I O J h 0 OL Cl! Anne Jongema en Annamarie Bosman Jullie komen uit de bioscoop wereld? Wij komen eigenlijk uit de horeca. We hadden een café in Sint Nicolaasga, Het Witte Huis. Vanwaar dan deze move? We wilden het eigen lijk wat rustiger aan doen en wat meer op geregelder tijden werken. Dat café, daar was je dag en nacht bezig. Een bioscoop is eigenlijk alleen 's avonds open. Drachten heeft sinds 21 juni jongstleden een nieuwe, vijfzalige bioscoop. Annamarie Bosma en Anne Jongema hadden binnen een half uur bedacht hoe De Bios eruit moest gaan zien. Hoewel ze de een mooie gelegenheid om kennis te maken met De Bios. En g uiteindelijk moet je een groot deel van de winst halen uit de baromzet. Verder wacht ik het nog even af. En kennen jullie Holland Film Nieuws? Ja, ik lees dat blad al drie jaar. Vooral de nieuwtjes lees ik graag en de stukjes over films, die binnenkort in première gaan. De Bios wordt geprogrammeerd Hoe kwamen jullie tent samen bestieren, voert Annamarie in Spotlight door jogchem's op het idee? het woord Mijn broer, Hans Bosma, heeft een bioscoop in Heerenveen. Dat leek ons wel wat. En Drachten? Drachten is de tweede plaats van Friesland, met een verzor gingsgebied voor zo'n 150.000 mensen. We zijn overal in de omgeving geweest, van Coevorden tot Deventer, om te kijken naar een goede plek en hier vonden we die. In het centrum had je hier Cinema Modern Nou, die was niet meer zo mo dern hoor. De eigenaar van die bioscoop heeft meteen de deuren gesloten toen hij hoorde dat wij hier zouden komen. We kregen geen kans om een gesprek met hem te hebben. Wat stond hiervoor op deze plek? Dit was een bouwmarkt. Een gigantische hal, leeg, maar wel met zes palen om het dak te dragen. Binnen een half uur hadden wij in ons hoofd hoe het moest worden. Waar de zalen moesten komen, hoe de foyer moest worden. Ook de gevel hebben wij zelf ontworpen. Ik moet niks hebben van archi tecten. Die willen allemaal din gen, die veel ingewikkelder zijn en veel meer kosten. Zoals bijvoorbeeld geluidsdichte zalen: ik vind het helemaal niet erg als er geluid vanuit de zalen in de foyer komt. We hebben dan ook geen sluisdeuren. Is het moeilijk geweest om personeel te vinden? We werken hier met een team van dertien mensen. Ik geloof dat ik wel 60 sollicitanten heb gehad. Een bioscoop, dat is toch iets bijzonders. Wat vind je het moeilijkste van het runnen van een bioscoop? Het plannen van de pauzes, dat je niet in een keer zeshonderd man aan je buffet hebt. En wat vind je het leukste? Dat weet ik eigenlijk nog niet. We hebben het zo druk gehad de laatste weken. Natuurlijk ben je blij dat het goed gaat. We hebben de eerste week 3.500 bezoekers gehad, dat is boven verwachting. Anne: Ik ben blij dat ik niet meer die ellenlange levensver halen en sores van die cafégas- ten hoef te horen. Jullie zijn nu ook lid van de NFC. Wat verwacht je daar van? Wij kregen meteen te maken met de 2 voor 1 actie van Albert Heijn. Ik sta daar positief tegen over. Het was voor veel mensen Theaters. Worden jullie goed bedeeld? Ja, we hebben deze week al "Pearl Harbor" en volgende week "Evolution". De relatie met Jogchem's is buitengewoon goed. Hoezo? Vlak voor de opening wilden wij 150 posters van "Pearl Harbor" om op driehoekborden in de wijde omgeving te plaatsen. Die kregen wij zelf niet van de dis tributeur los. Dat hebben zij voor ons geregeld. En toen er een hoorzitting was, omdat de buren bezwaren hadden gemaakt tegen onze komst, heeft Jordi Wientjes namens ons het woord gevoerd. Maar als jullie zelf zouden boeken, welke film zou vol gens jullie meer aandacht verdienen? Wij vonden "Bringing Out the Dead" een prachtige film. Maar ja, dat was toch niet zo'n succes. Wij hebben gewoon niet die ervaring, die je voor program meren nodig hebt. Ik zou wel graag "De Dream" hier nog een keer willen vertonen. Misschien gaan we nog een keer een heel programma samenstellen met Friese films. En Peter Tuinman is je favoriete filmster? Nee, dat blijft Sean Connery. 3 8

Holland Film Nieuws | 2001 | | pagina 35