De magie van de bioscoop Joep Caubo in Reuver in the picture Joep Caubo uit Reuver was een van lezers die op ons lezers onderzoek reageerde met de opmerking dat hij graag wat meer over ervaringen van collega's zou willen lezen. Zeker nu het wat minder gaat, zou hij willen weten hoe zij hun bios coop runnen en met welke trucs en tactieken zij het publiek terug in de zalen proberen te krijgen. Zelf heeft Joep ook wel wat te melden. Het was aanleiding voor Holland Film Nieuws om eerst eens een kijkje te gaan nemen in Reuver. Door Lucia Alleman Reuver is een dorp in Noord- Limburg. In de gemeente Beesel wonen ruim 13.000 mensen, in Reuver zelf slechts een dikke zesdui zend. Het is dus een wonder dat er zo'n mooie bioscoop als Joep Caubo's Luxor staat, het vlaggen schip van het Reuverse uitgaansle ven. In het roomwitte restaurant kun je prima dineren en het Grand Café nodigt uit om uitgebreid de film te analyseren. Het publiek is vooral dertigplus, waaronder opvallend veel vrouwen. Maar op een sneakavond zijn er natuurlijk de vaste groepjes jongeren. Ze komen uit heel Noord-Oost Limburg. Veel mensen komen voor het knopje', waarmee ze in deze servicebioscoop hun drankjes kun nen bestellen. In Amsterdam is dit een onbekend verschijnsel, maar de zalen met roodpluche stoelen en lampenkapjes geven een vertrouwde, gezellige aanblik. Harrods Joep Caubo (44) is de vierde genera tie bioscoopexploitant. In Venlo had zijn familie het City theater. Toch is Joep Caubo in zijn Luxor. Foto's Lucia Alleman. 26 - HOLLAND FILM NIEUWS hij een beetje tegen wil en dank in vaders voetsporen getreden. 'Eigenlijk wilde ik iets creatiefs. Ik zat op de Middelbare Detail Handelschool bij de richting etale ren/presenteren. In mijn laatste jaar zou ik stage gaan lopen in Londen, bij Harrods. Net op het moment dat ik zou afreizen kreeg ik het bericht dat mijn vader een hartaanval had gekregen. Ik vond toen dat ik hem moest vervangen.' Omdat in Venlo de markt te krap bleek te zijn voor twee bioscopen besloot Caubo in 2000 om zich vol ledig te concentreren op het Luxor Theater in Reuver. Na twee verbou wingen heeft hij nu een bioscoop met vier zalen plus restaurant en café en 44 man personeel. Het lijkt een goudmijn maar om de tent draaiende te houden moet Luxor 20 a 25 duizend euro per week omzetten. Het restaurant en het café brengen op dit moment het meeste op. Het restaurant had hij ooit uitbesteed, maar daar is hij van teruggekomen. Caubo: 'Ik stel nu eenmaal hoge kwaliteitseisen en je wordt er als bioscoopeigenaar toch op aangeke ken als het eten niet goed is. Voor het café zoek ik nu wel een uitbater.' Loveseats Om ook ander publiek te trekken en Luxor overdag te exploiteren heeft Caubo plannen om zaal een te ver bouwen. Het was oorspronkelijk een zaal met een theaterpodium, waar de plaatselijk fanfare optrad. Dat podi-

Holland Film Nieuws | 2005 | | pagina 24