HFN TRAILERS in de jaren zestig. Hij is een priester die ervan verdacht wordt te veel aandacht te geven aan een leerling. Zij is de directrice die van hem af wil. Hoofdrollen: Meryl Streep, Philip Seymour Hoffman, Amy Adams, Viola Davis Regie: John Patrick Shanley Genre: drama Distributie: Walt Disney Studios Motion Pictures Release: 5 februari 2009 Kikkerdil [03] Verhaal: De kleine Max gaat, samen met zijn buurmeis je Jesse, op zoek naar kikkerdril voor zijn oudere broer. Hun avontuurlijke reis, die vergezeld gaat van kinder liedjes, komt uiteindelijk uit bij het huis van oma. Hoofdrollen: Georgina Verbaan, Juul Vrijdag, Nino den Brave, Remko Vrijdag, Whitney Franker Regie: Simone van Dusseldorp Genre: drama Distributie: A-Film Entertainment Release: 11 februari 2009 Bolt (ov/nl) Verhaal: Niet alleen mensen hebben soms moeite om feit en fictie uit elkaar te houden. De jonge hond Bolt denk bijvoorbeeld dat hij echt de superheld is die hij speelt in een tv-serie. Dat geeft problemen als hij voor het eerst van zijn leven de tv-studio uit gaat en terecht komt in de buitenwereld. Stemmen: John Travolta, Miley Cyrus, Malcolm McDo- well, Susie Essman, Mark Walton Regie: Byron Howard, Chris Williams Genre: animatie Distributie: Walt Disney Studios Motion Pictures Release: 11 februari 2009 Slumdog Millionaire [02] Verhaal: Ook India heeft zijn eigen versie van Lotto Weekend Millionairs en zwerftiener Jamal is nog een vraag verwijderd van de hoofdprijs. Dan wordt er een pauze ingelast en wordt hij opgepakt door de politie, die niet gelooft dat een armoedzaaier als hij zo veel kan weten. Hoofdrollen: Mia Drake, Imran Hasnee, Faezeh Jalali, Anil Kapoor, Irfan Khan, Dev Patel Regie: Danny Boyle, Loveleen Tandan Genre: drama Distributie: Cinéart Release: 12 februari 2009 Inkheart [01 Verhaal: leder kind vindt het leuk als zijn vader of moe der voorleest, maar Meggie's alleenstaande vader Mo vertikt het ten ene male. Ze weet niet dat hij de gave heeft om personages uit een boek tot leven te brengen door hun verhalen hardop voor te lezen. Hoofdrollen: Brendan Fraser, Andy Serkis, Paul Bettany, Eliza Bennett, Helen Mirren Regie: lain Softley Genre: avontuur Distributie: Paradiso Entertainment Release: 12 februari 2009 Last Chance Harvey Verhaal: Na Stranger Than Fiction zijn Dustin Hoffman en Emma Thompson weer samen te zien in dit lieve filmpje over een Amerikaan die naar Londen reist voor de trouwerij van zijn dochter. Daar leert hij een Engelse dame kennen die zijn leven weer kleur geeft. Hoofdrollen: Dustin Hoffman, Emma Thompson, Kathy Baker, James Brolin, Eileen Atkins Regie: Joel Hopkins Genre: romantiek, drama Distributie: RCV Entertainment Release: 12 februari 2009 The Wrestler [05] Verhaal: Op het festival van Venetië, waar de film de Gouden Leeuw won, was iedereen laaiend enthousiast over het optreden van hoofdrolspeler Mickey Rourke. Hij geeft gestalte aan een worstelaar die nog een laatste gevecht met zijn aartsrivaal wil aangaan, wat het hem ook zal kosten. Hoofdrollen: Mickey Rourke, Marisa Tomei, Evan Rachel Wood, Mark Margolis Regie: Darren Aronofsky Genre: drama Distributie: Wild Bunch Release: 12 februari 2009 The Soloist [04] Verhaal: Heel wat musici dromen over een optreden in een groot concertgebouw en Jamie Foxx is wat dat betreft geen uitzondering. Hij heeft alleen een paar extra obstakels. Hij is dakloos en schizofreen. Gelukkig krijgt hij hulp van journalist Robert Downey Jr. Hoofdrollen: Robert Downey Jr., Catherine Keener, Jamie Foxx, Tom Hollander Regie: Joe Wright Genre: drama Distributie: Universal Pictures International Release: 19 februari 2009 Last Stop 174 Verhaal: Zes jaar geleden was er al de gelauwerde Braziliaanse documentaire Bus 174. Deze keer is het een speelfilm die draait rond de waargebeurde gijze ling in Rio de Janeiro van een bus op 12 juni 2000. Hoofdrollen: Michel de Souza, Chris Vianna, Marcello Melo Junior, Gabriela Luiz, Anna Cotrim Regie: Bruno Barreto Genre: misdaad, drama 'Lef me make it up fo bothof us and buy you lunch.' (Dustin Hoffman als Harvey Shine in Last Chance Harvey)

Holland Film Nieuws | 2008 | | pagina 65