teasers 48 verdrietig uit het raam van een dansstudio staren. Dit intri geert hem zo dat hij zich in een impulsieve bui opgeeft voor een danscursus. CINEMIEN O Fantasma (6 januari) Regie: Joao Pedro Rodrigues. Cast: Ricardo Meneses,André Barbosa. Sergio is een vuilnisman die voornamelijk in de straten van Lissabon woont. Via een serie van willekeurige seksuele escapades en harde afwijzingen glijdt hij af naar een fanta sie waar dierlijke instincten regeren. Benzina (6 januari) Regie: Monica Stambrini. Cast: Maya Sansa, Regina Orioli. Teder, maar dramatisch verhaal over twee hevig op elkaar verliefde meiden van begin twintig; de chaotisch levende, familieloze Stella en de conventionele Lenni. The Edukators (3 februari) Regie: Hans Weingartner. Cast: Daniel Brühl, Julia Jentsch, Stipe Erceg. Jan en Peter maken naam als mysterieuze daders van geweldloze acties waarmee duidelijk wordt gemaakt dat de vette jaren achter ons liggen.Totdat een ongewilde kidnap ping de idealisten confronteert met de normen en waarden van hun machtige tegenstanders. COLUMBIA TRISTAR FILMS Closer (27 januari) Regie: Mike Nichols. Cast: Natalie Portman, Julia Roberts, Jude Law. FILMMUSEUM The Last Train (13 januari) Regie: Alexej German jr. Cast: Pavel Romanov. Deze intense film toont het lot van gewone mensen, Russen en Duitsers, die tijdens de Tweede Wereldoorlog het onderspit delven in een grimmige wereld van kou en geweld. Op het IFF Rotterdam 2004 ontving de film de Amnesty International DOENAward. Wild Side (10 februari) Regie: Sebastien Lifshitz. Cast: Stéphanie. Wild Side (2004) - de titel is ontleend aan de song van Lou Reed - is een ethe risch, teder en bijna woordeloos liefdesdrama over drie mensen in de marge van de maatschappij. De transseksu eel Stéphanie gaat met haar twee minnaars vanuit Parijs terug naar het platteland, waar haar moeder ziek op bed ligt. De film werd met diverse filmprijzen bekroond, waar onder een Teddy Award tijdens het filmfestival van Berlijn 2004. Dakota (17 februari) Regie: Wim Verstappen. Cast: Kees Brusse, Monique van de Ven. In het kader van een retrospectief rond Kees Brusse - acteur en regisseur (februari 2005) - heeft het Filmmuseum de kopie van Dakota gerestaureerd. Deze zal op tournee gaan langs de filmhuizen. INDEPENDENT FILMS The Grudge (6 januari) Regie :Takashi Shimizu. Cast: Sarah Michelle Gellar en Jason Behr. Spannende horror film met Sarah ('Buffy') Michelle Gellar, die een ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^M huis terechtkomt waar een vloek op rust. Deze vloek is ontstaan doordat iemand op een huiveringwekkende manier aan z'n einde is gekomen. Iedereen die te maken krijgt met het huis, wordt beheerst door deze geest, wat leidt tot de dood... Kijk ook op www.thegrudge.nl Off Screen (13 januari) Regie: Pieter Kuijpers. Cast: Jeroen Krabbé, Jan Decleir. De nieuwe film van de regisseur van Van God Los. Deze psychologische thriller verhaalt over het gijzelings drama in de Rembrandttoren op 11 maart 2002. The Avialor (20 januari) Regie: Martin Scorsese. Cast: Leonardo DiCaprio, Kate Beckinsale, Cate Blanchet. Grootse avonturenfilm over het leven van Howard Hughes. Hij begon als filmproducent in Hollywood, maar bleek eigenlijk overal succesvol in te zijn met uiteindelijk doel het opzetten van een eigen luchtvaartmaatschappijNaast zijn zakelijke leven hield Hughes er ook een roerig privé- leven op na dat vooral bekend stond om zijn relaties met Hollywoodsterren als Katherine Hepburn and Ava Gardner. De film wordt op dit moment getipt als grote favoriet voor de Oscars, veelbelovend dus! Plop Kwispel (3 februari) Regie: MatthiasTemmermans. Cast: Kabouter Plop, Kabouter Klus. HOLLAND FILM NIEUWS

Holland Film Nieuws | 2004 | | pagina 71