Alstublieft, CinemaNet kiest voor internetdistributie de Juoscoophit van december! Nationale Bioscoopbon techniek De Nederlandse tak van CinemaNet, het Europese netwerk van digitale filmhuizen, heeft tests ondernomen om haar films voortaan met internettechnologie te distribueren. Begin januari moet de switch worden gemaakt. Bioscoopbon. In de week voor kerst heeft Yorin FM nog een grote actie gedaan waarin de bon prominent aanwezig was. Bij het schrijven van dit artikel is nog niet te zeggen of dit zich heeft vertaald in een goede verkoop. Uiteraard is de zichtbaarheid van de bon bij de verkooppunten ook van groot belang hiervoor... 365 dagen per jaar in te leveren bij alle bioscopen en filmtheaters Special Editions Voor de liefhebbers hebben we in december ook nog een special edition bon van Harry Potter en de vuurbeker en King Kong uitgebracht. Extra leuke bonnen voor in de schoen of onder de kerstboom. Namens het team van de Nationale Bioscoopbon wens ik u tot slot een groots 2006. Frank Smit is commercieel manager van de Nationale Bioscoopbon Het leukste cadeau in het donker.. Door Frank de Neeve Tot nu toe werden de films van CinemaNet per portable harddisk gedistribueerd. Voor de toekomst werd gedacht aan satellietdistributie. De nieuwe ADSL2+-standaard biedt de organisatie echter veel voordelen, ver telt Henne Verhoef van CinemaNet, die nauw betrokken is geweest bij de test.'Een voordeel van internet boven satellietdistributie is dat er geen hoge aanvangskosten zijn en dat het bottom-up is,' aldus Verhoef. 'Als het in Nederland werkt, kun je Duitsland heel gemakkelijk aansluiten.' Als proef werd een film van 35 giga- byte vanaf een testfaciliteit naar de Amsterdamse Kriterion bioscoop ver stuurd.'De test is gelukt. In zeven uur was de film over', vertelt Verhoef.'Dat is sneller dan een overnight-verzen- ding per koerier en ik hoef geen pak ketjes met harddisks meer in elkaar te freubelen.' CinemaNet wil al in januari starten met internetdistributie, maar daarvoor moeten nog wel een paar hobbels worden genomen, zoals con versieproblemen en het geschikt maken van de servers voor de ont vangst over internet. Voor de test is alleen de verbinding getest, maar uiteindelijk wil men meer. Verhoef:'We willen op afstand kunnen bepalen welke films waar heen gaan. Daarnaast willen we live verbindingen met de bioscopen kun nen maken, zodat het publiek na de voorstelling vragen kan stellen aan de regisseur.' HOLLAND FILM NIEUWS - 1 9

Holland Film Nieuws | 2005 | | pagina 19