mt. cast HOLLAND FILM NIEUWS IN MEMORIAM JO VAN WILLIGEN Door Evert Driebuis, Wil Ruyters. Zij die de afgelopen maanden bij Jo naar zijn gezondheid infor meerden, kregen steeds te horen:'op wat ouderdomskwaal- tjes na ben ik in orde en ook daar kan ik mee leven. Bovendien, ik heb helemaal niets te mopperen. Ik heb immers een lang en rijk leven gekend. Het kan allemaal vele malen slechter. Ik geniet nog steeds.' Dat was Jo ten voe ten uit. Nooit zou hij tegenover anderen klagen over zijn gezondheid. Daar was hij veel te trots voor. Hij vond dat dit niemand wat aanging. Het rijke leven heeft hij te danken aan de talloze interesses die zijn leven kenden. Cultuur in vele vormen zoals muziek, ballet, opera en beeldende kunst. Zo ook zijn Bourgondische inslag waarvan velen konden meegenieten. Ook had hij Jo van Willigen 23 juli 1920 - f 7 november 2005 oog voor zijn medemens en vooral de minder bedeelden. Hun lot trok hij zich erg aan; wij weten dat hij hiervoor veel heeft gedaan. Optimisme en realisme stonden niet ver van elkaar en gaven hem de weerbaarheid en de inspiratie om ook gedurende de mindere perioden in zijn leven fier overeind te blijven. Niets menselijk was hem vreemd. Hij kende zijn eigen positieve en negatieve kanten. Jo was vooral een man met stijl en inzicht. Recht door zee, ondernemend en een uitstekende gastheer. Nadat hij was gestopt met werken heeft hij vele mooie, lange reizen gemaakt. De laatste cruise die hij had willen maken heeft hij, door zijn slechte gezondheid (waar overigens weinigen weet van hadden) niet meer kunnen realiseren.Twee dagen voor het vertrek heeft hij uiteindelijk beslist om niet te gaan. Zijn trots zorgde ervoor dat je nooit precies te weten kwam hoe zijn gezondheid er nu echt voor stond. Als je dan doorvroeg kapte hij het gesprek af met de woor den:'Klagen helpt niet. Je komt er geen stap verder mee.' Dan was dat onderwerp afgehandeld. Zo was Jo. In zijn afscheidsbrief aan ons heeft hij geschreven: Het leven gaat verder, geniet ervan zolang als het kan en treur vooral niet om mijn heengaan, want ik heb een lang en rijk leven gehad. IN MEMORIAM KEES SCHINKEL Door Riet Zegers Kees Schinkel 28 november 1928 f 18 november 2005 In Purmerend overleed op 18 novem ber jongstleden vrij plotseling Kees Schinkel. Velen zullen zich Kees herin neren als de technische man van Meerburg Theaterbeheer, later Meerburg Theaters. Voor hij daar hoofd van de technische dienst werd, zaten er al heel wat jaren in het bios coopbedrijf op. Begonnen als opera teur in het Amsterdamse Flora Theater werd hij daarna directeur van filmver huurkantoor DLS Film. Maar zijn hart lag duidelijk bij de techniek. In 1978 werd vanuit Meerburg Theaterbeheer de Stichting Cinema Services opge richt met Schinkel als directeur. Nadat Meerburg Theaters was opgegaan in Holland Exhibitors werd het voltallige personeel ontslagen en werd er gezocht naar nieuwe functies binnen dit bedrijf. Voor Kees Schinkel betekende dit nog een jaar techni sche ondersteuning in de bioscopen. Toen First Floor Features de grote filmstudio in Almere ging bou wen werd Kees Schinkel verzocht dit project technisch te bege leiden, iets wat hij met bijzonder veel plezier heeft gedaan. Jarenlang maakte hij ook deel uit van de examencommissie van de toenmalige Leo Claassen Stichting, die in die jaren de opera teursopleidingen binnen het bioscoopbedrijf verzorgde. De mensen die jarenlang met Kees hebben samengewerkt zullen zich blijvend zijn specifieke humor herinneren en de moeiteloze oplossingen bij alle technische problemen die zich voordeden.

Holland Film Nieuws | 2005 | | pagina 7