teasers elkaar om af te dalen in een onherbergzame grot. Hun uitda ging loopt uit op een drama als ze vast komen te zitten. Sky Fighters (26 januari) Regie: Gérard Pirès. Cast: Benoït Magimel, Clovis Cornillac. Boven de Noordzee verdwijnt opeens in volle vlucht een Mirage 2000 gevechtsvliegtuig. Het wordt teruggevonden onder een Boeing 747: dit blijkt nog maar het begin van een grootse terroristische operatie. God is my DJ (2 februari) Regie: Carin Goeijers. Cast: Duncan Stutterheim. God is my DJ volgt Duncan Stutterheim van ID&T in de periode voor Sensation 2005. Maanden waarin voor Duncan een nieuwe droom werkelijkheid moet worden. Don (9 februari) Regie:Arend Steenbergen. Cast: Sander FoppeleJeroen Spitzenberger, Caroline de Bruijn. De twaalfjarige Don moet zich redden op een zwarte school nadat hij van zijn 'kak'-school is afgetrapt. Hij zoekt een elftal bij elkaar en schrijft ze in voor een schoolvoet- baltoernooi met maar een doel voor ogen: winnen! Brokeback Mountain (16 februari) Regie:Ang Lee. Cast: Heath Ledger,Jake Gyllenhaal. Het verhaal over twee cowboys in Wyoming tijdens de jaren '60, die verliefd worden en wier relatie over een tijd spanne van twintig jaar wordt gevolgd. BENELUX FILM DISTRIBUTORS The Merchant of Venice (5 januari) Regie: Michael Radford. Cast: Al Pacino, Jeremy Irons, Joseph Fiennes, Lynn Collins, Kris Marshall. Deze prachtige Shakespeare-klassieker is gesitueerd in het 16e eeuwse Venetië. Bassanio (Joseph Fiennes) vraagt zijn vriend, de handelaar Antonio (Jeremy Irons), een lening om de hand te winnen van de mooie Portia. Wanneer Antonio het geld op zijn beurt leent van Shylock (Al Pacino), een gekrenkte Joodse woekeraar, en bij betaling in gebreke moet blijven, eist Shylock in plaats van geld een gruwelijke betaling. The Wlrite Masai (maart) Regie:Hermine Huntgeburth. Cast: Nina Hoss, Jacky Ido, Katja Flint. Een schitterend en waargebeurd liefdesverhaal over een blanke vrouw die alles opgeeft om haar leven te delen met een Masai-krijger in de wildernis van Kenia. Dark Horse (maart) Regie: Dagur Kari. Cast: Jakob Cedergren.Tilly Scott Pedersen, Nicolas Bro. Daniel is graffitikunstenaar in Kopenhagen en spuit liefdes verklaringen op de muren in de stad. Altijd één stapje snel ler dan de wet, leidt hij een zorgeloos bestaan tot hij smoorverliefd wordt op Fran, die even roekeloos en char mant door het leven gaat als hij. Vanaf dat moment is zijn oude leventje voorbij en krijgt hij een even ontstellend als hilarisch antwoord op de vraag: spiegeltje, spiegeltje, aan de wand... BUENA VISTA INTERNATIONAL Casanova (19 januari) Regie: Lasse Hallström. Cast: Heath Ledger, Sienna Miller. CINEMIEN Un ano sin antor (5 januari) Regie: Anahi Berneri. Cast:Juan Minujin, Mimi Ardü. Een jonge dichter die besmet is met het HIV-virus houdt een dagboek bij over het vinden van een medicijn en echte liefde. Tijdens deze zoektocht ontdekt hij een manier om zijn pijn te erotiseren. Juana La Loca (19 januari) Regie: Vicente Aranda. Cast: Pilar López de Ayala, Daniele Liotti. Veelbekroonde film over Johanna de Waanzinnige, echtge note van Filip de Schone. Zij stond bekend om haar vurige passie en obsessie voor haar man. Haar verhaal geldt als een van de meest hartverscheurende liefdesverhalen aller tijden. Battle in Heaven, Filmmuseum Me and You and Everyone We Know (2 februari) Regie: Miranda July. Cast: Miranda July, John Hawkes. De film vertelt het verhaal van de vrijgezelle schoenenver koper Richard; vader van twee zonen. Hij is altijd klaar voor het onverwachte. Maar wanneer de spontane kunste nares Christine zijn leven in komt raakt hij in paniek. Origineel en hilarisch. FILMMUSEUM M Woman in the Window (5 januari) Regie: Fritz Lang. 40 - HOLLAND FILM NIEUWS

Holland Film Nieuws | 2005 | | pagina 39