z z u (0 UI nieuwe band te laten monteren. Op een parkeerplaats nabij Valence stond de auto niet goed op de handrem en bleek deze bij terugkomst tegen een vrachtwa gen tot stilstand te zijn geko men. Het gevolg was een deuk in de carrosserie naast de ach terruit en een gebroken achter ruit (in de stromende regen!). Al met al verloren we twee uur voordat we, weliswaar goed dicht getapet, de reis konden vervolgen. Een paar uur later bij een betaalpunt, Péage, wachtend op mijn beurt wordt plotseling de rechterdeur van de auto openge rukt en grijpt een vent de tas van mijn vrouw Janny die bij haar voeten op de grond stond. Ondanks een poging om de tas terug te trekken verdwijnt de onverlaat met tas en al in de naast de weg gelegen struiken. Dus tas weg, met gelukkig nau welijks geld maar wel een pas poort, rijbewijs en persoonlijke spullen. De aangifte bij de poli tie kostte opnieuw bijna twee uur. Rond elf uur 's avonds konden we in Cannes eindelijk iets gaan eten na een "hevige" dag. 5 mei Zaterdag 5 mei dan eindelijk Martin en Theo ontmoet, de Grolsch bouwers die ook vorig jaar Holland Film House hebben helpen opbouwen en afbreken. Ze hadden een goede reis gehad en waren al druk bezig. 6 mei Om 9.30 uur word ik in mijn hotel gebeld door mensen van het festival met de vraag of wij de terrasdeur van het paviljoen eruit hebben gehaald, want in het langslopen hebben ze gezien dat die deur op het terras ligt. Bij het paviljoen aangekomen ontdek ik dat een van de wand- klokken van Grolsch en een nieuwe printer met doos en al zijn verdwenen. Ik heb redelijk de pest in want er moet weer aangifte worden gedaan zowel bij het festival als bij de politie. Daar zit ik dus weer bij een agent met een prehistorische schrijfmachine. Martin en Theo vliegen maandag terug naar Nederland en komen aan het eind van het festival terug naar Cannes. 8 mei Tot het begin van het festival, hebben we tijd om bij een wijn boer in de Provence de wijn op te halen. Dinsdagavond arrive ren de hulptroepen (vier man) uit Vlissingen met de tweede auto van Amcar. Wij maken de schema's rond voor het ophalen en wegbrengen van de sponsors en speciale gasten van en naar Nice Airport. De auto's worden voorzien van de stickers van beide carservice sponsors, Grolsch en Amcar, en de eerste gasten komen al aan. Wij vin den een goede parkeerplaats voor de vrachtwagen, die tijdens het festival fungeert als voor- raadschuur en als verzamel plaats voor leeg goed. 9 mei Woensdagavond begint het fes tival met de gebruikelijke tam tam en fanfare, de stad staat weer op z'n kop, het verkeer is omgeleid en onmogelijk om door te komen. Wij hebben in de loop van woensdag de eerste gasten in het Holland Film House ontvangen. 10 mei Het eerste ontbijt wordt voor zichtig bezocht door de eerste Nederlanders die van de gele genheid gebruik maken om hun filmplanning te maken. Ik stort mij in het accreditatie- gebeuren van het festival. Ik heb eerder een lijst met vijfentwintig namen inge diend met foto's om gas- tenbadges te krijgen voor sponsors en gasten. De accre ditatieafdeling is de eerste dagen van het festival meestal een puinhoop, dus heb ik afgesproken dat ik alle badges zelf zal ophalen en uitdelen. Dan blijkt dat onze accredita ties er niet zijn. Door jarenlange ervaring niet uit het veld te slaan blijf ik vriendelijk aandringen om ze te gaan zoeken. Na ruim twee uur wachten en vooral vriendelijk blijven komen ze te voorschijn uit de la van een medewerkster. Er worden veel excuses gemaakt maar het grootste voordeel van dat wachten is dat ik nu precies weet waar ik moet zijn en wie ik moet hebben voor toekomstige badges. 11 mei Deze dag staat in het teken van de speciale gasten die zullen aankomen voor de officiële ope ningsreceptie op zaterdag van Film by the Sea. De commissaris van de koningin in Zeeland, de heer W. van Gelder, arriveert in Cannes met vrouw en dochter. Ook wethouder, mevrouw Poppe- de Looff, komt met echtgenoot met dezelfde vlucht mee. Een aantal sponsors van het festival en betrokkenen bij de organisatie komen ook aan. Vrijdagavond wordt er met de delegatie uit Vlissingen op uit nodiging van de commissaris van de koningin met twintig man gegeten in een uitstekend restaurant. 12 mei Zaterdag 12 mei gaat het ontbijt goed van start. René Muller en Wilco Wolfers vertegenwoordi gen NFC Marketing dit weekend in Holland Film House. De hele dag staat in het teken van de komende Film by the Sea recep tie vanaf 5 uur. De KRO, een Impressie van het terras 3 1

Holland Film Nieuws | 2001 | | pagina 25