LEGENDARISCHE JEUGDSERIE WEER TOT LEVEN GEKUST "JA ZUSTER, NEE ZUSTER": In een grote fabriekshal achter de Amsterdamse Czaar Peterstraat is een hele straat nagebouwd. Volgens Loes Luca is het de Nolensstraat in Rotterdam Blijdorp. De woningen en winkels ademen de sfeer van de jaren '60. In Wasserette Zorbo zwoegt een der eerste allochtonen, een Griek, voor de voeten gelopen door zijn kroost. Door Lucia Alleman Meezingvoorsteiling Tussen 1966 en 1968 werd de legendarische jeugdserie "Ja zus ter, nee zuster" uitgezonden door de Vara. De teloorgang van het geesteskind van de onvergetelijke Annie M.G. Schmidt en compo nist Harry Bannink wordt nog steeds betreurd. Producent Burny Bos heeft zich nu ontfermd over de erfenis van de schrijfster. Na "Abeltje" en deze kerst "Minoes", is hij nu bezig met de remake van "Ja zuster, nee zuster". Loes Luca is de nieuwe Zuster Klivia en Paul Kooij boze buurman Boordevol. Eind oktober moch ten enkele bioscoopexploitanten een kijkje nemen op de set. Zij vergaapten zich aan het degelijke interieur van het rusthuis van Zuster Klivia en de frivole salon van buurman Boordevol. Op de set werd koortsachtig gewerkt. De bioscoopexploitanten ruim den al vrij snel het veld. Zij gin gen verderop in Club Panama de lunch gebruiken. Daar ver toonde Burny Bos een paar clips uit "Ja zuster, nee zuster". Choreografe Suzy Blok heeft bij de liedjes nieuwe balletten gemaakt. Het hele gezelschap smulde van de charmante manier waarop Gerrit en Jet (Tjitske Reidinga) zingen en dansen in de regen. Wordt de nieuwe "Ja zuster, nee zuster" nu zo'n gemoderniseer de, op de zapgeneratie afgestem de bombardement van beelden zoals "Abeltje"? Burny Bos verzekerde mij dat er ook voor de veertiger met nostalgisch verlangen naar de kindertijd veel valt te genieten. Hij denkt er zelfs serieus over na meezingvoorstellingen te organiseren. Iedereen kan dan uit volle borst meezingen met evergreens als "Duifies, Duifies, kom toch bij Gerritje", "Stroei Voei" en "Een stekkie van de fuck, fuck fuchsia". Exploitanten op de set van "Ja zuster, nee zuster". Van links naar rechts: Tjitze Jan Dijkema (Wolff Cinema Groep), Jac. Goderie (Pathé), Peter van der Stap (Jogchem's Theaters), Wilco Wolffers (Warner Bros.), Karel de Vries (Warner Bros.), Jan van Dommelen (Jogchem's Theaters), Burny Bos (Bos Bros.), Eveline Eliasar (Warner Bros.) en Marianne Wolff (Wolff Cinema Groep). Foto: Lucia Alleman 20

Holland Film Nieuws | 2001 | | pagina 19