spotlight Meer dan dertig jaar zit Wallie Pollé al in het filmvak. Sinds begin april heeft de uniek te noe men Pollé zijn eigen filmdistribu tiekantoor. Samen met Suzan van der Veen is hij de stuwende kracht achter 1 more film. Het oprichten van een eigen film verhuurkantoor. De ultieme droom? 'Het ultieme ligt in de liefde, dus ook in de passie voor de uitoefening van je werk. De samenstelling van de part ners is voornamelijk de basis om flui tend de dag te beginnen. Je kunt je voorstellen dat ik met Suzan zelfs tot orkestrale blaaspartijen kan komen.' Is er een reden waarom het niet eerder is gebeurd? 'Als rechtgeaard "hippiekind":go with the flow...' Is het niet te druk op de markt van onafhankelijke distributeurs? 'Zijn er teveel mensen op aarde? Wordt er voldoende kunst gemaakt? Is monogamie de verstikking in woord? Zijn er niet teveel afhankelijke distri buteurs? In onze naam ligt het ant woord op de vraag: 1 more film.' 42 - HOLLAND FILM NIEUWS Waar gaat 1 more film zich vooral op toeleggen? 'Op steeds weer die ene film vanuit het geloof in het medium en alle betrokke nen.' Het subsidiesysteem voor de artfilm gaat op de schop, als het advies van de Raad voor de Cultuur wordt overgenomen. Vind jij dat positief? 'Nee, ik zie graag verster king van de huidige situatie en spelers en meer nadruk ook op de verbetering van de vertonerskant.' De markt van de betere film is sterk groeiende. Hoe verklaar jij dat? 'Als tegenwicht ten opzichte van de massacultuur, televisie, het Internet en dergelijke. Er zijn veel hoger geschoolde mensen met tijd en geld.' Bij welke distributeurs heb je gewerkt? 'The Movies/Classics films, Meteor Film, PolyGram. Cinemien en A-film.' Waar kijk je met veel plezier op terug? 'Naar mensen in de eerste plaats: col lega's, filmmakers,en bijzondere vak mensen/werkgevers, zoals Pieter Goedings, Cor Koppies, Hxibert Bals, Haig Balian, San Fu Maltha en vele anderen. Natuurlijk kijk ik ook met genoegen terug op al die duizenden films met hun eigen verhalen en gebeurtenissen die ooit zijn uitge bracht. Wie is volgens jou het grootste filmtalent in Nederland? 'Zij die in hun films een ziel weten te brengen, een kloppend hart, een oor spronkelijke filmtaal. Ik besef als geen ander dat film SAMEN wordt gemaakt: de som der delen van productie tot en met liefdevolle en professionele vertoning geeft het licht leven.' /O' jaargang nummer 58—juni 2004 Holland Film Nieuws, liet magazine voor liet film- en bioscoopbedrijf Uitgever Stichting Holland Film Land Eindredacteur Jeroen Huijsdens Bladcoördinator Riet Zegers Medewerkers Anne Marie van Vollenhoven Lucia Alleman Frank de Neeve Mary Silva Frank Smit Dirk de Lille Beeldredactie Conny Huijsdens Advertenties Riet Zegers Redactiecommissie In revisie Redactieadres Van Eeghenstraat $4 1071 GH AMSTERDAM Telefoon: 020-6793843 Fax: 020-6732963 e-mail: hfn@worldonline.nl Vormgeving René Gleusteen Schelpenhoek 156 1112 DM DIEMEN Telefoon: 06-54315736 Fax 020-41663"5 Email: rgvorm@euronet.nl Drukwerk Young Media Group B.V Postbus 209 9200 AE DRACHTEN Holland Film Nieuws is een uitgave van de Stichting Holland Film Land. Het magazine wordt op basis van controüecl circu- lotion zes keer per jaar gratis verspreid onder de medewer kers van de leden van de Nederlandse Vereniging van Bioscoopexploitanten (NVB) en de Associatie van Nederlandse Filmtheaters (ANF). Overige geïnteresseerden kunnen een abonnement aanvragen. Niets uit deze uitgave mag worden overgenomen zonder bronvermelding en uitdrukkelijke goedkeuring van de eindre- dacteur.Aan artikelen en/of' uitspraken kunnen geen rechten worden ontleend. Vrienden van Holland Film Nieuws Holland Film Nieuws kan worden uitgegeven dankzij een bij drage van de hoofdsponsor.de Nederlandse Vereniging van Bioscoopexploitanten (NVB).Voorts dankt Holland Film Nieuws haar voortbestaan aan loyale adverteerders die wij kortweg de Vrienden van Holland Film Nieuws noemen. Het zijn: De Nederlandse Vereniging van Bioscoopexploitanten (hoofdsponsor) Nationale Bioscoopbon Action Sign Ben Jerry's CineSeat CTS Cinetoon Service Huizenga Group jean Mineur MediaVision B.V Jimmy's Product Popcorn Movietech N1CAM Faradiso Entertainment Nederland B.V Sereenvision Nederland B.V Stichting Bio-Kinderrevalidatie Stichting BREIN Stichting Filmtransport/Filmcentrale Nieuwegein B.V. Ticket International Software Trading TixWay United International Picturcs B.V. Warner Bros. (Holland) B.V. Young Media Group BV

Holland Film Nieuws | 2004 | | pagina 40