N JW €lk geloof heilig in continuïteit9 Nederlandse films in aantocht Grote successen voor producent IdtV Film Verhoeven maakt Zwartboek Lepel Snow F ever In productie Het afgelopen jaar was voor IdtV Film buitengewoon suc cesvol. Drie speelfilms bracht de productiemaatschappij uit in 2003, en stuk voor stuk wer den ze geweldig ontvangen. Zowel door de pers, als door het publiek. Precies waar oprichters Anton Smit en Hanneke Niens van IdtV Film naar streven: kwaliteitsfilms voor een groot publiek. 19-02-04 Suske en Wiske: de Duistere Diamant, distributeur Independent Films 19-02-04 Johan Cruijff - El Momento Dado (documentaire), distribu teur A-film Distribution 18-03-04 Supertex, distributeur A-film Distribution Eind maart/begin april Het Zuiden, distributeur Isabella Films 28-04-04 In Oranje, distributeur A-film Distribution 23-09-04 De dominee, distribu teur A-film Distribution 30-09-04 Ellis in glamourland, distributeur Independent Films Sept.-04 Simon, distributeur A-film Distribution Okt.-04 Amazones, distributeur A-film Distribution Okt.-04 Lepel, distributeur Warner Bros. 17-11-04 Pluk van de Petteflet, distributeur Warner Bros. Nov.-04 Snow Pever, distributeur A-film Distribution 15-12-04 De griezelbus, distribu teur Warner Bros. 16-12-04 Floris, distributeur Independent Films 16-12-04 Erik en het klein insec tenboek, distributeur UIP Okt.-04 Door Marije Sietstna Dat het tweetal daarin geslaagd is bewij zen de grote bezoekersaantallen en de diverse prijzen die zowel Van God los, Cloaca als De tweeling het afgelopen jaar in ontvangst mochten nemen. De tweeling is onlangs zelfs genomineerd voor een Oscar. 'Ik wilde al heel lang speelfilms maken, eigenlijk als jongen al', vertelt Anton Smit. Maar, zoals dat wel vaker gaat, kwam hij uiteindelijk ergens ander terecht. Jarenlang werkte hij bij het thea ter en was hij programmadirecteur bij IdtV waar hij succesvolle series produ ceerde als Pleidooi, Oud Geld en 12 ste den, 13 ongelukken. Na een sabatical jaar, besloot hij zijn oude droom toch uit te werken, met de oprichting van IdtV Film vijf jaar geleden als gevolg. Ik heb in mijn jaren bij het theater en de tv een heleboel talentvolle mensen om mij heen verzameld. Ik geloof heilig in continuïteit. Zo werk ik bijvoorbeeld al twaalf jaar met Willem van de Sande Bakhuyzen en Maria Goos. Wanneer je regelmatig met iemand werkt, ken je zijn of haar sterke kanten. Zo kun je Amazones. Foto Dinand van der Wal. voorzien of een samenwerking tussen twee mensen succesvol zal zijn, maar ook wat de zwakke punten van deze samenwerking kunnen zijn. Als produ cent speel je een belangrijke rol in het samenbrengen van de juiste mensen voor de juiste film.' Inhoud 'Een film moet ergens over gaan. Niet dat er per se een boodschap in moet zit ten, maar ik vind het wel belangrijk dat een film inhoud heeft. Ik hecht ontzet tend aan een goed script. Vandaar dat we veel aandacht besteden aan script- ontwikkeling. Zo wordt al in de beginfa se van het script bepaald wie de film gaat regisseren zodat de regisseur en de schrijver goed op elkaar kunnen inspe len', vertelt Smit. Ook het casten van de acteurs gebeurt al in een heel vroeg sta dium: Voor het script echt uitgeschre ven wordt, wordt een aantal cruciale scènes al op papier gezet voor de casting. Zo kunnen de dialogen, en soms ook de personages, worden afgestemd op de persoon die de rol gaat spelen.' Of de komende jaren net zo succesvol wor den als het afgelopen jaar blijft voorlopig nog afwachten. Maar, de diverse producties die in de planning staan maken dat de ver wachtingen hoog gespannen zijn. Zo komt nog dit jaar een grote speelfilm van regis seur Willem van de Sande Bakhuyzen uit, Leef', met een scenario van Maria Goos. Ook Atnazones, van regisseur Esmé Lammers komt nog dit jaar in de bioscoop en krijgt nu al de nodige aandacht van de media. Een film die niet meer dit jaar uitkomt, maar zeker de moeite van het vermelden waard is, is de eerste internationale film die IdtV Film zal uitbrengen: Bollywood Love. EddyTerstal en Marcel Hensema schreven het script naar aanleiding van de ervaring van Egbert Jan Weeber die als figurant in een Bollywoodfilm verliefd werd op de hoofdrolspeelster. De opna men voor deze film zullen aan het eind van dit jaar van start gaan. Paul Verhoeven is weer volop in het nieuws. De succesvolle regisseur kreeg niet alleen de Bert Haanstra Oeuvreprijs van het Filmfonds, er is nu ook bekend met welke Nederlandse film Verhoeven zich gaat bezighouden. Het gaat om Zwartboek, een thriller die zich afspeelt ten tijde van de bevrijding van Nederland aan het einde van de Tweede Wereldoorlog. Flet script, dat inmiddels klaar is, werd geschreven door Gerard Soeteman, de scenarist met wie Verhoeven vele successen boekte. De film wordt geproduceerd door San Fu Maltha die voor het negen miljoen euro kostende project gebruik maakt van de CV-maatregel die nog loopt tot 2005Zwartboek zal worden gedistribueerd door A-film Distribution. Lepel moet een van de grote familie films van 2004 worden. De film van regisseur Willem van de Sande Bakhuyzen gaat over de zevenjarige Lepel. Hij woont bij zijn oma Koppenol die hem alle rotklusjes laat doen.Als hij op een dag na slui tingstijd wordt ingesloten in een grote kledingzaak merkt Lepel dat hij niet alleen is. Pleun, een meisje van twaalf, woont in het geheim in de winkel. Lepel besluit om bij haar te blijven. Hoofdrollen in de film worden gespeeld door Loes Luca en Carice van Houten. De tienjarige Joep Truijen speelt de rol van Lepel. De opnamen van de speelfilm van productie maatschappij Lemming Film starten in maart. Warner Bros. gaat de film in oktober in de bioscoop uitbrengen. Joep Truijen speelt Lepel. Foto Patricia Brouwer. Bij productiemaatschappij NL Film hebben ze de smaak helemaal te pak ken. Na Costa! en Volle maan komt het producentenduo Nijenhuis en de Levita nu met Snow Fever, een jonge- renfilm over drie vriendinnen die tij dens hun wintersportvakantie een nieuw vriendje aan de haak willen slaan. De opnamen beginnen 14 maart aanstaande in Oostenrijk. Een van de hoofdrollen in deze film van regisseur Pim van Hoeve (Liever verliefd) wordt gespeeld door Daan Schuurmans. De overige namen waren bij het ter perse gaan van dit blad nog niet bekend. A-film Distribution gaat Snow Fever in november uitbrengen in de Nederlandse bioscopen. 20 HOLLAND FILM NIEUWS HOLLAND FILM NIEUWS - 21

Holland Film Nieuws | 2004 | | pagina 21