Verbeeck, Dirk Roofthooft.Thekla Reuten, Peter van den Begin. In Suske en Wiske: de Duistere Diamant komen je strip helden tot leven! In dit spannende avontuur proberen Suske en Wiske het geheim van de Duistere Diamant te ontrafelen en Tante Sidonia te redden. Hierbij worden ze geholpen door professor Barabas met zijn teletijdmachine: Suske en Wiske laten zich terugflitsten naar de Middeleeuwen! Maar ze gaan niet alleen. Lambik en Alwina (Thekla Reuten) moeten Suske en Wiske achterna om te helpen. Daarnaast worden ze gevolgd door iemand die het minder goed met ze voor heeft... Kortom, een flitsend bios- coopavontuur vol spanning en humor! namelijk allochtone vrouwen, draagt haar op handen. Martje komt over als een daadkrachtige vrouw. In haar privé leven is ze een stuk minder sterk en zelfverzekerd. De komst van een nieuwe chauffeur verandert haar leven. Lou, een droogkomische rol van Frank Lammers, is een vrolijke man met een gezellige babbel. Martje is van hem gecharmeerd. Ze vertrouwt Lou. Een hartstochtelijke vrij partij op het kantoor, loopt uit op een fiasco. Lou schrikt van het feit dat Martje een borst mist. Hij loopt weg en laat haar diep gekwetst achter. Het vrouwelijke personeel is erg begaan met Martje. Ze denken dat Lou haar misbruikt heeft. Martje laat hen in die waan. Leugens en misverstan den volgen elkaar op en langzaam verliest Martje alle grip op de werkelijkheid. Het Zuiden beleefde tijdens het filmfestival van Rotterdam haar succesvolle wereldpremière. Volgens de pers gaat het om een bizarre, spannende, woeste en geestige film. Vanaf eind maart/begin april 2004 brengt Isabella Films Het Zuiden uit in de Nederlandse bioscopen. O ja, nog een goede reden om de film te zien is de heftige bijrol van de zeventienjarige Oksana Akinshina (de sterac trice uit Lilja 4-ever) als Russische tienermoeder. Michel Vaillant (4 maart) Regie: Louis-Pascal Couvelaire. Cast: Sagamore Stevenin, Francois Levantal, Diane Kruger. Michel Vaillant is de spannende verfilming van de gelijkna mige succesvolle strip. Met opnamen gemaakt tijdens de vierentwintig-uurs race van Le Mans komt Michel Vaillant met recht tot leven op het witte doek als de wereldbeken de autocoureur! Michel Vaillant is als autocoureur wereldwijd de onbe twiste rallykampioen. Zijn succes en dat van zijn team, ver oorzaken zowel bewondering als jaloezie bij de concurren ten... Ruth Wong is manager van concurrerend team Leader'. Ze is een geslepen dame die het spel hard speelt en daarbij zowel haar karakter als haar charmes in de strijd gooit om de eer van haar vader hoog te houden. Ze zal uit eindelijk alle middelen gebruiken om de Vaillants te over troeven; vrijheid, liefde, wraak en de familienaam staan op het spel. ISABELLA FILMS Het Zuiden (eind maart, begin april) Regie:Martin Koolhoven. Cast: Monic Hendrickx, Frank Lammers, Oksana Akinshina. Monic Hendrickx speelt de rol van Martje, een sympathie ke eigenaresse van wasserij de Lelie. Haar personeel, voor- MOONLIGHT FILM DISTRIBUTION Monster (18 maart) Regie: Patty Jenkins. Cast: Charlize Theron, Christina Ricci, Bruce Dern. Psychologisch drama naar het waargebeurde verhaal van Aileen Carol Wuornos die in 2002 werd geëxecuteerd voor de moord op zeven mannen. PARADISO ENTERTAINMENT Les invasion barbares (4 maart) Regie: Denis Arcand. Cast: Rémy Girard, Stéphane Rousseau, Dorothée Berryman, Louise Portal. Provocerend komisch drama over vriendschap en liefde in de laatste dagen van het leven van een vader, echtgenoot én charmeur. Met twee Oscarnominaties voor Beste Originele Scenario en Beste Buitenlandse Film. Io non ho Paura (25 maart) Regie: Gabriele Salvatores. Cast:Aitana Sanchez-Gijón, Dino Abbrescia, Giorgio Careccia, Giuseppe Cristiano. Sidderend drama gesitueerd in de hete stoffige Italiaanse zomer van 1978 waar de kleine Michele in het korenveld geconfronteerd wordt met een verschrikkelijk geheim, waar moed, kracht en fantasie een uitweg bieden. 21 Grams (1 april) Regie: Alejandro Gonzalez Inarritu. Cast: Sean Penn, Benicio Del Toro, Naomi Watts. Door een tragisch auto-ongeval raken de levens van totaal verschillende personages met elkaar verweven. Inarritu, die ook Amores Perros regisseerde, maakt ons deelgenoot van een origineel treffend drama waarin een huwelijk let terlijk balanceert op de rand van leven en dood. Parallel HOLLAND FILM NIEUWS - 31

Holland Film Nieuws | 2004 | | pagina 31