erlandsêfFilm 2002 IN PREMIERE... "DE GROT" IN HOOFDDORP De derde Dag van de Nederlandse Film in het Grand Théatre in Amersfoort op 17 januari 2002 is een uitstekende gelegenheid voor filmmakers om scholieren te ontmoeten en vice versa. een platform te bieden voor uit wisseling van informatie, kennis en expertise. Organisaties als Cinekid, het Nederlands Film Festival, het Filmmuseum en het Nederlands Instituut voor Animatiefilm (Niaf) sloten zich daarbij aan. Het IF moest vooral verhelderend werken voor de onderwijssector. Want wat is er beter dan het sturen van een gezamenlijk filmeducatief aan bod naar scholen, in plaats van het door iedere organisatie zelf te laten doen. Ook deze taken worden in de nieuwe situatie overgenomen door het NIF. Het plan van La Group werd begin dit jaar door de besturen van de betrokken instellingen omarmd waarmee niets een daadwerkelijke fusie meer in de weg stond. De formatie van een nieuw bestuur, het aanstellen van een directeur en het daad werkelijk laten fuseren van de vier instellingen waren de vol gende stappen. De verwachtingen We leven momenteel begin oktober 2001 en weten dat er een nieuw bestuur is, dat er een directeur is aangenomen en dat het fusieproces is gerealiseerd (zie ook het kader op de vorige pagina). Hoewel de puzzelstuk jes hier en daar nog wel op hun plaats moeten vallen, kan het NIF wel aan de slag. Maar wat kan het filmbedrijf nu concreet van de nieuwe instelling ver wachten? Zoals gezegd worden de bestaande activiteiten van de vroegere stichtingen gecontinu eerd. Deze zogeheten projecten kunnen, zo valt vast te stellen, eigenlijk alleen worden uitge voerd als de goede band met bedrijven en instellingen uit de filmsector blijft bestaan. De medewerking van bioscoopex ploitanten, filmtheaters, distri buteurs en in toenemende mate ook filmmakers zoals producen ten en regisseurs, is cruciaal gebleken om de kwaliteit van de projecten te kunnen waarbor gen. Het is echter geen eenrichtings verkeer waar het NIF zich mee bezig houdt. De nieuwe instel ling beoogt ook een plaats te zijn waar bovenstaande vak mensen zelf kunnen aanklop pen als ze iets willen onderne men op dit gebied. Het betekent dat bioscopen en filmtheaters die iets educatiefs willen kun nen bieden aan leraren, scho len, studenten of andere groe pen in hun directe omgeving, contact kunnen zoeken met het NIF. Het nieuwe project 'In pre mière...', waar in het vorige nummer van Holland Film Nieuws al uitgebreid over werd bericht, is een van de tot de ver beelding sprekende voorbeelden van een project waar de interac tie tussen filmmakers en het NIF op een goede manier tot zijn recht komt. Scholieren en het Centrum voor Kunst en Cultuur uit Hoofddorp hadden er veel werk van gemaakt om de schoolvoorstelling van "De grot", die plaatsvond in De Meerse, in het kader van het filmeducatieproject 'In premiè re...', te voorzien van een echt premièregevoel. Bij de school voorstelling waren aanwezig acteur Jeroen Willems, regisseur Martin Koolhoven, acteur Gijs Scholten van Asschat en logope diste Marielle Kamoen. 1 o

Holland Film Nieuws | 2001 | | pagina 8