Floppende biertjes in een stoffige bar Op de set van Feestje! Terwijl de styliste zorgt dat het schouderbandje van Daphne's hemdje nonchalant afzakt, bereiden Daphne Bunskoek en Antonie Kamerling zich voor op het komende shot. Samen zitten ze op een houten barretje; met twee barkrukken het enige meubilair dat in de stoffige ruimte te vinden is. 'Wat zie je er sexy uit/ kan Antonie niet nalaten te zeggen. Terwijl Daphne even lacht, gaat ze snel rechtop zitten. Niet veel later beginnen de camera's te draaien en nemen beide acteurs een flinke slok uit hun flesje bier. Door Marije Sietsma De opnamen voor Feestje!, de nieu we film van Ruud van Hemert, zijn in volle gang. Vanavond wordt er gefilmd in een bar in Amsterdam. Deze wordt momenteel verbouwd en is dus de ideale locatie voor de Antonie Kanteling en Daphne Bunskoek. scène van vanavond waar Thijs (Kamerling) en Susan (Bunskoek) samen wat drinken in de bar-in- opbouw van Thijs. Als een volleerd barman opent Kamerling twee fles jes bier met een flinke plop. Omdat dit shot meerdere keren over moet, stapelen de aangebroken flesjes zich naast het decor al snel op. Wanneer hij ook nog moet jongleren met de flesjes gaat het hele maal hard. Het ene fles jes gaat met een lauw plofje open terwijl het andere flesje zo hard openspuit dat iedereen op de set na afloop naar bier ruikt. Debuut Voor Daphne Bunskoek is Feestje! haar filmde buut. Dankzij haar oplei ding tot drama-docente stond ze overigens wel eerder op het toneel. 'Wat vooral anders is aan het maken van een film, is het lange wachten. Alle details zijn belangrijk, het draait niet alleen maar om de acteurs. Daarbij heb je veel minder tijd om in je rol te groeien.'Van Hemert is echter erg tevreden:'Daphne is heel intelligent en pakt mijn manier van werken verbazingwekkend goed op.' Problemen tussen hem en de acteurs lijken er niet te zijn. Dit in tegenstelling tot zijn vorige films, waarbij dit eerder regel dan uitzon dering was. Leuker Voor de film Ik ook van jou werkte Kamerling al eerder met Van Hemert. 'Ik ook van jou was echt niet leuk,' vertelt Kamerling. Of hij het nu heeft over de film of over de samenwerking met de regisseur laat hij in het midden. Hoewel hij na Ik ook van jou aangaf niet meer met Van Hemert te willen werken, is hij toch opnieuw met hem in zee gegaan. 'Ik geloof heel erg in zijn talent; verklaart hij,'en wat mij betreft is het deze keer ook 90 procent leuker.' Feestje! draait vanaf 14 februari (Valentijnsdag) in de Nederlandse bioscopen en wordt uitgebracht door UIP HOLLAND FILM NIEUWS - 29

Holland Film Nieuws | 2003 | | pagina 29