i Vanaf 5 januari brengt het Filmmuseum twee thrillers uit van regisseur Fritz Lang: M - eine Stadt sucht einen Mörder (1931) en The Woman in the Window (1944). Fritz Lang, vooral bekend van het visionaire meesterwerk Metropolis (1927), schetst ook in deze twee films zijn don kere wereldvisie: het kwade in de mens leidt onontkoom baar tot zijn ondergang. Battle in Heaven (9 februari) Regie: Carlos Reygadas. Onverbloemde seks, de kidnapping van een baby, een moord.in zijn tweede speelfilm na Japon (2002) toont regisseur Carlos Reygadas hoe een chauffeur in Mexico City zich staande probeert te houden in de grotestads jungle en gaandeweg verstrikt raakt in een existentiële crisis. Battle in Heaven werd geprezen om zijn 'visuele flair en inventiviteit' en genomineerd voor de Gouden Palm tijdens het Cannes-filmfestival van 2005. INDEPENDENT FILMS Deze winter zorgen wij voor wat licht in de duisternis met meerdere komedies. Rond de kerst eindelijk weer een film met Rowan Atkinson, Keeping Mum (22 december), over een priester, zijn overspelige vrouw, zijn nymfomane doch ter en hun 'bijzondere' huishoudster. Verder gaat 2 februari The Ice Harvest van Harold Ramis (Analyze This, Groundhog Day) in roulatie. Deze misdaad-komedie met John Cusack en Billy Bob Thornton gaat over de proble men waar je in terecht kunt komen als je een maffiabaas op kerstavond ontdoet van twee miljoen dollar, met alle hilarische gevolgen van dien. Na deze ijskoude komedie zoeken we de hitte weer op met Bandidas (16 februari), naar een scenario van Luc Besson (Taxi, The Fifth Element). De hoofdrollen in deze western-actiefilm met een flinke dosis humor worden ver tolkt door de sexy Salma Hayek en Penelope Cruz. Wie deze winter weer eens een ander spelletje wil zien dan het geijkte potje Risk bij het haardvuur kan vanaf 5 januari naar Saw II. Ook nu zijn er weer een paar mensen opgesloten die door het oplossen van puzzels en raadsels proberen te ontsnappen uit de handen van de lugubere Jigsaw. Ijzingwekkend spannend! Op 19 januari komt The Three Burials of Melquiades Estrada uit. In deze prachtige arthousefilm wordt het ver haal verteld van een krachtige vriendschap tussen een (illegale) Mexicaan en een Amerikaan, die tot na de dood van een van beiden voortduurt. Dit ijzersterke drama, van en met Tommy Lee Jones, heeft in Cannes de Gouden Palm voor Beste Acteur en Beste Screenplay gewonnen. In Gent ging de film er vandoor met de publieksprijs en voor de Independent Spirit Awards is de film genomineerd voor vier Awards, waaronder Beste Film. MOONUGHT FILM DISTRIBUTION Marilyn Hotchkiss' Ballroom Dancing Charm School (12 januari) Regie: Randall Miller. Cast: Robert Carlyle, John Goodman, MarisaTomei, Mary Steenbergen. PARADISO ENTERTAINMENT March of the Penguins (22 december) Regie: Luc Jacquet. Cast: voice-over Urbanus. Het verhaal van de avontuurlijke tocht die duizenden kei zerpinguïns op Antarctica elk jaar maken om te kunnen paren. Douches Froides (26 januari) Regie: Antony Cordier. Cast: Johan Libéreau, Salomé Stévenin. De zeventienjarige Mickael heeft alles redelijk voor elkaar. Dan komt de rijke Clementine voorbij die hem zijn ver loofde Vanessa dreigt af te nemen. The Aristocats (9 februari) Regie: Paul Provenza. Cast: Robin Williams, Whoopi Goldberg, Chris Rock. Honderd verschillende bekende acteurs en cabaretiers ver tellen dezelfde ranzige grap op verschillende manieren. Just Friends (16 februari) Regie: Woody Allen. Cast: Scarlett Johansson, Jonathan Rhys- Meyers. Romantische komedie waarbij Chris, vroeger een nerd maar nu hippe zakenman, in zijn geboorteplaats New Jersey strandt. Wanneer hij hier zijn voormalige grote hei melijke liefde Jamie tegenkomt, beseft hij dat er toch zoiets als ware liefde bestaat. RCV ENTERTAINMENT The Dark (19 januari) Regie: John Fawcett. Cast: Maria Bello, Sean Bean. Dreamer; mijn droompaard, RCV HOLLAND FILM NIEUWS -41

Holland Film Nieuws | 2005 | | pagina 40