Pkk V mix Wat is dé oplossing om filmdiefstal tegen te gaan? Bioscoop HFN PICK 7N' MIX BIOSCOOPPANEL Nieuws uit de wereld van film en bioscoop... The 3D Experience 3D bepaalt in verschillende opzichten internationaal zo het nieuws in de entertainmentindustrie dat het niet vreemd is dat er een speciale beurs aan het fenomeen wordt gewijd. Van 24 tot en met 26 september vindt in het hart van New York City - Time Square - The 3D Expe rience plaats. Drie dagen lang verzamelen professionals en fans zich voor een uitgebreid programma met een geza menlijk thema: 3D. Er wordt stilgestaan bij de laatste ont wikkelingen en er wordt ingegaan op wat de techniek betekent voor film, televisie, games, sport en mobiele hardware. Uiteraard komt ook de overstap naar de huiskamer ter sprake. En natuurlijk is er vooral ook heel veel te zien. The 3D Experience is een evenement dat veei ie zien. /»e ju cxjüCT/ente ib een evenemenT aar mymvviim cineserver.n ^HB^^^^k,, Ron Sterk, Tim Kuik, j X ^^B directeur hlVB directeur wordt georganiseerd door e5 Global Media, het bedrijf dat ook Cinema Expo organiseert. Meer informatie is te verkrijgen via www.the3dexperience.org. European International Communications (EIC) European International Communications, afgekort EIC, is de naam van de Belgische filmmaatschappij die bios coopdistributie kort geleden aan haar activiteiten heeft toegevoegd en met de bioscoopfilm Garfield's Pet Force 3D ook actief gaat worden op de Nederlandse markt. De contactgegevens van de distributeur zijn: Konings boon 74/1 2580 Beerzel België. Telefoon: 00 32 15 27 10 33. Fax: 00 32 15 27 10 43. Cineserver publiceert database Cineserver, de website gespecialiseerd in digitale cinema, heeft onlangs een nieuwe kaart en doorzoek bare database van digitale bioscoopzalen en de in de bioscopen actieve bedrijven gepubliceerd. Kaart en database staan in permanente verbinding met het computersysteem van Gofilex, die er de productie van verzorgde. Daardoor kan worden gegarandeerd dat elke bioscoopzaal in Nederland, gedigitaliseerd of niet, in de database staat vermeld. Kijk op www. cineserver.nl. m 'Filmdiefstal in het nieuws blijft me verbazen. Nu heeft de rechter de doorgifte van de veroordeelde tor- rentsite Pirate Bay toegestaan. Juri dische haarkloverij op de vierkante millimeter. Eerder bleek al dat de downloaders ondanks alle publieks campagnes hun gedrag niet wil len wijzigen. Toch zal BREIN in de rechtbank moeten blijven strijden om het ze zo lastig mogelijk te ma ken en verder video-on-demand als alternatief en bovenal goede bi oscopen bouwen en daarin blijven innoveren, want een film krijgt pas magie in de bioscoop.' Tim Kuik, directeur Stichting BREIN 'Het is beter op een vraag in te spe len dan die te bestrijden. Maar een gat in de markt vult zich met illegaal aanbod als er geen legaal alterna tief is. Handhaving helpt om consu menten de kant van het legale aan bod op te duwen, maar het houdt het gat niet open dat ontstaat als dat alternatief er niet is. Bioscoop, dvd en Blu-ray vormen een aparte markt. Windows zouden eigenlijk korter moeten om piraterij de wind uit de zeilen te nemen - misschien moeten ze helemaal verdwijnen - maar ik begrijp goed dat de huidige rechte loosheid de rechthebbenden ervan weerhoudt een mooie master op het web te zetten.' Wï/co Wolfers, voorzitter NVF enNFC 'De industrie zal met een gemak kelijk en betaalbaar alternatief moeten komen zoals vod. Ook zal men met alle mogelijke platforms een deal moeten sluiten, ook al zijn de aantallen nog klein. We moeten ook bij de overheid blijven lobbyen voor een strikte wetgeving en toe zien op regelhandhaving. Hierin verricht BREIN uitstekend werk. Ook de sancties moeten duidelijk zijn. Daarnaast moeten we goede al ternatieven blijven promoten, maar met de bioscoop als vlaggenschip met een behoorlijke window. Digita le exploitatie moet niet gelijk vallen met de bioscooprelease. Cinema moet exclusief blijven.' Een wisselend panel geeft kort antwoord op een actuele 'The Na'vi can access it. They can upload and download data - memories - at sites like the one you just destroyed.' (Grace Augustine in Avatar)

Holland Film Nieuws | 2010 | | pagina 23