'Je redt het gewoon niet met oude spullen9 Space in Hengelo Filmfoyer Tilburg blijft open op locatie Toen Cinestar Enschede bijna drie jaar geleden haar deuren opende was het voor Désirée Lok erop of eronder. Ze besloot in Hengelo een eigen theater te bouwen, Space. Maar de financiering had veel voeten in aarde. Na een fiks geschil gin gen zij en René van Steen uiteen en vond Lok uiteindelijk in Utopia de gewenste aandeelhouder op afstand. Door Lucia Alleman Désirée Lok Vlakbij het Marktplein van Hengelo opende Space in december haar deu ren. Het nieuwe theater van Désirée Lok belooft films en meer, want het is niet alleen een filmzaal, maar ook restaurant, café en poppodium. Zon twintig jaar exploiteerde Lok Bellevue, verderop aan de Enschedese straat, een gribus, geen concurrentie voor de Cinestar, het tienzalige multi plex zes kilometer verderop in Enschede. Lok: 'We stonden voor de keus: we moeten echt iets doen of we moeten ermee stoppen. Je redt het gewoon niet met oude spullen. Na de opening van Cinestar is het ook nooit meer wat geweest met Bellevue. Voorheen hadden we jaarlijks tussen de 70 en 80 duizend bezoekers. 1 6 - HOLLAND FILM NIEUWS Daarna halveerde dat aantal. De komst van Cinestar heeft hier in de buurt een aardige kaalslag teweeggebracht: Oldenzaal is dicht, Borne is gesloten, Almelo gaat sluiten.' Eigen inzichten Lok nam een gewaagde beslissing: zij zou haar eigen bioscoop bouwen, een theater met café, naar eigen inzichten. Ze liet haar oog vallen op de enige open plek in het centrum van Hengelo.'Een andere keus was aan de rand de stad, bij Ikea. Maar ik heb helemaal niks met zo'n ding buiten de stad. Ik houd meer van een bios coop, waar je zo heen kan en daarna een pilsje pakken.' Op de plek aan de Beekstraat verrees een modern, stoer gebouw van 48 bij 26 meter. De hele parterre is één grote ruimte met de open kassa's, de foyer, een grote bar, een podium en het restaurant. Doordat de vijf zalen hangen op drie betonnen schijven in het midden is de hele buitengevel van de begane grond ontlast. Die is nu gevuld met glas in sponningen van merantihout. wat het gebouw een eigentijds, open karakter geeft. De vijf zalen liggen aan weerszijde van de cabine. De grootste zaal heeft 280 stoelen, de kleinste 100. Bij elkaar heeft Space 850 bioscoopstoelen. Eikenhout en pluche Het hele complex heeft bijna vier mil joen euro gekost. Lok startte de bouw van Space op eert moment dat de financiering nog niet rond was. Dat heeft nog veel voeten in aarde gehad. Ze heeft met alle grote partijen in het veld gesproken.Terwijl de eerste paal al in de grond zat stapte René van Steen in. Die samenwerking leek gedoemd te mislukken. Lok:'Achteraf bezien ben ik daar toch heel naïef ingegaan. Wij hebben dat toen niet goed geregeld. Bijvoorbeeld wie wat zou doen. Hij kocht niet alleen de helft van de aandelen, hij wilde hier ook directeur zijn. Ik kreeg met René al heel snel onmin, over de inrichting Filmfoyer Tilburg kan haar deuren voorlopig toch open houden. Nadat sluiting dreigde omdat de gemeente Tilburg wilde bezuinigen op de subsi die, kwam er hulp uit min of meer onverwachte hoek, te weten de private sector. Carel Bikkens van uitgeverijconcern Audax sprak de verantwoorde lijke wethouder Hugo Baxks naar het schijnt aan op de verantwoordelijk heid. Toen Bikkens aangaf te zullen zoeken naar sponsors voor een deel van het benodigde geld, ging de gemeente alsnog overstag en kreeg Filmfoyer Tilburg de helft van het subsidiebedrag. Bron: de Filmkrant

Holland Film Nieuws | 2004 | | pagina 17