teasers 30 BUENA VISTA INTERNATIONAL Cold Mountain (19 februari) Regie:Anthony Minghella. Cast: Nicole Kidmanjude Law en Renée Zellweger In een door oorlog verscheurde natie worden mensen door een bijzondere reis bijeengebracht. Seabiscuü (4 maart) Regie: Gary Ross. Cast:Tobey Maguire, Jeff Bridges Charles Howard koopt in 1936 een paard, Seabiscult genaamd. Hij ontdekt het verborgen talent van zijn paard, waarop hij hem toevertrouwt aan twee mannen die het doen uitgroei en tot een van de meest opzienbarende renpaarden aller tijden. The Haunted Mansion (25 maart) Regie: Rob Minkoff. Cast: Eddie Murphy,Terence Stamp, Wallace Shawn. Een statig vooroorlogs paleis voor de rijken van New Orleans komt tot leven als nooit tevoren in een komisch avontuur met ongelooflijke visuele en special effects. CINEMIEN Ballo a tre Passi (19 februari) Regie: Salvatore Mereu. Cast: Michele Carboni, Caroline Ducey, Yael Abecassis. Vier seizoenen en vier verhalen op Sardinië in een fraai gecomponeerd toongedicht; een van de mooiste recente voorbeelden van Italiaanse regionale cinema. Dne Amici (4 maart) Regie: Spiro Scimone Francesco Sframeli. Cast: Francesco Sframeli, Spiro Scimone, Felice Andreasi, Sara Bertela. De simpele Nunzio werkt in een verffabriek terwijl zijn huisgenoot Pino de kost verdient als huurmoordenaar. Twee verschillende werelden onder één dak. Personal Velocity (8 april) Regie: Rebecca Miller. Cast: Kyra Sedgwick, Parker Posey, Fairuza Balk, Brian Tarantina. Drieluik dat drie prachtige vrouwelijke karakters neerzet op cruciale momenten in hun leven. Alle drie actrices spe len glansrollen. COLUMBIA TRISTAR FILMS Peter Pan (19 februari) Regisseur: PJ. Hogan. Cast:Jason Isaacsjeremy Sumpter, Richard Briers, Olivia Williams, Rachel Hurd-Wood. Het onvergetelijke sprookje over het jongetje dat het liefst nooit groot wil worden en het meisje dat van haar familie juist zo snel mogelijk volwassen moet worden. Billy Crudupjessica Lange. Met de fantasierijke verhalen over zijn leven weet Edward Bloom mensen te charmeren en talrijke harten te verove ren. Zijn 'larger than life' verhalen zijn echter ook de oor zaak van de verstoorde relatie met zijn zoon Will. Gothika (18 maart) Cast: Mathieu Kassovitz. Cast: Halle Berry, Robert Downey Jr., Charles Dutton. Een vrouwelijke psychiater wordt wakker in de inrichting waar ze werkt om erachter te komen dat ze zich niks meer kan herinneren van de moord waar ze van wordt beschul digd. FILMMUSEUM La Meglio Gioventü (sinds 5 februari deel 1, sinds 12 februari deel 2) Regie: MarcoTullio Giordana. Cast: Luigi Lo Casco,Alessio Boni, Sonia Bergamasco. La Meglio Gioventü is dé voorjaarsfilm van het Filmmuseum, een prachtig fresco over een bijzondere generatie in een bijzonder land, dat zijn publiek diep weet te raken. Op het Rotterdams filmfestival 2004 was dit zes uur durende epos de absolute publieksfavoriet. De film is een portret van een Italiaanse familie aan het eind van de jaren zestig tot nu. De twee broers Nicola en Matteo delen in het begin dezelfde dromen en vriend schappen, totdat zij Giorgia ontmoeten, een jong meisje dat lijdt aan psychische stoornissen. Hun toekomst neemt dan noodgedwongen een andere wending. Nicola besluit psychiater te worden, Matteo geeft zijn studie op en meldt zich aan bij de politie. The Killing (11 maart 2004 re-release) Regie: Stanley Kubrick. Cast: Sterling Hayden, Marie Windsor, Elisha Cook Jr. en Tim Carey. The Killing (1956) was de derde film van Stanley Kubrick en handelt over een ingenieuze overval op een paarden renbaan die door jaloezie en het noodlot niet geheel vol gens plan gaat. Met deze film wist Kubrick de aandacht van Hollywood op zich te vestigen. INDEPENDENT FILMS Bigh Fish (26 februari) Regie:Tim Burton. Cast:Albert Finney, Ewan McGregor, Suske en Wiske: de Duistere Diamant (19 februari 2004) Regie: Rudi van de Bossche. Cast: Joeri Busschots, Céline HOLLAND FILM NIEUWS

Holland Film Nieuws | 2004 | | pagina 30