HFN TRAILERS EU Verhaal: Eindelijk weer een nieuwe Campion! Ze stort zich vol overgave op het korte, enerverende leven van de romantische dichter John Keats. Aan het begin van de negentiende eeuw werd hij verliefd op zijn buur meisje Fanny Brawne. Hoofdrollen: Abbie Cornish, Ben Wishaw, Thomas Sangster, Paul Schneider, Kerr Fox Regie: Jane Campion Genre: drama, romantiek Distributie: Paradiso Entertainment Release: 15 oktober 2009 Moon [03] Verhaal: Er is moeilijk een eenzamer beroep te beden ken dan dat van Sam Bell die voor drie jaar in zijn uppie op de maan vertoeft om daar brandstof te winnen. Het wordt ineens een stuk interessanter - en angstaanjagen der - als hij toch niet alleen olijkt te zijn. Hoofdrollen: Sam Rockwell, Kevin Spacey (stem), Domi- nique McElligott, Robin Chalk, Kaya Scodelario Regie: Duncan Jones Genre: mystery, drama, sciencefiction Distributie: A-Film Quality Release: 15 oktober 2009 [02] Verhaal: Een film over cheerleaders gecombineerd met horror? Het kan allemaal als een van die dames ver andert in een seriemoordenaar die het heeft voorzien op haar mannelijke medeleerlingen. Is er nog kans om deze overdosis girlpower te stoppen? Hoofdrollen: Megan Fox, Amanda Seyfried, Johnny Simmons, Adam Brody, J.K. Simmons Regie: Karyn Kusama Genre: horror, komedie Distributie: Warner Bros. 20th Century Fox Release: 15 oktober 2009 Ju/ie Julia [05] Verhaal: Doubtdames Streep en Adams brengen twee echte vrouwen levensecht op het doek. Streep is wijlen Julia Child in haar beginjaren als chefkok. Adams kruipt in de huid van Julie Powell, die zich tot taak stelde om alle 524 recepten uit Childs kookboek te maken. Hoofdrollen: Meryl Streep, Amy Adams, Stanley Tucci, Chris Messina, Linda Edmond Regie: Nora Ephron Genre: komedie, biografie Distributie: Sony Pictures Release: 15 oktober 2009 [04] Verhaal: Hoewel hij inmiddels kan rentenieren en tot in lengte van dagen 5/ve/r-vervolgen maken, duikt Eddie Murphy toch weer met zijn eigen hoofd voor de ca mera. Als zijn carrière de mist in gaat, lijkt de fantasie wereld van zijn dochtertje uitkomst te bieden. Hoofdrollen: Eddie Murphy, Thomas Hayden Church, Yara Shahidi, Ronny Cox, Nicole Ari Parker Regie: Karey Kirkpatrick Genre: komedie Distributie: Universal Pictures International Release: 15 oktober 2009 Verhaal: Aangezien we steeds meer met elkaar op afstand communiceren, is het een logische stap om helemaal de deur niet meer uit te komen. We sturen ons veel aantrekkelijkere 'surrogaat' naar buiten. Maar wat als een moordenaar het daar op heeft voorzien? Hoofdrollen: Bruce Willis, Ving Rhames, Rosamund Pike, Radha Mitchell, James Cromwell Regie: Jonathan Mostow Genre: actie, sciencefiction Distributie: Walt Disney Studios Motion Pictures Release: 15 oktober 2009 -ity Row [01 Verhaal: Studentenhuizen zijn onderdeel van pret en saamhorigheid. Dat laatste wordt danig op de proef gesteld bij een stel meiden als een van hen om het leven komt. Om hun toekomst niet in gevaar te brengen, besluiten de overige dames hun mond te houden. Geen goed idee. Hoofdrollen: Briana Evigan, Rumer Willis, Margo Harsh- man, Jamie Chung, Leah Pipes, Audrina Patridge Regie: Stewart Hendier Genre: horror Distributie: Benelux Film Distribution Release: 22 oktober 2009 Verhaal: Regisseuse en scenarioschrijfster Arnold kreeg tijdens het filmfestival van Cannes de juryprijs voor dit indringende drama. Een vijftienjarig meisje groeit op on der barre omstandigheden die niet noodzakelijk beter worden door de nieuwe vriend van haar moeder. Hoofdrollen: Michael Fassbender, Kierston Wareing, Katie Jarvis, Harry Treadaway, Jason Maza Regie: Andrea Arnold Genre: drama Distributie: Cinéart Release: 22 oktober 2009 A Film With Me In It Verhaal: Het leven van een werkeloos acteur is niet gemakkelijk. Vraag maar aan Mark (Doherty). Zowel zijn vriendin als zijn huisbaas staan op het punt hem eruit te gooien. Mark blijft positief en wil met zijn maatje Pierce een briljante film gaan maken waardoor alles weer goed zal komen. 'Bon appetit!' (Meryl Streep als Julia Child in Julie Julia)

Holland Film Nieuws | 2009 | | pagina 28