y (0 lü twee hoofdpersonen de liefde. Maar betekent een relatie niet meer dan alleen seks? "Yamakasi" sluit de maand af. Het is een Franse film gebaseerd op een script van Luc Besson. De Yamakasi is een groep van zeven vrienden die samen een nieuwe straatsport beoefenen. Op deze manier proberen ze de stadsmuren, daken en bruggen te veroveren. De film is een grote hit in Frankrijk, dus dat belooft veel! BUENA VISTA INTERNATIONAL "Disney's Keizer Kuzco" - 21 juni In een land hier ver vandaan woont de meest ver wende jonge keizer ooit: Keizer Kuzco. Maar alles wordt anders als hij door zijn gemene ex-adviseur Yzma en haar assistent Kronk wordt veranderd in een lama. En dan begint het verhaal pas echt. Met de stemmen van Roeland Fernhout, Jack Wouterse, Simone Kleinsma, Erik van Muiswinkel; zang - Paskal Jakobsen (Blof), muziek - Sting. "Pearl Harbor" - 28 juni "Pearl Harbor" is op 25 mei, met Memorial Day weekend met een record brekende omzet van 75.2 miljoen geopend. Hiermee is het de grootste opening van een non-sequel ooit! "Pearl Harbor" is een film van het bekende duo Jerry Bruckheimer en Michael Bay over de aanval op de gelijknamige marine- en luchtmachtbasis op Hawaï tijdens de Tweede Wereldoorlog. Deze Japanse verrassingsaanval, die catastrofale gevolgen had, staat te boek als het keer punt in de oorlog. "Pearl Harbor" is een integere en indrukwekkende film die de historie op onnavolgbare wijze in beeld brengt. Hoofdrollen zijn voor Ben Affleck, Josh Hartnett en Kate Beckinsale. CINEMIEN "Calle 54" (release 12 juli) is een openlijke liefdesverklaring aan de latin jazz, de muziek die - aldus filmmaker Fenando Trueba - "mij van het leven laat genieten zoals niets anders dat kan". Trueba neemt ons mee op een muzikale reis van de Bronx via Cuba naar Santa Domingo en Andalusië en laat ons horen hoe deze jazz verhalen vertelt, protesteert, ver leidt en bovenal levenslust uitstraalt. De film is een fantastische mix van geluid en beelden, stijlen en ritmes. "Calle 54" zit vol optredens van legendarische latin-artiesten, van wie ook telkens een kort portret wordt gegeven. Te zien vanaf 19 juli: "Preferisco II Rumore del Mare", 'een hoogtepunt uit de hedendaagse Italiaanse cine ma', vindt ook Variety. In deze film van Mimmo Calopresti ("La Seconda Volta") bezoekt Luigi zijn familie in Zuid Italië, waar hij het tragische levensver haal van zijn verre neef Rosario hoort. Hij besluit de jongen een betere toekomst te geven en neemt hem mee naar Turijn, waar hij hem in een tehuis voor probleemjon geren plaatst. Onder de invloed van zijn vriendschap met de felle Rosario gaat Luigi's zoon Matteo echter rebelleren. Dan blijkt dat er tussen de drie veel verschillen zijn die overwonnen moeten worden. COLUMBIA TRISTAR Uitnodiging met een smiley! Nog een paar dagen en dan begint de Cinema Expo waar voor ons belangrijke gasten zullen komen. Regisseur Ivan Reitman, bekend van veel komische hits als "Ghostbusters" en "Twins", zal zijn nieuwe film "Evolution" met ons komen delen die vanaf 5 juli in de bioscoop te zien zal zijn. Als jullie de film eerder willen zien kom dan donderdagmiddag 28 juni naar Cinema Expo. Jullie worden alleen niet thuis Dracht en het snoepzakje is al opgegeten door onze andere gast van "The Animal". Rob Schneider, die de hoofdrol speelt in deze komische film, loopt tijdens Cinema Expo los rond, dus pas op. Have a nice end of the world FILMMUSEUM Alles gaat goed. Het Franse drama "Tout Va Bien", met een schitterende Natacha Régnier, is zojuist ge start in de filmtheaters (zie het vorige Holland Film Nieuws). Maar het wordt nog beter. Regisseur Nagisa Oshima, bekend van onder meer "L'Empire des Sens" en "Merry Christmas, Mr. Lawrence", laat na een stilte van vijftien jaar weer van zich horen. In zijn nieuwe film "Gohatto" doet de komst van een verblindend mooie jonge zwaardvechter de homosek suele gevoelens in een feodale samoeraiclan hoog oplaaien. Oshima's comeback (met Takeshi Kitano in een hoofdrol) beleefde vorig jaar zijn wereldpremière op het filmfestival van Cannes. Het fraai gestileerde 3 5

Holland Film Nieuws | 2001 | | pagina 29