Avatar HFN Twitter James Cameron heeft ons nog nooit teleur gesteld. EB Special trailer Twaalf jaar geleden schreef James Cameron geschiedenis door een feno menale film te maken over de scheepsramp met de Titanic. De film verpul verde werkelijk allerlei records en staat nog steeds te boek als de film met de hoogste bioscoopomzet ooit. Daarna werd het wat stil rondom de filmmaker. Cameron ging zich toeleggen op documentaires, ondertussen wer kend aan een vernieuwende manier van filmen: in 3D. Avatarls niet alleen een film die gewoon in 3D behoort te worden vertoond, het is ook een film die werd ge draaid met speciaal ontwikkelde camera's om grensver leggende films te kunnen maken. De vraag die menigeen nu bezighoudt is of James Ca meron met ,4 vator daadwerkelijk een nieuwe mijlpaal in de filmgeschiedenis gaat slaan en ons een nieuwe kant op gaat wijzen. De indrukwekkende fragmenten die we al mochten zien beloven veel goeds. We kunnen echter pas een definitief oordeel vellen als we de film hele maal hebben gezien. Een ding is in ieder geval zeker, James Cameron heeft ons nog nooit teleurgesteld. Hoofdrollen: Sam Worthington, Zoe Saldana, Sigour- ney Weaver Regie: James Cameron Distributeur: 20th Century Fox Releasedatum: 17 december 2009 Avatar. Distribu tie 20th Century Fox Twitter jij al? Ik ben sinds enige tijd actief op dit veelbe sproken nieuwe medium en ik kan zeggen dat ik het re delijk geweldig vind. Voor degenen die even wat gemist hebben: Twitter is een online dienst waar je 140 tekens de ruimte hebt om een boodschap samen te stellen en die te delen met je volgers. Want zo werkt Twitter; je hebt volgers en mensen die jij volgt. En van alle mensen die jij wenst te volgen krijg je via de Twitter-pagina (of applica tie) alle berichten - tweets geheten - die zij de wereld inslingeren. Persoonlijk heb ik niks met tweets die vertellen dat iemand net een pizza heeft besteld, zijn oma naar het station brengt of Kaapse viooltjes heeft gekocht voor in de tuinjnteressant wordt Twitter als je het gebruikt als manier om-«net mensen in contact te komen, een vraag te stellen of als nieuwsbron. Dat laatste wel alleen als je de juiste mensen volgt. Het is me nu al een paar keer overkomen dat ik f ilmnieuws doorkreeg via Twitter dat mij via de ge vestigde media nog niet had bereikt. Dan bewijst Twitter wel zijn kracht. Of Twitter over enige tijd nog steeds mijn hart weet te ste len, weet ik echt niet. De ontwikkelingen gaan zo razend snel, dat het mij ook niks zou verbazen als er al snel weer iets anders voor in de plaats komt, of dat ik er toch op uitgekeken raak. Hoe dan ook, Twitter is wel een van de middelen die we tot de nieuwe media mogen rekenen die wij door redacteur Robbert Blokland lieten onderzoeken in het kader van een artikel over de nieuwe media. En de wijze waarop het bioscoopbedrijf ze in kan zetten ter promotie van bioscoopbezoek. Denk nou niet direct dat je het hele filmprogramma van je bioscoop op Twitter moet gooien. Dan werkt het dus niet. Vele malen aardiger zou het zijn als je in contact pro beert te komen met de bezoekers van jouw bio die actief twitteren (wat Van Dale er toch weer prachtig werkwoord bij). het zijn die personen die ambassadeur voor jouw coop kunnen worden. Hè rek, zit ik nog in te tikken v je juist Robberts artikel voor mi En weet je waar ik nou het me. Hoeveel nieuwe volgers ik straks op Twitter krijg als ge volg van deze leader... Ik ben te vinden onder de gebrui kersnaam jbh 11 Jeroen Huijsdens Hoofdredacteur AVATAR 'This is great.' (Sam Worthington als Jake Sully in Avatar)

Holland Film Nieuws | 2009 | | pagina 5