Nederlandse films in productie HFN IN PRODUCTIE/NL IN PRODUCTIE Chico Kenzari: 'Bovendien is het voor het verhaal veel span nender als het publiek zo min mo gelijk weet over de mannen/ rjj eigenlijk nog rest, is 'iets heel stoers met veel helikopters en gevechten. Laten mensen zich vooral melden!' Worstelen De regisseuse heeft zelf overigens niet het gevoel dat ze zoveel verschillende stijlen uitprobeert. 'Ik zie eigenlijk meer overeenkomsten dan verschillen', analyseert ze. 'Ik heb iets met mensen die worstelen met een soort onvermogen om een normaal leven te lijden. Het leven is klunen en dan kun je maar beter het beste ervan te maken. Het is misschien niet altijd even leuk en romantisch, maar dat is het echte leven óók niet.' Beumer vindt het vervelend als Loft een 'typische mannenfilm' wordt genoemd. 'Net zo min als De gelukkige huisvrouw een vrouwen film was, al had die in dat opzicht absoluut zijn titel tegen', beaamt ze. De regisseuse denkt dat 'er straks ook veel vrouwen naar Loft willen: er zitten vijf lekkere mannen in, voor elke vrouw wat wils'. Bovendien zijn de vrouwelijke personages in de Nederlandse versie mondiger en sterker neergezet dan in het Belgi sche origineel. 'Bij ons in Nederland betekent vreemdgaan ook veel min der snel het einde van je huwelijk.' Loft wordt 16 december uitgebracht door Independent Films. Naschrift: Eind juli kwam onder meer Antoi- nette Beumer tijdens de opnamen ten val. Ze raakte gewond. Beumer brak haar kaak en beide armen en moest tijdelijk worden vervangen door Erik Van Looy. Anna Drijver in Loft. Foto Sofie Silbermann. Isabelle Begin juni zijn in de hoofdstad de opnamen van start gegaan van Isabelle, de nieuwe film van regisseur Ben Sombogaart. Isabelle is de naam van de actrice om wie alles draait. Zij wordt namelijk ontvoerd door de kunstenares Jeanne die gedreven wordt door jaloezie. Wat volgt is een spannende strijd tussen twee sterke vrouwen. Voor Isabelle werkt Sombogaart opnieuw samen met scenariste Ma rieke van der Pol. Ook deze keer bewerkte Van der Pol een boek van Tessa de Loo tot een mooi verf ilmbaar script. Ze deed dat eerder met het veelgeprezen De tweeling. De hoofdrollen in Isabelle worden gespeeld door Halina Reijn, Tineke Caels en Wim Opbrouck. De ouders van Isabelle worden gespeeld door Monique van de Ven en Edwin de Vries. Isabelle zal volgend jaar in de bioscopen te zien zijn en wordt uitge bracht door Independent Films. Dik Trom Dik Trom hoort bij Nederland zoals ook de jeugdhelden Kruimeltje en Pietje Bell dat doen. Het is dan ook niet zo vreemd dat de avonturen van Dik Trom rijp werden bevonden voor een (nieuwe) bioscoopfilm. De hoofdrol wordt gespeeld door de twaalfjarige Michael Nierse. A' Munster en Eva van der Gucht s de rollen van de ouders van d lijke, ietwat dikke jongeman. Dik woont samen met zijn oud het gezellige Dikkedam. Maar c vader een restaurant begint in Dunhoven kost het de vrolijke dikkerd nogal wat moeite om zich aan de nieuwe omgeving aan te passen. Dik Trom wordt geproduceerd door Eyeworks Film TV Drama en wordt op 8 december in de bioscoop uitgebracht door Benelux Film Distributors. Tony Tien Tony Tïenis de naam van het bijna tienjarige jongetje dat de hoofdrol speelt in de nieuwe film van Mischa Kamp (Hetpaard van Sinterklaas en Waar is het paard van Sinterklaas?}. Tony is ontzettend trots op zijn vader. Die weet het namelijk te schoppen tot minister terwijl hij eigenlijk kraanmachinist is. Als zijn vader na een fikse ruzie met zijn vrouw het huis verlaat denkt Tony dat hij dat doet omdat hij verliefd is geworden op de koningin. Tony doet er alles aan om zijn ouders weer bij elkaar te brengen. De hoofdrollen in Tony Tien worden gespeeld door Jeroen Spitzen berger, Rifka Lodeizen, Carlo Boszhard, Anna Drijver en Annet Mal- herbe. Faas Wijn debuteert als Tony Tien. De film wordt volgend jaar uitgebracht door Independent Films. 'flauwgevallen van honger, omdat mijn ontvoerster mij niet voedert, het is weer eens wat anders...' (tweet Halina Reijn over Isabelle)

Holland Film Nieuws | 2010 | | pagina 19