VERFILMING VAN TESSA DE LOO'S DE TWEELING in productie GEORGINA VERBAAN HOOFDROL IN ADRENALINE De bestseller van Tessa de Loo De tweeling wordt verfilmd. Eind februari vond in Amsterdam de persconferentie plaats waar de schrijfster, scenarist Marieke van de Pol, regisseur Ben Sombogaart en een van de producenten Hanneke Niens van IdtV hun visie gaven op boek en film. De hoofdrol spelers waren hierbij ook aanwezig. Het boek vertelt de geschiedenis van de Duitse tweelingzusjes Lotte en Anna Bamberg. Na het overlijden van hun ouders worden ze door familieleden van elkaar gescheiden. Anna groeit op in Duitsland bij haar grootvader in een primitief katholiek milieu, waar haar leven uit hard werken voor anderen bestaat. Lotte belandt vanwege haar tbc in Nederland bij haar gegoede familie in een socialistisch milieu. Door de slechte verhouding tussen de twee families raakt het contact tussen de tweeling verbroken. Anna trouwt met een SS-offi- cier, die aan het eind van de oorlog sneuvelt. Lotte's joodse verloofde David Georgina Verbaan speelt de hoofdrol in de nieuwe Nederlandse actiethriller Adrenaline. Voor Georgina Verbaan is dit haar eerste grote rol in een Engelstalige film. In Adrenaline is Freya (Georgina Verbaan), de geliefde van Jason, plotse ling verdwenen. De politie vermoedt dat er een misdrijf is gepleegd. Jason moet zijn onschuld bewijzen en gaat op Thekla Reuten in De tweeling. Fotograaf: Dinand van der Wal wordt vermoord in Auschwitz. Bij toeval kruisen hun wegen elkaar jaren later. Gedurende hun verblijf in een kuuroord in Spa vertellen zij hun levensverhaal. Het wordt de laatste kans om een kloof van bijna zeventig jaar te overbruggen. De hoofdrollen in De tweeling zijn voor Ellen Vogel en Thekla Reuten (Lotte) Gudrun Okras en Nadja Uhl (Anna). Julia Koopmans en Sina Richardt spelen de tweelingzusjes als kind. Belangrijke rollen zijn er verder voor Betty Schuurman, Jaap Spijkers, Hans Somers en Jeroen Spitzenberger. In de film zal deels Nederlands, deels Duits worden gesproken. De opnamen zijn gepland tot half mei op diverse locaties in Nederland en Luxemburg. Aan de film werken verder mee: script editors Hugo Heinen en Edwin de Vries en de advi seurs Olga Madsen en ErnieTee. RCV Film Distribution brengt De twee ling in februari 2003 uit in de Nederlandse bioscopen. onderzoek uit. Hij komt erachter dat Freya lid was van een groep illegale thrill seekers. Jason wordt lid van die groep om zo achter de waarheid van Freya's geheimzinnige leven te komen. Georgina Verbaan over haar rol: "Toen Roel Reine mij benaderde, sprong ik een gat in de lucht. Ik vind het gaaf om een keer een andere rol te spelen dan ik tot nu toe gedaan heb. Ik krijg de kans om een hele andere kant van mezelf te laten zien: donkerder en veelzijdiger." Voor regisseur Roel Reine is dit zijn tweede film na de met een Gouden Kalf bekroonde The Delivery. Adrenaline wordt geproduceerd door Rebel Film Productions (Swingers en The Delivery). Het script is geschreven door Alievka Bijlsma en Roel Reine. De internationale cast bestaat uit Amerikanen, Engelsen, Nederlanders en Zuid-Afrikanen. Alle opnamen van Adrenaline vonden plaats in Zuid-Afrika tussen 27 februari en 18 april 2002. De film zal 2003 in de Nederlandse bioscoop worden uitge bracht door A-Film Distribution BV. 20 - HOLLAND FILM NIEUWS

Holland Film Nieuws | 2002 | | pagina 19