elegenheid met bioscoop Kampen eindelijk weer een bioscoop Pathé aan het Spui eind 2007 klaar Utopolis Emmen geopend op lokatie 15 Unieke nummers Merral Zutphen, tot stand gekomen in samenwerking met pro jectontwikkelaar Karel Rietbergen, is helemaal door Van Steen zelf uitgedacht.'Het bouwvolume stond vast, maar daarbinnen kon ik het zelf inrichten. Pas in tweede instantie is er een architect bijgekomen om te zien of het allemaal wel mogelijk was.' René van Steen toont alle moderne snufjes van het complex. Stoelverwarming, twee grote tanks voor elk 1.000 liter bier, dat met slangen langs het plafond naar de tap wordt gevoerd, en straks komen er hot spots, waar je mobiel kunt internetten. De kaartverkoop wordt modern aangepakt. In de entree staat een automaat waarmee je kaartjes kunt kopen. Nog handiger is reserveren via je mobiel. 'Wij werken met Beep (zie: www.beep.nl; red.), waarmee je met een sms'je kunt reserve ren. Die reservering is gebonden aan een van de 692 stoelen, die allemaal een uniek nummer hebben. We hebben dus nooit meer gedoe met mensen die een kaartje met het juiste stoel- nummer hebben, maar in de verkeerde zaal zitten.' De kassa en de gangen naar de zalen zijn volledig afgezonderd van het Grand Café. Is hier ingespeeld op de beperkingen van de Horecawet? Van Steen: 'Het heeft meer te maken met ons concept, waarbij het gaat om én eten én drinken én film kij ken. Je moet de drempel weghalen voor mensen die denken dat ze alleen naar ons café mogen als ze ook naar de film gaan. Nee, dit is een uitgaansgelegenheid, waar je voor je plezier komt en als je ook naar de film wilt, dan kan dat.' Salsa-avond Het Grand Café krijgt een warme uitstraling. Er komen twee pooltafels, een podium voor optredens en een groot terras aan de pleinzijde. Van Steen:'We gaan dit café voor verschillende evenementen gebruiken. Een dansschool gaat hier wekelijks een salsa-avond organiseren. We gaan hier ook wijnproeverijen houden. Dat koppelen we dan aan een toepasselijke film.' Op de entresol komt een restaurant. Dat wordt ingevuld door Gonzales, een formulerestaurant waar je voor twintig euro onbeperkt mag barbecuen. Het kostte een flinke investering in een afzuiginstallatie. Van alle Europeanen gaan de Nederlanders bijna het minst vaak naar de bioscoop. Ook Van Steen zint op manieren om het publiek aan zich te binden. Van Steen:'Wat is nu het moment dat mensen beslissen om terug te komen? Veel men sen denken: op het moment dat men het pand verlaat. Nee, het moment dat hij de deur binnenstapt. Dat is bepalend. Dus zodra de gast hier binnenstapt heb je de kans om het hem zo naar zijn zin te maken dat hij terugkomt. Dat is wat ik mijn personeel probeer bij te brengen.' Hij doet dat in eigen per soon en wij kunnen ons goed voorstellen met hoeveel flair René van Steen zijn 115 medewerkers een peptalk geeft. Op 8 december is Merral Zutphen geopend. Woensdag 9 november vond op feestelijke wijze de officiële opening plaats van Movie Unlimited Kampen. De openingshandeling werd verricht door René Mioch en een Marilyn Monroe look-a-like. Movie Unlimited Kampen heeft drie zalen en is een servicebioscoop. Naast de mensen van Movie Unlimited is een stuwende kracht achter de totstandkoming van de nieuwe bios coop de Stichting Vrienden voor het City Theater. Dankzij haar jarenlange inzet en lobby kwam de bioscoop in Kampen (de gemeente werd in 1996 eigenaar van het leegstaande City theater) weer op de politieke agenda. Met als resultaat de glorieuze opening. Movie Unlimited Kampen Bioscoopconcern Pathé is bezig met de ontwikkeling van een nieuw theater. Aan het Spui in Den Haag zet ten de projectontwikkelaren AM Vastgoed, BAM Vastgoed ING Real Estate een nieuw winkelcentrum annex wooncomplex neer. In datzelfde bouwwerk krijgt Pathé straks een nieuwe bioscoop met negen zalen en 2.300 stoelen. Het ontwerp is van de Duitse architect Peter Wilson, die in Rotterdam ook het nieuwe Luxor Theater neer zette. Volgens Pathé's projectleider Mare van 't Hooft krijgt het theater aan het Spui een gezellige sfeer. Geen high tech, geen glas en staal maar warme kleuren uit het Pathé-palet. Pathé aan 't Spui zal eind 2007 de deu ren openen. Meedogenloos tikte de klok de tijd weg naar de ope ning van Utopolis Emmen. Op 22 november werd de bioscoop feestelijk geopend. De gevel, gelijkend op een ivoren koker, was nog niet helemaal af. Wel klaar voor de party was het personeel. Visagiste Lanna Marras had iedereen voorzien van make-up in de stijl van Harry Potter. Utopolis Emmen, gelegen net buiten het cen trum, zal snel een centrale plek veroveren bij het Drentse publiek. HOLLAND FILM NIEUWS -

Holland Film Nieuws | 2005 | | pagina 15