'Het toverwoord is geloofwaardigheid9 Nederlandse films in aantocht Blind Filmversie Hoe over leef ik in de maak Boeken Carry Slee verfilmd in productie Op de set bij Paul Verhoevens Zwartboek Nog een half uurtje, dan zal de filmboot de haven van Scheveningen binnenvaren. In het tijdelijk ingerichte kantoor aan de kade wordt druk gebeld, getypt en overlegd. We zijn op de set van Zwartboek, de grootste Nederlandse productie ooit. Een productie die niemand kan zijn ontgaan. Speciaal voor het maken van deze film kwam Paul Verhoeven namelijk terug naar Nederland. 25 Door Marije Sietsma De film vertelt het verhaal van Ellis, een jonge joodse vrouw in de Tweede Wereldoorlog. Ze probeert erachter te komen wie haar familie heeft verra den. Thom Hoffman is een van de hoofdrolspelers. Zo'n vijfentwintig jaar geleden werkte hij ook al met Verhoeven.Toen voor de film De vier de man.'Ui) is wat grappiger gewor den. Wat milder.' Dat komt volgens Hoffman vooral doordat de druk nu minder hoog is. 'De vierde man draai den we in ongeveer zeven weken. Er werd zestien uur per dag hysterisch doorgewerkt.' Door Verhoevens inter nationale status is er voor Zwartboek veel meer geld en daardoor ook tijd beschikbaar.'Dat werkt natuurlijk een stuk meer ontspannen. Ook voor de acteurs.' Hangjongeren Dat er meer tijd is uitgetrokken voor het maken van deze film, betekent natuurlijk niet dat er niet wordt gewerkt volgens een strakke planning. Helaas loopt deze op de dag van ons bezoek volledig in het honderd. Drie uur later dan oorspronkelijk de bedoeling was, vaart de boot de haven binnen. Daar heeft het nieuws zich als een lopend vuurtje verspreid. Als ware Thom Hoffman. Foto Jaap Vrenegoor. Paul Verhoeven, een soort Europese Oliver Stone. Foto Jaap Vrenegoor. hangjongeren struint een groot aantal lokale bejaarden over de kade om een glimp op te vangen van Nederlands beroemdste filmmaker. 'Het' moment duurt uitein delijk maar kort. Paul Verhoeven staat op het dek. Hij lacht en zwaait even naar alle toeschouwers, er flitsen wat camera's en dan is de boot alweer voorbij. Vakmanschap Volgens Hoffman kan Verhoeven met Zwartboek heel veel deuren openen voor Nederlandse films. 'Deze film kan ervoor zorgen dat men in het buitenland weer ken nis gaat nemen van wat er in Nederland wordt gemaakt.'Volgens Hoffman ontbreekt het in de Nederlandse filmindustrie beslist niet aan goede men sen: 'Vakmanschap is er genoeg hier, maar helaas is er in Nederland vaak geen geld om dat ten volste te benutten. Het moet allemaal te snel. Bij Zwartboek kan dat gelukkig wel. Er is eindelijk geld om aandacht te besteden aan details.' Geloofwaardigheid 'Het toverwoord is voor mij vooral de geloofwaardig heid. Je kunt een boot in de haven aan een touw leg gen en dan gaan filmen, maar dat is natuurlijk net niets. Met Verhoeven filmen we op zee. Met flinke golven om het mooi te krijgen. Een film als Zwartboek moet over tuigen door de echtheid. Er zijn zoveel oorlogsfilms met altijd weer diezelfde kostuumpjes en dezelfde jeeps.Wat mij betreft hoort Paul Verhoeven tot de tien beste levende regisseurs ter wereld. Hij is een soort Europese Oliver Stone. Ik denk dat hij er heel erg op is gebrand, maar ik spreek nu namens hem, om te laten zien hoe goed hij eigenlijk is. En dat kan met deze controversiële, pittige en heel realistische film.' Half december zijn in België de opnamen gestart van Blind, de film die het speelfilmregiedebuut betekent van Tamar van den Dop. Ze maakte eerder de korte film Lot. Van den Dop schreef ook het scenario van de film. Dit script dong eerder meer voor de prestigieuze NHK Script Aivard van het Sundance Film Festival. Blind gaat over de blinde jongen Ruben wiens leven, dat zich afspeelt aan het begin van de vorige eeuw, wordt opgevrolijkt door de albino Marie. Als een operatie het gezichtsvermogen van Ruben lijkt te kunnen herstellen, denkt Marie dat Ruben haar niet langer om zich heen wil hebben. Ruben wordt gespeeld door Joren Seldeslachts. Halina Reijn vertolkt de rol van Marie. De film van Producent Phanta Vision zal door Cinemien Film Video Distribution worden uitgebracht en wordt begin 2007 verwacht. De boekenserie Hoe overleef ik van Francien Oomen behoort tot het meeste populaire leeswerk onder kinde ren. Uitgeverij Unieboek heeft bekend gemaakt dat produ cent Bos Bros. samen met de schrijfster een film gaat maken gebaseerd op de serie. Sinds 1998 zijn er al acht boeken verschenen over de puber Roos en haar vrienden. Van de Hoe overleef ik-serie zijn in Nederland al meer dan een miljoen boeken verkocht. Het nieuwste boek in de reeks, Hoe overleef ik mijn ouders? (en zij mij!), ligt alweer enige weken in de winkel. Er is nog geen informatie bekend over de regisseur of de beoogde hoofdrolspelers. De film zou in 2007 moeten uit komen. Een selectie van de bekroonde boeken van schrijfster Carry Slee gaat verfilmd worden, zo is bekend geworden. Shooting Star Filmcompany en Foreign Media Group gaan de films samen produceren. De scenario's voor de films worden geschreven door Maria Peters. Zij zal ook een of meerdere van de films gaan regisseren. De films gaan deel uitmaken van een multimediaal totaalpakket waarin ook plaats is voor zaken als games, ring tones en muziek-cd's. Het is de bedoeling dat medio 2006 met de opnamen van het eerste deel wordt begonnen. 24 - HOLLAND FILM NIEUWS HOLLAND FILM NIEUWS

Holland Film Nieuws | 2005 | | pagina 24