metamorfose onderging. In oktober voert Independent de allerkleinste mee naar de bijzondere wereld in de oceaan. Help Fly en z'n vriendjes weer mens te worden en kom naar de betoverende animatiefilm "Blub, ik ben een vis!" Op 22 september is er een speciale voorpremière met een optreden van K3, die de gelijknamige hitsingle uit brengt! Lisette, Niels Martin. MOONLIGHT FILMS Na de release van "Beautiful Joe" alsmede "Seven Days To Live" hebben wij voor het najaar de film van Alejandro Amenabar "The Others" gepland. Deze film, met in de hoofdrol Nicole Kidman, is de eerste film van Kidman na haar laatste spektakel "Moulin Rouge". De film "The Others" gaat in augustus in release in de USA met 2.000 kopieën. De film vertelt het verhaal van Grace (Nicole Kidman) in het jaar 1945, vlak na de oorlog. Haar man is nog niet terug van het front. Alleen in een groot huis voedt zij haar kinderen op met streng religieuze principes. Haar jonge kinderen hebben een zeldzame ziekte en kun nen daardoor geen direct daglicht verdragen. Wanneer er drie nieuwe bedienden worden ingehuurd hebben zij te maken met zeer vreemde huisregels zijnde: 1. Het huis moet altijd donker gehouden wor den en 2. Er mag geen deur worden geopend zonder dat eventuele andere deuren zijn gesloten. Deze regels worden echter niet nagekomen. Er speelt zich daar door een bizarre en vreemde situatie af te vergelijken met "The Sixth Sense". PARADISO ENTERTAINMENT Druk, druk, druk! Paradiso is heerlijk druk met fan tastische films! "Blow", je weet wel, met Johnny Depp en Penelope Cruz, houdt ons, net als het weer trouwens, lekker warm. We zijn druk doende met de voorbereiding van een fantastisch feest op het strand van Bloemendaal aan Zee. Het ziet er heerlijk uit. Wij houden jullie op de hoogte! (Tip, ga ook een langs op de site van: www.sunwatch.nl!). Vanaf 30 augustus in de bioscoop. Ook "Chopper", met onder andere Erik Bana en Simon Lyndon, zorgt dat je adrenaline toeneemt en dat je het heel erg warm krijgt. Niet van genot dit keer, maar van de schok! Chopper (0,1 hakker/houw er 0,2 hakmes: kapmes, slagersmes) is een beklem mende, angstaanjagende verfilming van de (10!) autobiografische boeken van Mark 'Chopper' Read, de beroemdste crimineel van Australië, die in de gevan genis zijn memoires schreef. Die wil je vooral niet beledigen! Vanaf 8 november in de bioscoop. PARK JUNIOR Nadat eerder dit jaar onze eerste twee films in pre mière zijn gegaan (voor de allerjongsten de ani matiefilm "Cirkelientje - kaas en liefde" en voor de iets ouderen de Belgische speelfilm "Blinker en de bakfietsbioscoop"), komen er nog voor de herfst vakantie twee films aan. Op 13 september gaat de Deense film "Valkenhart" van Lars Hesselholdt in première. Deze prachtige film over het meisje Katja en haar lievelingsdier Kiir de valk, won eerder de pu blieksprijs op het Cinekid-festival en zal nu ongetwij feld voor nog meer bioscoopplezier gaan zorgen. In oktober wordt gestart met de release van een aan tal films voor jongeren. Park Junior zal enkele films van A-Film uitbrengen. De eerste film is de lang verwachte "There's Only One Jimmy Grimble", de voetbalfilm van John Hay die flink zal scoren. In de hoofdrollen Lewis MacKenzie (wiens debuut meteen bekroond werd) en Robert Carlyle die met z'n rol als trainer minstens een licentie behoort te krijgen. Manchester - waar anders? - is de plaats waar het allemaal gebeurt. In de komende maanden volgen de andere vier films van Park Junior. 3 6

Holland Film Nieuws | 2001 | | pagina 33