m HFN [04] [01] [02] [05] [03] trouwd alledaags onheilspellend als er vreemde dingen gebeuren op een school in Duitsland anno 1913. Hoofdrollen: Michael Kranz, Sebastion Hulk, Mercedes Jadea Diaz, Janina Fautz, Thibault Série Regie: Michael Haneke Genre: drama, oorlog Distributie: Cinéart Release: 19 november 2009 Verhaal: Tienermeiden aller landen liggen al in katzwijm bij de paar beelden die online zijn gezet, dus dat kan leuk worden als de hele film te zien is. Als haar grote liefde Edward vertrekt, vindt Bella troost bij haar vriend Jacob, die zo zijn eigen problemen heeft. Hoofdrollen: Kristen Stewart, Robert Pattison, Taylor Lautner, Peter Facinelli, Gil Birmingham Regie: Chris Weitz Genre: romantiek, thriller, fantasy Distributie: Independent Films Release: 19 november 2009 Verhaal: Wie de waanzin van de Coen-broers kan waarderen, zal zijn lol ook op kunnen met dit gestoorde verhaal. Een journalist komt in Irak een man op het spoor die beweert lid te zijn geweest van een militaire eenheid met paranormale gaven. Hoofdrollen: George Clooney, Ewan McGregor, Kevin Spacey, Jeff Bridges, Stephen Lang, J.K. Simmons Regie: Grant Heslov Genre: komedie Distributie: El Release: 19 november 2009 Verhaal: Het klinkt als een lot uit de loterij om samen met je wederhelft vakantie te vieren op een paradijselijk eiland. Er is toch geen betere plek om de banden nog nauwer aan te trekken? Tenzij je misschien terechtkomt in een verplichte groepstherapie. Hoofdrollen: Kristen Bell, Jason Bateman, Malin Aker- man, Jon Favreau, Vince Vaughn, Ken Jeong, Jean Reno Regie: Peter Billingsley Genre: komedie Distributie: Universal Pictures International Release: 19 november 2009 Verhaal: Reinout Oerlemans maakt zijn regiedebuut met de verfilming van Kluuns debuutroman. Het verhaal is inmiddels wel bekend: overspelige man slaat helemaal door in zijn affaires als zijn echtgenote terminale borst kanker blijkt te hebben. Hoofdrollen: Carice van Houten, Barry Atsma, Anna Drijver, Jeroen Willems, Pierre Bokma Regie: Reinout Oerlemans Genre: drama, romantiek Distributie: Benelux Film Distributors Release: 26 november 2009 Verhaal: In de VS verdient de Senegalese Solo als taxichauffeur de kost voor zijn jonge gezin. Hij ontmoet de oude William, die terugkijkt op een leven vol spijt. Ondanks de vele verschillen bloeit er een vriendschap op die hen allebei sterker maakt. Of niet? Hoofdrollen: Souleymane Sy Savane, Red West, Diana Franco Galindo, Mamadou Lam Regie: Ramin Bahrani Genre: drama Distributie: Wild Bunch Release: 26 november 2009 lep! Verhaal: Eindelijk weer een bioscoopfilm van Rita Horst (Romeo), die de laatste jaren vooral actief was voor televisie. Viegeltje ziet er uit als een meisje met vleugels in plaats van armen. Warre en zijn vrouw Tine nemen haar in huis op, maar ze vliegt weer weg. Hoofdrollen: Kenadie Jourdin, Huub Stapel, Stefan de Walle, Hans Somers, Joke Tjalsma Regie: Rita Horst Genre: drama, fantasy Distributie: Independent Films Release: 26 november 2009 Verhaal: Met de regelmaat van de klok wordt de kerst- klassieker van Charles Dickens filmisch onder handen genomen. Deze keer is het een 3D-animatie, maar dan wel eentje waarbij Jim Carrey stem en gezicht geeft aan zowel Scooge als de drie geesten die hem bezoeken. Hoofdrollen: Jim Carrey, Robin Wright Penn, Gary Old- man, Colin Firth, Cary Elwes, Michael J. Fox Regie: Robert Zemeckis Genre: animatie, drama, fantasy Distributie: Walt Disney Studios Motion Pictures Release: 26 november 2009 Verhaal: Inmiddels weten we dat niet alle Duitsers in de jaren dertig slecht waren. Maar de meeste van ons wis ten nog niet dat zakenman John Rabe zich inzette voor de Chinezen tijdens de Japanse invasie in 1937-38 en duizenden vluchtelingen het leven redde. Hoofdrollen: Ulrich Tukur, Daniel Brühl, Steve Buscemi, Anne Consigny, Dagmar Manzel Regie: Florian Gallenberger Genre: drama 'Haunt me no longer!' (Jim Carrey als Ebenezer Scrooge in A Christmas Caro/j

Holland Film Nieuws | 2009 | | pagina 31