Broadcastvisie op de film markt techniek Wie tijdens Cinema Expo zijn oor te luisteren legde bij de Kinoton-stand, kon al wat geruchten opvangen, die later werden bevestigd: sinds 1 juli is Digital Media Solutions de nieuwe exclusieve distributeur van Kinoton in Nederland. 'Wij treden buiten het filmkader en dat kan een pluspunt zijn.' 41 Door Frank de Neeve Oud Gastel, net buiten Roosendaal, niet de meest voor de hand liggende plek voor een bedrijf dat groot gewor den is met broadcasting, zo lijkt het. Toch wel, volgens Leo Smeding van Digital Media Solutions (D&MS). 'Wij maken veel mobiele studio's voor tv-bedrijven en onze buurman hier is een carrosseriebouwer. Onze core- business is projectengineering voor de broadcasting-markt' Pardon? 'Het uitdenken van tv-systemen, zoals onlangs een mobiele regieset voor het mediacafé van Dudok in Den Haag, dat naar binnen kan worden gereden als er een uitzending is.' De Duitse projectorfabrikant Kinoton Digital Media Solutions, film én broadcasting was al enige tijd op zoek naar een nieuwe distributeur om haar marktpo sitie in Nederland te versterken. Kinoton koos voor D&MS, aangezien het bedrijf veel ervaring in de audiovi suele branche heeft.'Onze knowhow in de broadcasting- markt gebruiken we nu in de filmwereld. Daarom hebben wij onlangs een servicecon tract voor de bioscoopwereld opgesteld, voor nieuwe maar ook voor oudere projectoren. Bij een storing, maakt niet uit hoe laat, garanderen wij een responstijd van vier uur.' Maar hebben exploitanten niet liever te maken met een bedrijf dat bij wijze van spre ken een Maltezer kruis - het hart van een filmprojector - in de achterzak heeft zitten? Volgens Smeding verschilt de audiovisuele markt echter niet zo veel van de bioscoopmarkt. 'Wij weten alles van projectiescher men, versterkers en speakers en onze service engineer heeft veel specifieke filmkennis. Plus wij hebben natuurlijk altijd Kinoton Duitsland achter ons staan.' Multi-mediaruimte Digital Media Solutions kan een complete bioscoop technisch inrich ten, met naast Kinoton projectoren- schermen van Harkness Hall, geluids installaties van Dolby of DTS en spea kers van JBL, KCS of het Australische Krix. Momenteel is het bedrijf in Hoofddorp de viewing room van Disney/Buena Vista aan het inrichten. 'Ze wilden een zaal waar film ver toond kan worden, maar die ook multi functioneel is. Daar is een echte multi mediaruimte in aanbouw, met besturing via een toucb-screen.Als je het filmicoon aantipt, stelt de appara tuur in de zaal zich anders in, dan wanneer je op het icoon drukt voor een laptoppresentatie. Wij treden bui ten het filmkader en dat kan voor een exploitant een groot pluspunt zijn.' Leo Smeding Toch valt het te bezien of D&MS zich in de Nederlandse bioscoopwereld kan invechten, aangezien nieuwko mers in deze branche met argusogen worden bekeken. Leo Smeding is daar niet bang voor. 'Wij hebben geen bagage die ons remt en dat kan in ons voordeel werken. Wij kunnen het wiel opnieuw uitvinden, maar ook anders naar dingen kijken. Onze basis zijn de producten van Kinoton, die zijn van wereldklasse. Zo is het en niet anders.' Meer informatie: www.denms.nl HOLLAND FILM NIEUWS

Holland Film Nieuws | 2004 | | pagina 64