Minerva helpt tsunami slachtoffers we've got mail Wilt u wat kwijt over uw werk? Heeft u een uitgesproken mening over een onderwerp? Is er iets waar u op wilt reageren? Houd het dan niet voor u. Laat het ons weten. Stuur uw brieven of e-mails naar: Holland Film Nieuws, Van Eeghenstraat 34, 1071 GH Amsterdam, fax 020-6732963, e-mail hfn@worldonline.nl. 26 Op 26 december 2004 heeft de tsuna mi in Azië voor een flink aantal doden en aanzienlijke schade gezorgd. Aangezien mijn partner en ik al vele jaren naar Sri Lanka op vakantie gaan, kwam het bericht hard aan. De ramp had zich ook aan de kusten van Sri Lanka afgespeeld. Wij waren wat minder bezorgd over'onze Sri Lankaanse familie', aangezien zij in het centrale gedeelte van het eiland wonen. In onder meer Cinema Heuvelpoort in Tilburg werd er een actie opgezet om de opbrengst te doneren aan Giro 555. Via internet kwamen er regelma tig berichten dat de hulp via de samenwerkende hulporganisaties te wensen overliet. Met onze directie werd afgesproken dat de opbrengst naar wat kleinere particuliere projec ten zou gaan. Tijdens onze vakantie zijn wij door een gedeelte van de getroffen gebieden gereisd en zagen (vijfenhalve maand na de ramp), dat er nog heel veel leed is. Van de grote Nederlandse organisaties hebben wij onderweg niets gezien (behalve Unicef en het Rode Kruis), wel giften in de vorm van tenten of noodwonin- gen uit andere delen van de wereld. Wel kwamen wij de wat kleinere par ticuliere organisaties tegen die veel gerichter hulp bieden. In Hambantota kwamen wij in contact met Jeroen van de Ham, die in het zwaar ver woeste gedeelte, samen met de lokale bevolking, ruim 50 houten noodwo- ningen heeft gebouwd. Je hoort ver halen die je koude rillingen bezorgen bij een temperatuur van ruim dertig graden. Wij spraken een vrouw wier broer alles had verloren.Tijdens de ramp was hij niet thuis en de tsunami nam niet alleen zijn huis en alle bezit tingen mee, maar ook zijn vrouw en enig kind. Hulp van de regering hebben zij niet te verwach ten, in tegendeel de prijzen van veel producten zijn gestegen en de presi dent heeft verklaard geen enkele cent van het buitenland ontvangen te heb ben! Bedelen is dan vaak de enige oplossing. Wel spraken ze vol lof over het Orangechild-project en waren blij een dak boven hun hoofd te hebben. Ad van Hekelen (manager Cinema Heuvelpoort) en Mare Marcusse Een gedeelte van de Minerva- opbrengst is aan dit project overge maakt. Na de tsunami voltrekt zich nu een andere ramp: de vele toeristen blijven weg. In een land als Sri Lanka bete kent het vaak geen werk/geen inko men of wordt bijvoorbeeld in de hotels alleen het basissalaris van ongeveer 30,- per maand betaald. De fooien zijn door de weinige toe risten minimaal en zodoende is het zeer moeilijk om te voorzien in de dagelijkse behoeften. Voor wie nog geen vakantie heeft gepland: Sri Lanka is een prachtig eiland, de bevolking is zeer vriendelijk, je waant je in het paradijs en je helpt de bevolking en het eiland door er op vakantie te gaan! HOLLAND FILM NIEUWS

Holland Film Nieuws | 2005 | | pagina 24