feature gestoken èn geactualiseerd voor wat betreft de laatste technische beeld- en geluidsaspecten. Daar zijn wij ook heel tevreden over. En er is ook heel veel vraag naar. Het loopt zelfs zo goed dat we het aantal inschrijvingen voor de operateurs examens hebben moet maximeren om het kwalitatief goed uitvoerbaar te houden. Ook naar de cursus 'Omgaan met agressie' is een gigantische vraag, met name van de kant van de con cerns. Om ook de andere leden beter te kunnen bedienen bekijken we of we de trainingen anders kun nen aanbieden zodat het voor de onafhankelijke exploitanten eenvou diger wordt om personeelsleden in te schrijven. Inmiddels is ook de volledige uitgifte en verzilvering van de Nationale Bioscoopbon uitbe steed. Dat is, door enige software- problemen, geen sinecure geweest. Gelukkig loopt dit nu naar wens en kunnen we de leden snel het geld betalen voor de ingeleverde bonnen. Verder staat een modern nieuw logo met bijbehorende huisstijl klaar in de kast. Dit nieuwe beeld zullen we introduceren bij de ver huizing naar de nieuwe locatie.' Je zei ook dat er dingen onderbelicht zijn gebleven. Wat bedoelde je daar mee? 'Het beleidsplan van de NVB heeft nooit tot doel gehad de NFC zwaar te reorganiseren, althans niet in de mate waarop dat nu is gebeurd. Maar het is anders gelopen, met als gevolg dat er in de afgelopen perio de veel meer tijd in moest worden gestoken dan iemand twee jaar gele- Met uitzicht op de Amsterdam Arena den kon voorspellen. Ik bedoel daarmee te zeggen dat sommige zaken onverwacht veel meer tijd in beslag hebben genomen. Daardoor bleven andere zaken liggen. Neem het voorbeeld van de Postbus (het elektronische systeem waarmee het overgrote deel van de cijfers tussen exploitanten en filmverhuurders wordt uitgewisseld; red.). Dat heeft toch wel een stempel gedrukt op de gesprekken tussen NVF en NVB. We praten er nu al heel lang over om een nieuwe Postbus te laten bouwen, omdat de huidige veel pro blemen in zich herbergt. We zijn er nog niet over uit hoe het precies moet worden en wie het gaat betalen, maar beide verenigingen hebben wel overeenstemming bereikt over een bedrijf dat een grondig vooronderzoek gaat doen. Daarin moet precies worden beschreven welke cijfers in de Postbus thuishoren zodat men eruit krijgt wat men echt nodig heeft voor de noodzakelijke rapportages en goede statistiek. Nu heeft ieder een die is aangesloten op de Postbus overal inzage in. Dat zal straks waarschijnlijk beperkt moe ten worden. Je komt namelijk op het terrein van de mededingings wet: in welke mate moet én mag je alle partijen inzicht geven in de beschikbare cijfers? Dat zal een vrij ingewikkeld verhaal worden. Aan het einde van het vooronderzoek moet er een gedetailleerd rapport liggen waarmee wij de markt op kunnen om bedrijven offertes te laten maken.' Daar zijn jullie dus nog wel even druk mee? 'Ja zeker, maar ik wil met dit voor beeld ook aangeven dat we bezig zijn met zaken die niet altijd even zichtbaar zijn, maar die het wel mogelijk maken om de vereniging nu én in de toekomst goed te laten functioneren. Het zijn onderwerpen die er ook de oorzaak van zijn geweest dat we in de afgelopen periode minder prominent aanwe zig waren in de lobby in Den Haag en Brussel én in ons internationale netwerk dat ons als vereniging voor HOLLAND FILM NIEUWS - 11

Holland Film Nieuws | 2003 | | pagina 11