teasers 36 Hooligans (29 september) Regie: Lexi Alexander. Cast: Elijah Wood, Charlie Hunnam. Het confronterende, emotionele verhaal van een jonge Amerikaanse student die van Harvard wordt gestuurd. Hij reist naar London en komt terecht in de Hooligan-scene. Geleidelijk raakt hij verzeild in de gewelddadige subcul tuur van voetbalbendes! Domino (6 oktober) Regie:Tony Scott. Cast: Keira Knightley, Mickey Rourke. Domino vertelt het verhaal van Domino Harvey, de doch ter van acteur Lawrence Harvey. Zij gaf het haar aangereik te wereldje vol glamour en privileges op om premiejager te worden. The Brothers Grimm (13 oktober) Regie:Terry Gilliam. Cast: Matt Damon, Heath Ledger. The Brothers Grimm visualiseert het magische sprookje van de bekende gebroeders Jake &William Grimm! Het doortrapte duo reist van stad tot stad om de inwoners op slinkse wijze te verlossen van (niet bestaande) behekste wezens en vloeken. The Brothers Grimm bevat alle ingre diënten om een breed filmpubliek aan te trekken! Naast actie, avontuur en fantasie, is er ook ruimte voor humor. SONY PICTURES RELEASING Stealth (8 september) Regie: Rob Cohen. Cast: Sam Shepard, Josh Lucas, Jamie Foxx. Bewitched (13 oktober) Regie: Nora Ephron. Cast: Nicole Kidman,Will Ferrell, Michael Caine. UNITED INTERNATIONAL PICTURES Na in juni en juli slechts twee films te hebben uitgebracht (maar wel de nummer een en twee van 2005 tot nu toe) hebben we er in de komende periode minimaal zes in zo'n beetje alle genres. Als alles (technisch) een beetje mee zit, zal de oplettende kijker binnenkort zelfs kunnen zien hoe een van de HFN columnisten zijn onvergetelijke bioscoop debuut maakt in een korte door UIP uit te brengen film. The Skeleton Key (18 augustus) Regie: Iain Softley. Cast: Kate Hudson, Gena Rowlands, John Hurt. Deze spannende bovennatuurlijke thriller (voodoo!), tegen de achtergrond van het sfeervolle New Orleans, was voor velen de verrassing van Cinema Expo. Red Eye (15 september) Regie: Wes Craven. Cast: Rachel McAdams, Cillian Murphy. 'Phone Booth on a plane'. Kort nadat het vliegtuig is op gestegen, vertelt degene die naast Lisa zit dat hij een rijke zakenman moet vermoorden en dat hij haar hulp nodig heeft.Als ze niet helpt, wordt haar vader vermoord. Waüace Gromit, UIP Pride and Prejudice (22 september) Regie: Joe Wright. Cast: Keira Knightley, Matthew MacFadyen, Brenda Blethyn, Donald Sutherland, Judi Dench, Rosamund Pike. Van de makers van Bridget Jones en Notting HUI komt een nieuwe, frisse verfilming van de superromantische klassie ker van Jane Austen. Zal Elizabeth Mr.Darcy krijgen...? The 40 Year Old Virgin (29 september) Regie:Judd Apatow. Cast: Steve Carell, Catherine Keener. Komedie over Andy, een conservatieve verlegen man en nog steeds maagd. Als zijn vrienden hier achter komen, doen ze er alles aan om hem aan de vrouw te krijgen. Serenity (6 oktober) Regie: Joss Whedon. Cast: Nathan Fillion, GinaTorres, Adam Baldwin. Futuristische actiefilm van de schrijver en regisseur van de succesvolle tv-series Buffy The Vampire Stayer, Angel en Firefly, waar deze film een vervolg van is. Wallace Gromit (12 oktober) Regie: Nick Park Steve Box. Stemmen: Peter Sallis, Ralph Fiennes en Helena Bonham-Carter. Nederlandse stemmen: nog te bepalen. Het onweerstaanbare, wereldberoemde klei-duo Wallace en Gromit gaat op jacht naar een geheimzinnig beest dat het op de groenten van het dorpje heeft voorzien, een paar dagen voordat de jaarlijkse Grote Groentenwedstrijd plaatsvindt. Als speciale verrassing voor de bijna een miljoen fans van Madagascar komen de pinguins terug in hun eigen avon tuur in een kort voorfilmpje! WARNER BROS. Toen ik laatst na een flink avondje Londense bazen behagen (het was Cinema Expo), achter Wilco aanreed om zo snel mogelijk op de snelweg te komen, werd ik buiten- HOLLAND FILM NIEUWS

Holland Film Nieuws | 2005 | | pagina 34