LTS Pr S u (0 U W h W- ^raJSi la- i^h>_ ram fïïJKjf CINEMIEN "Promises" is een ontroerende, vaak humoristische film over de manier waarop Israëlische en Palestijnse kinderen omgaan met het conflict in hun geboorteland. Tijdens het International Film Festival Rotterdam 2001 was het publiek zo onder de indruk dat "Promises" er als eerste documentaire ooit de Publieksprijs won (première 20/12). In "Krampack" wordt weer eens duidelijk wat je kunt ver wachten als je als ouder tieners alleen thuis laat. En dan nog wel in een villa met zwembad aan de Spaanse kust. Nico en Dani nemen zich voor om hun plotselinge vrij heid zo goed mogelijk te gebruiken en ontdekken meer dan ze van tevoren gepland hadden (première 17/01). "La Ciénaga" ("Het moeras") is het veelgeprezen debuut van Lucrecia Martrel. In een broeierig gebied in Argentinië komt door een serie incidenten op een vervallen landgoed de malaise in een welgestelde familie naar boven (premiè re 24/01). Ir9 „-—a* "In "Before Night Falls" (première 14/02) vanjulian Schnabel speelt Javier Bardem (Oscarnominatie) de ster ren van de hemel als de bekende, maar in zijn geboorte land Cuba decennia lang vervolgde, schrijver Reinaldo Arenas. Let vooral ook op de opvallende dubbelrol van Johnny Depp. COLUMBIA TRISTAR Het is voor ons even een rustig jaar geweest, maar de inhaalrace kan gaan beginnen. Onze ope- ningsfilm is "Black Hawk Down" (31 januari), de nieuwe film van Ridley Scott ("Gladiator") met in de hoofdrollen Josh Hartnett en Ewan McGregor. "Black Hawk Down" is het aangrijpende, waar gebeurde verhaal over een missie van het VS leger in Moga dishu, Somalië. In het kader van een vredesoperatie van de VN onderneemt een groep Amerikaanse elitesoldaten een missie om verschillende topofficieren van een Somalische krijgsheer te ontvoeren met de bedoeling een einde te maken aan de burgeroorlog die het land verscheurt. In 2002 komt "Stuart Little" weer de bioscopen invliegen, Will Smith en Tommy Lee Jones gaan de wereld redden in "MIB2" en niet te vergeten "Spiderman"! Maar eerst heel veel kerstbal groe ten en voor 2002 heel veel oliebollenplezier. INDEPENDENT FILMS Stel je voor: kerstseizoen, Londen, hartje centrum en je bent in de gelegenheid om Kevin Spacey en Jeff Bridges te ontmoeten. Dat is wat mij eind november overkwam. De heren (beide zeer charmant) waren in Londen aanwezig ter promotie van de film "K-Pax". Samen met vijf jour nalisten heb ik de oversteek gemaakt om hen daar te ontmoeten en alvast te genieten van het komische en ontroerende "K-Pax". In de film draait het om Prot (Kevin Spacey), een psychiatrische patiënt die beweert van de pla neet K-Pax te komen en Dr. Mark Fuller (Jeff Bridges), een vooraanstaand psychiater met grote bewondering voor z'n patiënt. "K-Pax" is in Nederland te zien vanaf 14 februari. "Jeepers Creepers" zal vanaf 17 januari heel Nederland de stuipen op het lijf jagen. De nu al veel besproken horrorfilm brak in de VS het Labor Day Weekend record, opende in Spanje op nummer een en stond in de UK weken in de top vijf. Broer en zus doen een verschrikkelijke ontdekking in de kelder van een oude verlaten kerk. Door deze ontdekking moeten zij vechten voor hun leven in een ijzingwekkende achtervolging. Lisette INDIES FILM DISTRIBUTION Maart 1943, Bletchley Park, ten noorden van Londen. De Duitse U-boten hebben de Enigma code veranderd die ze gebruiken om te communiceren met het Duitse hoofdkwar tier. De codekrakers weten alleen nog maar dat de U-boten ergens in de Noord-Atlantische Oceaan liggen te wachten op een groot konvooi. 31 Januari 2002, Hilversum. De prachtige thriller "Enigma" wordt gedistribueerd door Indies Film Distribution in de Nederlandse bioscopen. In Engeland is "Enigma" een nationale hit! Met prachtrol len van onder andere Kate Winslet. Tom (Dougray Scott) keert terug naar Bletchley Park, Engeland om de Enigma code van de Duitsers te kraken en om zijn geliefde Claire (Saffron Burrows) opnieuw te ont moeten. Kan Tom de code opnieuw ontcijferen en een ramp voor de geallieerden voorkomen? Waarom is de mooie Claire verdwenen? Kan Hester (Kate Winslet) hem helpen en bloeit er iets moois tussen hen? Vele vragen die worden beantwoord in de film die werd geproduceerd door Mick Jagger. Een verbazingwekkend uit stapje van deze oude rocker, dat hij vaker mag maken. 43

Holland Film Nieuws | 2001 | | pagina 38