35 men neme een slaapstad waar geen zak te doen is, men pleure een com plex neer met zeer schoon vrouwelijk personeel en hupsakee: de plattelands- jongen (Almere inbegrepen) staat elk weekend voor de deur. De groep zet fraaie complexen neer en streeft een groot nobel doel na: iedere Hollander zijn eigen bioscoopstoel. Nog 16.789-324 te gaan jongens! 6. (6) Gerben Kuipers Tip: gebruik nooit het woord 'digitaal' als je samen met Gerben Kuipers aan het wachten bent om een première zaal binnen te stappen. Grote kans dat je de film mist! Gerben Goes Digital en dat zullen we weten. Turbo Gerben lanceert per week zo'n hon derd initiatieven en laat het weer ouderwets knal len! Crisis komt niet voor in zijn vocabulaire. Onvermoeibaar bestookt hij vanaf de snel wegberm de argeloze auto mobilist met het product film. Dat de files langs zijn snelwegbioscoop elk jaar langer worden, ziet Gerben als een eclatant bewijs van de initiële interes se in het product. Techniek voor alles bij Gerben. Soms staan er meer men sen in de projectiezaal dan er in de bioscoopzalen zitten. 7. (-) De Familie Wolff Terwijl de burgemeester van Utrecht sinds drie jaar de bouw van een super complex aankondigt, heeft de familie Wolff in alle stilte een revolutionaire gedaanteverandering ondergaan: Pater Familias Joachim blijft de docerende theoreticus terwijl de zonen Philip en Martin een meer pragmatische koers varen. Maar ze zijn niet blind voor de revolutionaire omwentelingen in medialand. Qua marketing komen er meer en meer verrassende initiatieven uit het statige grachtenpand. Dat supercomplex komt er, belooft Joachim,'maar laat ik je eens uitleggen wat de voortschrijdende degressie- coëfficient is bij een bezettingsgraad van 70% in een Kondratieff-grafiek over de afgelopen eeuw. Waar heb ik nou dat rapport gelaten...'Wolff staat voor Principes en Kwaliteit. Dat was ook het uitgangspunt van een vrouw die veel te vroeg is heengegaan: Marianne, alle goeds wens ik je daar aan de Andere Kant... 8. (l)AlbertJanVos De druk van de toppo sitie in de Top 10 van vorig jaar was te groot:Albert enAlbert Jan zijn gescheiden! Maar Albert Jan is niet voor een gat te van gen: de volgende prooi was Kampen met drie spiek span zalen en zelfs vertoningsmoge- lijkheid in de foyer. Daar hebben de distri buteurs nog geen per centages voor bedacht, denkt Albert Jan! Een keer per week ziet eega Yvonne de aardap pels verpieteren, want dan doet AJ een rondje langs zijn imperium, niet toe vallig tijdens de fameuze Ladies Only Night. 9. (-) Han en Maddy Wolf Of de Grote Kinderlokkers. Specialiteit van Moeder en Zoon zijn de kinder en familiematinees met veel toeters en bellen. In Malden, niet onder, maar in de rook van Nijmegen, zijn ze op dat gebied kampioen! Peter van der Stap en Jan van Dommelen hebben einde lijk een kaart van Nijmegen gekocht om eens uit te zoeken waar dat ver domde gat ligt Han en Maddy kie zen bewust voor plaatsen als Uden en Wijchen die tegen grote centra aange- schurkt liggen en kiezen voor een local approach: tenslotte is de super markt om de hoek nog altijd handiger dan ver weg! 10. (-) Jan Boer Hulde aan de Stille Krachten die Onverdroten en Onversaagd den Hedendaagse Techniek Trotseren. Jan Boer heeft de Tachtigjarige Oorlog met Lido gewonnen en Leiden is ontzet: met vijf zalen is hij nu Heer en Meester. Jan heeft die zalen eigenhandig bij elkaar getimmerd. Zelfs tijdens de voor stelling hoorde men onder de stoel nog wel eens mompelen: 'pardon, effe plankie zagen. Let effe op je poten, komt een hamertje an.Maar dit succes kent ook zijn tol: het beroem de kassasigarenkissie met apartje vakjes per distributeur - 'sorry jongens, ik weet effe jullie recet te niet. Volgens mij zit je in het verkeerde vakkie' - moet plaats maken voor een elektronische kassa ('Recette? Oh, moet je niet op delete drukken dan?). Omdat Jan niets moet weten van al die grote commerciële onzinfilms gaat ABC Paultje dat klusje klaren. Volgens Jan is dat maar goed ook want Paul Visser weet van de hoed en de rand. Zelfs bij RCV programmeerde hij al de hele toko van Jan. Kwestie van het even wicht tussen zijn en de andere films even goed bewaren. Illustraties Beejay Cartoons HOLLAND FILM NIEUWS

Holland Film Nieuws | 2005 | | pagina 34