The Last Samurai |T Sr UL teasers Movie Unlimited in Zevenaar staat bekend als de bioscoop die geen kans onbenut laat om ludieke acties op te zetten om er mee in de publiciteit te komen. Zo ook begin januari toen er een actie werd bedacht rondom The Last Samurai. ■i 20TH CENTURY FOX FILMS Stuck On You (19 februari) Regie: Bobby Farrelly Peter Farrelly. Cast: Matt Damon, Greg Kinnear, Cher, Eva Mendes. Een buitenzinnige komedie over de tweeling Walt en Bob die letterlijk 'onafscheidelijk' zijn van elkaar. Ondanks dat de broers aan elkaar vast zitten, hebben ze toch ieder een eigen leven weten op te bouwen. Thirteen (4 maart) Regie: Catherine Hardwicke. Cast: Evan Rachel Wood, Holly Hunter, Nikki Reed. Het verhaal over de dertienjarige Tracy die een grote bewondering heeft voor haar klasgenoot Evie en er alles voor over heeft om door haar geaccepteerd te worden. The Runaway Jury (11 maart) Regie: Gary Fleder. Cast: Gene Hackman, Dustin Hoffman, John Cusack, Rachel Weisz. Gebaseerd op één van de verhalen van de succesvolle schrijver John Grisham wordt in The Runaway Jury de wereld van wapenhandelaren onder de loep genomen. A FILM DISTRIBUTION SuperTex (18 maart) Regie: Jan Schutte. Cast: Stephen Mangan, Jan Decleir, Elliot Levey, Maureen Lipman. Het leven van de 33-jarige Max wordt op zijn kop gezet als hij een Joods jongetje aanrijdt. Het ongeluk wordt de aanleiding voor Max zijn leven eens goed onder de loep te nemen. The Passion of Chrlst (1 april) Regie: Mei Gibson. Cast: James Caviezel, Maia Morgenstern, Monica Bellucci. De nu al omstreden film over de laatste uren van het leven van Jezus Christus. Girl With a Pearl Earring (15 april) Regie: Peter Webber. Cast: Scarlett Johansson, Colin Firth, Tom Wilkinson. Het verhaal van de zeventienjarige Griet die als dienstmeis je voor Johannes Vermeer gaat verwerken en langzaam maar zeker de aandacht trekt van de beroemde schilder. De oproep was duidelijk: alle Japanners die hun samoe- raizwaard zouden meenemen, mochten de zaterdag na de première gratis naar de Tom Cruise film. De zaal zat helemaal vol, maar er was geen Japanner met zwaard te bekennen, zo liet Albert Schoemaker aan de Volkskrant weten. De enige die blijkbaar echt van plan was van het aanbod gebruik te maken was een jongen met de naam Aikon Nokia. Hij werd, zo liet hij Movie Unlimited in een e-mail teleurgesteld weten, onderweg naar de bioscoop in Doetinchem aangehouden door de politie. Verboden bezit van een wapen, luidde het oordeel. Na twee uur op het politiebureau te hebben gezeten mocht hij weer vertrekken. Als goedmakertje stuurde Schoemaker de jongeman twee vrijkaartjes. Bij nader onderzoek kwam de redactie van de Volkskrant er ech ter achter dat ze op het Doetinchemse politiebureau nooit een Japanner met een zwaard hebben zien binnenkomen. Vreemd! Hoe heette die jongen ook al weer? Aikon Nokia. Misschien dat ze hem bij Movie Unlimited toch eens moeten bellen. Bron: de Volkskrant (16-01-04) en Movie Unlimited, Albert Schoemaker i ■l i FILM NIEUWS - 29

Holland Film Nieuws | 2004 | | pagina 29