Festivalitis in Vlissingen HFN 'Wat zijn we blij dat er einde lijk eens iemand met hart voor de zaak onze belangen gaat verde digen/ Dirk van de cinema het zeg. Nou doei!' Jaap: 'Wat kan jij liegen zeg!' Joop: 'Het is mijn vak man, ik ben toch producent. Kijk, daar heb je Doreen Boonekamp ook nog...' Jaap: 'Ja, die krijgt volgende week in Utrecht een lintje van Plasterk.' Joop: 'Een lintje? Een LINTJE? Omdat ze elk jaar die verzopen uitvreters van de filmindustrie een weekje bezigheidstherapie in Utrecht bezorgt? Wel, godver domme, dan verdien ik er wel tien. Ik heb het Neder landse Volk prachtige films geschonken, wel godver domme, wat een wereld zeg!' Jaap: 'Zeg dat wel Joop, maar ze stopt er mee. Ze wordt nu directeur van het Filmfonds.' Joop: 'Oooooh, dat verandert de zaak natuurliijk!' Jaap: 'Hoe is het met jouw laatste project bij het Film fonds trouwens?' Joop: 'Afgewezen door dat stelletjes nitwits van de commissie! En dat van jou?' Jaap: 'Afgewezen over de hele linie...' Joop en Jaap: "Doreen, joehoe, DOREEN, joehoe, hiero!' Joop: 'Wat fantastisch meid, dat lintje. En wat zijn we blij dat er eindelijk eens iemand met hart voor de zaak onze belangen gaat verdedigen.' Jaap: 'Zeg dat wel, wat fantastisch Doreen.' Joop: 'Zal ik een oestertje voor je halen Doreen?' Het jaarlijkse champagnefeestje van ome Ad West- strate in het wonderschone Vlissingen glom en blonk als vanouds. De Bling Bling Oesters zwommen je als het ware tegemoet! Ze weten wat feesten is daar in Zeeland. Toevallig stond ik na de voorstelling naast Joop en Jaap, twee gerenommeerde Nederlandse filmproducenten die vakkundig de openingsfilm De storm tot op het Zeeuwse vissersbot fileerden. Joop: 'Poeh, wat een zit. Wat een armoe.' Jaap: 'Zeg dat wel...' Joop: 'Hoe kan je nu zoiets verkloten?' Jaap: 'Zeg dat wel...' Joop: 'Ik zei nog onlangs tegen San Fu, nu De storm bij Nijenhuis zit wordt het dus een Costa in het water en voila...' Jaap: 'Zeker wel Joop!' Joop: 'Het begon wel aardig met dat water, maar dat ondergelopen poldertje daarna, wat een armetierig gepiel in dat plasje water. Stel je voor, dat hebben ze in België gedraaid. Hadden ze net zo goed in een keer de Westerschelde kunnen uitbaggeren voor dat geld zeg!' Jaap: 'Zekers wel Joop! Armoedig gedoe, zeg dat wel.' Joop: 'En dan dat gesleur met die mand en dat kind. Ik dacht nog: mens pleurt die mand toch in het water, dan zijn we er vanaf. Jezus fucking Christ.' Jaap: 'Helemaal mee eens, Joop! Zijn we er vanaf, zeg dat wel, poeh poeh!' Joop: 'En dan die twee op zoek naar dat kind. En maar door dat water banjeren alsof het een uurtje aquagymnastiek in het plaatselijk zwembad is. Ik zat me kapot te ergeren.' Jaap: 't wordt dus helemaal niks, die film, nog geen duizend bezoekers zeg ik je, grote flop wordt ie, zeg dat ik het gezegd heb.' Joop: 'Shit, Ben komt onze kant op.' Jaap: 'Wie dan, wie dan?' Joop: 'De regisseur, blinde vink! Ben, joehoe, BEN, FANTASTISCH MAN!' Jaap: 'Ja, zeg dat wel, FANTASTISCH MAN!' Joop: 'Ik zei nog tegen Jaap, met die mand, dat is zo'n sterk allegorisch beeld, datje dat zo kan vast houden. Het lijkt wel Mozes hè? Er zit een diepere gedachte achter, maar volgens ons snapten de ande ren in de zaal dat niet hoor. Maar wat een production value, joh joh, met die ondergelopen polder. Ik voelde de kou en de nattigheid zo tot in mijn botten.' Jaap: 'Ik zat mee te rillen, Ben, wat een film man, wat een film!' Joop: 'Je bent een Meester, een MEESTER. Zeg dat ik We're both part of the same hypocrisy, senator, but never think it applies to my family.' (Al Pacino in The Godfather 2)

Holland Film Nieuws | 2009 | | pagina 25