DE WINNAARS VAN HET INTERNATIONALE FILM FESTIVAL VAN CANNES van de hoofdsponsors van het festival, heeft weer een zee meerminkostuum meegebracht en zoekt naar een passende zee meermin voor dat pak. De zee meermin is het symbool van het festival. Het startsein voor het festival wordt gegeven aan de "vloed lijn" op de grens van zand en water door de zeemeermin die quasi uit de zee komt en aan de commissaris een schelp over handigt. Het is volle bak in De zeemeermin bij de opening van Film by the Sea, Holland Film House en op het terras. Ik heb met enige moeite voor elkaar gekregen dat wij ook het terras van onze buren, Air France, voor twee uur mogen gebruiken. Deze extra ruimte maakt het mogelijk om ruim 200 gasten te kunnen herber gen. 13 mei Zondag gaan alle speciale gasten weer terug naar Nederland en rijden we met volgeladen auto's de hele groep naar het vliegveld in Nice. De dag verloopt verder gezellig; vrijwel alle Nederlanders zijn in Cannes en vinden gemakkelijk de weg naar Holland Film House. De receptie wordt om 17.00 uur aangeboden door Moonlight Films. 14 mei Vandaag ontvangen we Jacco van Vliet, Marketing Manager van Grolsch, die zondagavond laat is aangekomen met hetzelf de vliegtuig als Jac. Goderie. Een bizarre speling van het lot heeft beide op één hotelkamer (appartement) samengebracht. Er liep zondagavond iets totaal mis met de gereserveerde boe king voor Jac. waardoor uitein delijk beide heren op een kamer terecht kwamen. Op het eerste gezicht hebben beiden er geen nadelige gevolgen aan overge houden. Het is Jacco's eerste bezoek aan Cannes en ik neem hem mee door het Palais, de Marché in de 'bunker' en het nieuwe markt - gedeelte in het Rivieragebouw aan het Palais. Uit Nederland zijn inmiddels ook de leden van de befaamde "jonge honden club" van de vereniging van bioscoopexploitanten aangeko men. Ad Weststrate heeft het idee gehad om een vergadering te beleggen in Cannes in een van de strandrestaurants. Er wordt serieus vergaderd! De receptie wordt vandaag aan geboden door AON Verzekeringen, een van onze sponsors van het eerste uur. 15 mei Dinsdagmorgen verzorgt Ellen Kraan op haar gebruikelijke effi ciënte manier het ontbijt. Ellen Kraan is onze steun en toever laat in de organisatie van de dagelijkse activiteiten in het Filmhuis. Ellen onderhoudt ook goede relaties met onze buren, ze spreekt Frans en kent de mentaliteit goed waardoor een hele boel problemen worden voorkomen. Vertegenwoordigers van de Nederlandse videobranche zijn vaste gasten in Holland Film House en geven vanavond hun receptie. Er heerst een wat opge wonden sfeer want morgen, worden in Mandelieu de Video pornoprijzen, Hot d'Or, uitge reikt. Dit zijn een soort Oscars voor de pornowereld. 16 mei Woensdag zijn Ad Weststrate en ik zijn uitgenodigd voor een lunch met de directie van de Marché. Wij maken van de gele genheid gebruik om een aantal opmerkingen te plaatsen over de gang van zaken rond het Village International en spreken onze dank uit voor de goede ont vangst en organisatie en de betere kwaliteit van het pavil joen. De laatste receptie is vandaag van Park Junior, de nieuwe kin- der- en jeugdfilmdistributeur onder leiding van Saskia van Faassen en Harry Peeters. Zij maken zich een beetje zorgen over het feit dat er op dezelfde tijd een receptie elders in Cannes is van het Film Festival met Holland Film. In de praktijk blijkt dat het meevalt. Harry en Saskia willen volgend jaar ook als supporter/sponsor meedoen aan Holland Film House. 17 mei In de loop van de middag betrekt het en tegen de avond begint het te regenen. Gelukkig hebben we vanavond geen receptie en dus geen capaciteits probleem, want een receptie met regen zouden we niet aan kunnen qua plaats binnen. 18 mei Het is eigenlijk een beetje de laatste actieve dag in Holland Gouden Palm Beste film: "The Son's Room" (regisseur Nanni Moretti) Gouden Palm Beste Regisseur: Joel Coen voor "The Man Who Wasn't There" en David Lynch voor "Mulholland Drive" Gouden Palm Beste Actrice: Gouden Palm Beste Acteur: Gouden Palm Beste Script: Grote Prijs van de Jury: Isabelle Huppert in "La Pianiste" Benoït Magimel in "La Pianiste" Danis Tanovic voor"No Man's Land" "La Pianiste" (regisseur Michael Haneke) 3 2

Holland Film Nieuws | 2001 | | pagina 26