New Kids on the Block techniek In een wereldje dat gedomineerd wordt door oude rotten, is er een nieuwe ster aan het firmament, gerund door twee jonge jongens. Cinema Service is een kleinschalig bedrijf voor de onderhouds- en installatiewerkzaamheden aan projectie- en geluidsapparatuur. POPCORN USA heeft haar budget voor de Kerstkaarten, de Kerstrelatiegeschenken en voor een grote advertentie in het Kerstnummer van Holland Film Nieuws geschonken aan de slachtoffers van de aardbeving in India en Pakistan. Giro 800 800. olding the Vision of a Perfect Planet. 31 Door Frank de Neeve 'Jong, energiek en enthousiast', is hoe Cinema Service zichzelf het liefst omschrijft. Na beiden als filmopera- teur bij zelfstandige bioscoopjes te hebben gewerkt, kwamen Edwin Pielanen en Edwin de Winter elkaar een paar jaar geleden tegen bij Pathé. Een plan voor samenwerking was snel geboren, vertelt De Winter. 'Ik was chef-operateur bij Pathé en dat was bijna een managersfunctie. Maar ik wilde liever verder groeien in de techniek en dat ging daar niet.' Cinema Service is anderhalf jaar bezig en de twee compagnons hebben tot nu toe nog niet voor verrassingen gestaan. 'We zitten al van kinds af in de bioscoop,' aldus De Winter, 'dus alle storingen hebben we al een keer van dichtbij meegemaakt.' Op het moment van schrijven zijn de twee Edwins druk bezig in Zutphen zodat het nieu we theater van Merral op tijd open kan.'Het is een servicebioscoop met vier zalen, waarvan wij de gehele installatie doen. Als eerste bioscoop in Nederland is de audio van Alcons Audio. Verder komt er een DLP Druk bezig in Zutphen. Foto Tanja van Rooden. Cinema-projector en wordt er in alle zalen CineFox-reclame per beamer vertoond.' Er zijn nogal veel spelers op de instal latie- en onderhoudsmarkt, dus hoe wil Cinema Service zich daar invech- ten? 'Wij hebben jaren ervaring als operateur en weten dus wat een film- operateur graag wil in zijn cabine,' aldus Edwin de Winter,'maar we heb ben ook een andere kijk op techniek. De automatiseringsinstallaties die wij maken zijn bijvoorbeeld heel anders dan men gewend is. Wij gebruiken ook componenten uit andere secto ren, zoals lichtregelsystemen, die al tien stappen verder zijn dan de bios coopwereld.' Cinema Service biedt goedkope servicecontracten, waarvoor de jon gens een paar keer per jaar langsko men, vertelt De Winter. 'Voor 620 euro per jaar per zaal komen wij drie keer per jaar langs en bovendien nog een keer extra in de maand december om alles na te lopen voor de drukke kerstperiode. Verder kunnen wij film- operateurs meer storingsgerichte ken nis bijbrengen. Bovendien rekenen we een schappelijk uurtarief. Doordat mijn collega en ik in Leiden en Almere wonen, kan een van ons altijd snel ter plekke zijn bij calamiteiten.' Cinema Service Ie Jacob van Campenstraat 34 huis 1072 BE Amsterdam Tel: 020-6765340 Fax: 020-6765350 Edwin Pielanen: 06-16166793 Edwin de Winter: 06-16166792 Email: info@cinema-service.nl HOLLAND FILM NIEUWS -

Holland Film Nieuws | 2005 | | pagina 30