Unieke bioscoopgeschiedenis wordt vastgelegd kort 32 Jarenlang verzamelt de Groningse filmoperateur Arnold van Kernebeek al informatie over en foto's van bios copen in het noorden. Hij wil de geschiedenis vastleggen voor de generaties die nog gaan komen. Enige tijd geleden besloot Van Kernebeek, die nu werkzaam is in Pathé Groningen, zich ook op andere bioscopen te gaan rich ten. Hij beschouwt het als zonde dat er zo weinig goed gedocu menteerd is over bioscopen in Nederland. Op de website www.bioscoopgeschiedenis.nl is Van Kernebeek bezig lang zaam maar zeker alle Nederlandse bioscopen te documenteren. Sinds hij aan de reusachtige taak is begonnen heeft hij uit het hele land al veel reacties gekregen. Vooral oud-medewerkers en operateurs van bioscopen sturen hem veel materiaal toe, waar onder oud fotomateriaal. Ook ontvangt hij veel verhalen en her inneringen. 'Het moet geen droge opsomming van jaartallen worden: persoonlijke verhalen die iets over de theaters zeggen zijn absoluut welkom,' aldus Van Kernebeek in een reactie tegen een verslaggever van het ANP. Hij vervolgt: 'Het wordt een nostalgisch archief over alles wat met de bioscopen te maken heeft.' Voor meer informatie: www.bioscoopgeschiedenis.nl. Bron: ANP De Elite Bioscoop in Groningen - de eerste vaste bioscoop van Groningen welke werd geopend in 1908. Oproep Heeft u nog ergens oude foto's van bioscopen of kranten knipsels liggen, of heeft u leuke verhalen over vergane bios coopglorie? Stuur die dan door naar Arnold van Kernebeek. Er is contact met hem te leggen via de website www.bioscoopgeschiedenis.nl. HOLLAND FILM NIEUWS

Holland Film Nieuws | 2005 | | pagina 31