.n 1 teasers Beklemmende, dreigende en ijzingwekkende supernatural thriller. Als haar dochter in de ruwe zee verdwijnt, wordt Adèle verteerd door verdriet. Zij ontdekt dat de verdwij ning van haar dochter een oude Keltische vloek tot leven heeft gewekt. Als ze vervolgens in het huis een klein meisje ontmoet, wordt het angstige verleden van het huis onthuld... Dreamer, mijn droompaard (15 februari) Regie: John Gatins. Cast: Kurt Russell, Dakota Fanning, Elisabeth Shue. De feelgood film voor de hele familie. Cale haalt haar vader over om een afgedankt racepaard weer op de been te hel pen. Dat is een lange weg met veel tegenslagen, maar ze bereiken meer dan ze ooit hadden durven dromen. Daarmee zorgen ze voor een heerlijk einde! SONY PICTURES RELEASING Fun With Dick andjane (9 februari) Regie: Dean Parisot. Cast: Jim Carrey,Téa Leoni. UNITED INTERNATIONAL PICTURES Na de fantastische start van King Kong, maakt het UIP zoals we dit kennen (minus eentje) zich op voor een knal lend laatste jaar. Jarhead (12 januari) Regie: Sam Mendes. Cast:Jake Gyllenhaal, Jamie Foxx, Peter Sarsgaard. Nieuw meesterwerk van de regisseur van American Beauty.Jarhead is de zelfgekozen bijnaam van Amerikaanse mariniers. Dit is het relaas van een Golfoorlog-veteraan, die zich met z'n maten staande houdt op de gloeiende zandvlaktes met sardonische kameraad schap en boosaardige humor, en dit allemaal in een land waar ze niks van weten, tegen een vijand waar ze niks van zien en voor een zaak waar ze weinig van snappen. Bad News Bears (12 januari) Regie: Richard Linklater. Cast: Billy BobThornton, Greg Kinnear. Remake van de klassieker uit de jaren zeventig met de kansloze Thornton als coach van een nog veel kanslozer honkball jeugdteam. Miinich (26 januari) Regie: Steven Spielberg. Cast: Eric Bana, Daniel Craig, Geoffrey Rush. Wordt gezien als een van de belangrijke kandidaten voor de Oscars.Tijdens de Olympische Spelen in München in 1972 werden Israëlische atleten gegijzeld door Palestijnse militanten. Uiteindelijk verloren elf Israëliërs het leven in de tragedie. De film gaat over de speciale eenheid van Mossad-agenten die de terroristen en andere mensen ach ter de aanval moesten opsporen en liquideren. 1 Munich, UIP Nanny McPbee (9 februari) Regie: Kirk Jones. Cast: Emma Thompson, Colin Firth, Angela Lansbury, Thomas Sangster. Verrassend grote hit in Engeland vanWorkingTitle. Gebaseerd op de Juf Matilda-boekenreeks. De arme, ont redderde Mr Brown is weduwnaar geworden en moet voor zijn zeven ondeugende kinderen zorgen. De kinderen ver slijten de ene nanny na de andere. Dan komt er een nieu we kinderjuf die over magische toverkrachten blijkt te beschikken en dit heeft verrassende gevolgen! Get Rich or Try Dy in' (9 februari) Regie: Jim Sheridan. Cast: Curtis '50 Cent'Jackson,Terrence Howard. Curtis '50 Cent'Jackson is een van de grootste en populair ste sterren in de hedendaagse hip-hop-scene. Het verhaal van Get Rich or Die Try in' biedt opvallende parallellen met het rauwe leven van 50 Cent. WARNER BROS. Kennen jullie van die televisieshows met van die leuke metamorfoses? De bewoners van een huis gaan lekker shoppen en komen terug in een nieuwe badkamer. Bij mij was het net andersom. Ik had een goede badkamer, maar na vijf weken was Rob de klusjesman er nog steeds, alleen geen badkamer. De klusjesman stond uiteindelijk op de avond van de ver huizing nog te kitten, onze stortdouche bleek de volgende dag verkeerd om aangesloten (sta je alsnog gebukt met een handdouche tussen je knieën te kutten met de shampoo). Voor iedereen die een beetje de tijd heeft, kan ik Rob van harte aanbevelen. Wel jammer van die verkeerd om aange sloten kraan (de visite begrijpt het niet altijd). Ik kan nog wel een tijdje zo doorgaan. Wat te denken van een heel dure koelkast waar een oude zuchtende vrouwe in lijkt te wonen of een keukenblad dat al beschadigt door er naar te kijken. Nee, wat dat betreft heeft mijn huis veel overeen- HOLLAND FILM NIEUWS -43

Holland Film Nieuws | 2005 | | pagina 42