HFN Nederlandse films in productie 'Dit boek móest verfilmd worden!' De gelukkige huisvrouw De opnamen van Komt een vrouw bij'de dokter zijn net afgerond of Carice van Houten begint alweer aan haar volgende grootschalige filmproject van eigen bodem. Van Houten gaat de hoofdrol spelen in De gelukkige huisvrouw, de verfilming van het gelijknamige boek van Heleen van Rooven. In De gelukkige huisvrouw blijkt de bepaald niet vlekkeloze geboorte van Harry jr. het startschot voor een ontrc rend er grijpen haal. De r. is in han< van Antoinc Beumer. Het scei Holst Pellekaan. I TV Drama in samenwerking met Inspire Pictures. De gelukkige huisvrouw zal 15 april volgend jaar door Benelux Film Distributors in de bioscopen worden uitgebracht. Carice van Houten is niet de enige actrice die van het ene bekende filmproject overspringt naar het volgende. Ook Sylvia Hoeks weet de vaart er flink in te houden. Hoeks, die na De storm bekend zal zijn in heel Nederland, gaat een van de hoofdrollen spelen in de verfilming van het bekende boek van Arnon Grunberg, Tirza. Hoeks deelt het doek met Gijs Scholten van Aschat die de rol speelt van de vader Jörgen Hofmeester en Johanna Ter Steege die de moe der is van Tirza. De regie is in handen van Rudolf van den Berg die ook het scenario schreef. Producenten zijn Jeroen Koolbergen van Cadenza Films en San Fu Maltha van Fu Works. Independent Films brengt Tirza najaar 2010 uit in de Nederlandse bioscopen. Kom niet aan mijn kinderen Deze zomer vonden de opnamen plaats van Kom niet aan mijn kinderen. De film is gebaseerd op het waargebeurde verhaal van de Nederlandse Janneke Schoonhoven uit Groningen wier kinde ren werden ontvoerd door haar ex-man en meegenomen naar zijn geboorteland Syrië. De hoofdrollen worden gespeeld door Karina Smulders, Cahit öl- mez en Thom Hoffman. De regie is in handen van Ron Termaat. De producenten zijn Paul Ruven en René Huybrechtse. Independent Films gaat de Telefilm aanstaande januari in de bios coop uitbrengen. Foto Frans van Zijl. De regisseur is heel benieuwd naar wat de vaderlandse filmpers over zijn debuut gaat schrijven. 'Ik wil graag leren, dus ik ben oprecht benieuwd wat zij ervan vinden, en wat zij eventueel bekritiseren. Ik denk dat ik daar in de toekomst alleen maar beter van kan worden. Maar de recensies zijn voor mij zeker niet alleszeggend. Mijn vrouw heeft gisteren voor de achtste keer een voorlopige montage gezien en ze was nog steeds kapot aan het slot. Ik ben ook vooral heel nieuws gierig hoe het publiek de film gaat vinden. Of er een tweede regie komt, durft Oerlemans nog niet te zeggen. 'Dit avontuur smaakt naar méér, dat beken ik meteen. Maar het zou wel weer iets moeten zijn waar ik dat zelfde urgente gevoel bij heb. Mis schien vind ik dat over een maand al, misschien pas over vijfjaar. Maar het is niet zo dat ik nu alles uit mijn poten moet laten flikkeren omdat ik per se nog een film wil maken.' Komt een vrouw bij de dokter draait vanaf 26 november in de Nederlandse bioscopen en wordt uitgebracht door Benelux Film Distributors. 'Ik ben bijzonder blij met dit sterke vrouwenteam dat de film gaat maken!' (Producent Hans de Weers over De gelukkige huisvrouw)

Holland Film Nieuws | 2009 | | pagina 21