex, dat begin 2004 haar deuren zou moeten openen, stuitten we op gesloten deuren. De plannen werden noch ontkend, noch bevestigd. In Zutphen tenslotte zijn grootse plannen om een Family Mali te bouwen waar een bioscoopcomplex onderdeel van zou moeten uitmaken. Eerdere plannen om de bio scoop te voorzien van 1.600 stoelen zijn inmiddels aange past. Het betreft nu een locatie met vijf zalen en 800 stoelen, aldus projectleider Spikker van Sportprojects Nederland BV uit Rijssen. De aanpassing komt volgens deze woordvoerder ove rigens niet voort uit de plannen die Deventer en Apeldoorn warm houden. "De groei van het aantal bioscoopbezoekers in Nederland gaat nog niet zo hard als de bioscoopontwikke laars een paar jaar geleden hoopten.", zo zei Spikker in de lokale pers. LUX, het Nijmeegse filmtheater, heeft twee maanden geleden haar 100.000e bezoekster mogen verwelkomen. Olivia Vermeulen uit Slijk-Ewijk bleek de gelukkige. Vermeulen werd door LUX in het zonnetje gezet met een speciale attentie: zij ontving een cheque die recht geeft op een jaar lang gratis film kijken en theater-, muziek en debat-activiteiten bij wonen. Met deze behaalde 100.000 bezoekers ligt LUX goed op koers. Bij de opening werd namelijk gesteld dat LUX in het eerste jaar van haar bestaan rekent op ongeveer 200.000 bezoekers. Medio april is de helft daarvan dus al gehaald. Rechts op de foto Nijmeegs cul tuurwethouder Paul Depla, tweede van links Sven Ratzke, die 's avonds in LUX optrad. Tweede van rechts de gelukkige Olivia Vermeulen. In Apeldoorn rommelt het al enige tijd. De gemeente heeft grootse plannen met betrekking tot een multifunctioneel sport complex dat ook ruimte zou moeten bieden aan een multi plex met twaalf zalen. Zij was voor de bouw van deze, niet direct in het centrum gelegen, nieuwe bioscoop in gesprek met het Belgische Kinepolis. Directeur van Jogchem's Theaters, Jan van Dommelen, liet in de Apeldoornse Courant weten sluiting van de Apeldoornse bioscoop Tivoli te overwegen als de gemeente een bouwvergunning zou afgeven voor het nieuwe bioscoopcom plex. In een telefonische reactie zei Van Dommelen een prijs oorlog in Apeldoorn niet uit te sluiten. De voorgenomen uit breiding met drie nieuwe zalen moet het concern uit Bunschoten in staat stellen te stunten met de prijs in de a. aanwezige zalen terwijl de nieu we zalen een gewoon prijspeil kunnen hanteren. Over de door Kinepolis en de directie van de Americahal gevraagde gemeen teprocedure om versneld een bouwvergunning te krijgen is Van Dommelen heel duidelijk: "Als die er komt, hebben ze een rechtszaak aan de broek." In de regionale media sprak Minerva directeur Jan Willem Verhoef enkele weken geleden nog vol vertrouwen over de op handen zijnde Minerva bios coop op het terrein van de Boreelkazerne in Deventer. Vervolg ontwikkelingen bleek uit diverse artikelen in De Gelderlander van de afgelopen maand. Het besluit van Kuipers veroor zaakte een rel in de lokale poli tiek omdat het college van B&W besloot een zogenaamd voorbe- reidingsbesluit uit te vaardigen om te voorkomen dat de bios coop een andere (ongewenste) bestemming zou krijgen. Dit besluit verdween eind mei voor de periode van een maand van tafel om gesprekken tussen de partijen mogelijk te maken. Gerben Kuipers zegt de huidige bioscoop te willen verkopen en er een kleinschalige, multifunc tionele bioscoop- voor in de plaats te willen. Hij ziet geen mogelijkheden het huidige pand aan te passen aan zijn wensen. DIEMEN Het ziet er naar uit dat de Belgische Kinepolis groep nu eindelijk toch kan gaan bouwen in Diemen. De Raad van State besloot onlangs de schorsing ter zijde te leggen die de gemeente Amsterdam had aangevraagd naar aanleiding van het besluit van de Provincie Noord-Holland om de bouw van de megabios coop in Diemen toe te staan. Dit werd bevestigd door de heer Komen van de afdeling voorlich ting van de gemeente Diemen. AMSTERDAM Projectontwikkelaar MAB heeft ook plannen voor een multiplex bij het Centraal Station van Amsterdam. Het complex met tien zalen is een onderdeel van een ambitieus ontwerp voor het Oosterdokseiland. Op dit moment voert de MAB verkennende gesprekken met de grote bioscoopondernemingen. Bekeken wordt of een bioscoop op deze plek een succes kan worden. Daarbij wordt rekening gehouden met de plannen van Kinepolis in Diemen en een Wolff-theater aan het Haarlemmerplein en de toekom stige ontwikkelingen rond het product bioscoop. Volgens projectleider Mark Boerree van de MAB bestaat er onder de bioscoopexploitanten een flinke mate van enthousias me voor het project. Boerree ver wacht de opening echter niet eerder dan in 2006. 1 8 1 9

Holland Film Nieuws | 2001 | | pagina 17