teasers debuut, dat werd onderscheiden met de FIPRESCI-prijs van de internationale filmkritiek. Martïnez Vignatti verwierf eer der bekendheid als de cameraman van Carlos Reygadas' Japón (2002) en Batalla en el cielo (2005). INDEPENDENT FILMS ZOOP in Zuid-Amerika (19 juli) Regie: Johan Nijenhuis. Cast: Nicolette van Dam, Monique van der Werff, Patrick Martens. In hun derde bioscoopavontuur vliegen de ZOOP-rangers naar Zuid-Amerika. Bij de opening van een vlindertentoon- stelling, vraagt een mysterieuze vrouw de rangers om hulp. Een zeldzame vlindersoort in het regenwoud dreigt uit te sterven door bosbranden. De Rangers moeten de cocons opsporen, voordat ze uitkomen zodat ze ergens anders uitgezet kunnen worden. Bordertown (30 augustus) Regie: Gregory Nava. Cast: Jennifer Lopez,Antonio Banderas. Bordertown is een meeslepende thriller, gebaseerd op ware, schokkende gebeurtenissen. Lauren Fredericks is een ambitieuze dagbladjournaliste uit Chicago die aast op een baan als buitenlandcorrespondent. Haar baas stuurt haar voor een reportage naar het Mexicaanse grensstadje Juarez, waar honderden meisjes zijn verkracht en vermoord. Als ze een meisje probeert te redden uit de handen van moorde naars belandt ze in de duistere wereld van moord en cor ruptie. Met gevaar voor eigen leven probeert ze de schok kende feiten boven tafel te krijgen. Plop en de pinguïn (10 oktober) Regie: Dennis Bots. Cast: Kabouter Plop, Leontine Borsato, Adje en Edo Brunner. Kabouter Plop en zijn vrienden gaan op reis naar de Zuidpool om de pinguïns te redden uit handen van de gemene Louise Appelboom en haar handlangers. PARADISO FILMED ENTERTAINMENT Irina Palm (21 juni) Regie: Sam Garbarski. Cast: Marianne Faithfull. De 50-jarige weduwe Maggie is wanhopig op zoek naar voldoende geld om een operatie voor haar kleinzoon te kunnen betalen. Naïef en ten einde raad, belandt ze in Sexy World in de Londense wijk Soho. Zonder te beseffen waar ze aan begint, gaat ze de tent binnen en wordt Irina Palm. Because I Said So (23 augustus) Regie: Michael Lehman. Cast: Diane Keaton, Mandy Moore. Om te voorkomen dat haar jongste dochter dezelfde fou ten begaat als zij neemt Daphne zich voor de perfecte schoonzoon te vinden. Daphne's bemoeizucht leidt tot een komische chaos als ze met goede bedoelingen de verkeer de dingen blijft doen. Alpha Dog (23 augustus) Regie: Nick Cassavetes. Cast: Bruce Willis justin Timberlake. Gebaseerd op het leven van Jesse James Hollywood, een van de jongste criminelen die ooit op de FBI opsporings- lijst stond. Crank (6 september) Regie: Mark Neveldine. Cast: Jason Statham,Amy Smart. Ex-huurmoordenaar is vergiftigd en heeft vierentwintig uur om een tegengif te vinden. Control (4 oktober) Regie:Anton Corbijn. Cast: Sam Riley, Samantha Morton. Het veelgeprezen debuut van de succesvolle Nederlandse fotograaf en vormgever Anton Corbijn, winnaar Juryprijs in Cannes. Vertelt het levensverhaal van de Britse Joy Division zanger Ian Curtis die zelfmoord pleegde op zijn drieën twintigste. Rush Hour 3, distributie Paradiso Filmed Entertainment Rush Hour 3 (4 oktober) Regie: Brett Ratner. Cast: Chris Tuckerjackie Chan. Opnieuw een daverend actiespektakel met veel humor. Dit keer reizen detectives Carter en Lee af naar Parijs om de Chinese criminele organisatie Triads te verslaan. 46 - HOLLAND FILM NIEUWS

Holland Film Nieuws | 2007 | | pagina 43