Gelijke monniken, gelijke kappen Bioscopen willen dispensatie van het rookverbod feature 2 Per 1 januari is in Nederland de herziene Tabakswet in werking getreden. De wet heeft de bedoeling om het roken te ontmoedigen. Een belangrijk instrument daarbij is het recht op een rookvrije werkplek. Horecagelegenheden en schouwburgen hebben een uitzonderingspositie gekregen, maar bioscopen niet. Daar is roken niet meer toegestaan. Onterecht meent de NVB. Bioscopen willen net als horecage legenheden en schouwburgen behandeld worden en dispensatie krijgen van het rookverbod. Wim Stolwerk: 'Mocht dat onverhoopt niet lukken, dan overweegt de NVB andere stappen, om minimaal een gelijke behandeling met schouwburgen af te dwingen! Door Lucia Alleman Ruim een jaar geleden werd de nieu we Tabakswet aangekondigd. Iedereen heeft in de media kunnen lezen dat de horecaondernemers op hun ach terste benen stonden, want roken en uitgaan horen bij elkaar zoals vuur werk bij nieuwjaar. Zij hebben van de minister voorlopig een vrijstelling gekregen. Koninklijke Horeca Nederland (KHN) heeft daarop een uitgebreid stappenplan opgesteld om het roken in café's en restaurants terug te dringen. Horecaondernemers krijgen daarbij de gelegenheid om een eigen rookbeleid op te stellen. Diverse variaties zijn mogelijk. Ondernemers kunnen besluiten dat hun bezoekers gewoon mogen roken en ervoor zorgen dat met afzuiginstal laties de lucht helder blijft. Een ande- treding van de nieuwe Tabakswet werd duidelijk dat het rookverbod ook in andere gelegenheden op bezwaren stuit. Over het rookverbod in de zorg- en verpleeginstellingen woedt de discussie nog steeds. In december werd een aantal moties aangenomen door de Tweede Kamer. Daarin werd de minister onder ande re verzocht om ook bioscopen een vrijstelling te geven.Tevens werd het verzoek gedaan om het begrip hore cagelegenheid objectief te formule ren, zodat ook horeca-achtige bedrij ven van de vrijstelling kunnen genie ten. De minister heeft daarop geant woord dat als schouwburg wordt gezien die instelling die bij de re mogelijkheid is aparte rookruimtes in te richten. Je kunt als ondernemer natuurlijk ook besluiten om je zaak geheel rookvrij te maken. Door middel van bordjes aan de gevel maak je duidelijk wat het beleid in jouw zaak is, zodat bezoekers en werkne mers dat van tevoren weten. Het stap penplan is welwillend ontvangen door minister Hoogervorst van Volksgezondheid,Welzijn en Sport, maar een besluit is nog niet genomen. Moties Eigenlijk pas kort voor de inwerking- Federatie van Podiumverenigingen aangesloten is en als horecagelegen heid die café's en restaurants die aan gesloten zijn bij het Bedrijfschap Horeca en Catering. Discriminerend Dit besluit betekent dat de meeste bioscopen niet onder de vrijstelling vallen. Zij lopen dus de kans gecon troleerd te worden door de Keuringsdienst van Waren, die boetes kan uitdelen tussen de 300 en 2.400 euro. Een onterechte situatie vindt Wim HOLLAND FILM NIEUWS - 23

Holland Film Nieuws | 2004 | | pagina 23